דירוג דימוי המדינות 2016 – מי עלה ומי התדרדר? ומה קרה לדימוי של ישראל?

1

דימוי חזק למדינה משפר את התמיכה בה. בעולם הנעשה יותר ויותר גלובלי והמאופיין בתחרות גוברת והולכת, דימוי המדינה הופך חשוב מאי פעם. משיכת השקעות, תיירות, כוח אדם מיומן, והאפשרות למכור את מוצרי המדינה ברחבי העולם הופך קל יותר כאשר דימוי המדינה הוא חיובי.

מדד The Reputation Institute בוחן את דימוי המדינות על פי התרומה של המדינה לתרבות העולמית, איכות המוצרים והשרותים שלה, איכות והשכלת כוח העבודה שבה, קיום מותגים מוכרים, ואיכות החינוך והקדמה הטכנולוגית. במקביל, בוחן המחקר האם המדינה היא ידידותית למבקרים, עד כמה היא נתפשת כיפה, האם אורח החיים בה מושך, ועד כמה נהנים בה. המרכיב השלישי של המדד בוחן את הביטחון, האתיקה, השתתפות בקהילה הבינלאומית, אפקטיביות הממשל, מדיניות מתקדמת לחברה וכלכלה, יעילות תפקודית ואיכות הסביבה העיסקית.

דירוג דימוי המדינות - 10 המובילות

דירוג דימוי המדינות – 10 המובילות

שבדיה היא המדינה בעלת הדימוי החיובי ביותר בעולם, אולם צמודות אליה בניקוד קנדה (2) ושוויץ (3). 7 מבין 10 המדינות בעלות הדימוי החיובי ביותר הן ממערב אירופה, 2 באזור אוסטרליה וניו זילנד ואחת בצפון אמריקה. כל המדינות הללו חולקות את המקומות הראשונים בדירוגי המדינות המאושרות ביותר, השקטות ביותר ובעלות החברה המתקדמת ביותר מבחינת נישואים חד מיניים, חינוך מעולה ומערכת בריאות מצויינת.

רשימת 10 המובילות ממשיכה להיות די יציבה, מלבד שבדיה שעלתה בשני מקומות ואירלנד שנכנסה ל-10 המובילות על חשבון בלגיה שצנחה ב-4 מקומות.

שבדיה זכתה במקום הראשון כמדינה מצוינת למשפחות, עם 16 חודשי חופשת לידה וגני ילדים בחינם. המדינה משקיעה רבות בסביבה ירוקה, מקדמת צמיחה כלכלית, ונחשבת לבטוחה עבור נשים, בעלת נוף טבעי יפיפה ואוויר נקי.

מאז הדוח הקודם ב-2015, צרפת (15) היא המדינה שהציגה את השיפור הרב ביותר בדימוי, למרות הצניחה בקטגוריית הביטחון. אחריה שיפרו את דירוגן גם רוסיה (65), פרו (23), בוליביה (47), איטליה (12) צ'כיה (21) ופורטוגל (19). מנגד, טורקיה (58) היא המדינה שצנחה בדירוג יותר מכל האחרות, כמו גם סעודיה (67), בלגיה (16), יוון (40), ניקרגואה (62), מצרים (55), והודו (44). ישראל מדורגת ב-2016 במקום 51 מתוך 70 המדינות המדורגות, בדומה להונדורס וגואטמלה, לאחר שב-2015 דורגה 42.

דימוי עצמי מול דימוי חיצוני

דימוי עצמי מול דימוי חיצוני

עוד כמה נקודות מעניינות שמגלה הדוח הן כי מדינות גדולות (באוכלוסיה או תוצר) נוטות לא להגיע למקומות הגבוהים ביותר, ואילו מדינות השווקים המתעוררים, רוסיה, סין, הודו וטורקיה מאופיינות בפער ניכר בין הדימוי העצמי שלהן (הגבוה) לדימוי החיצוני (הנמוך). מן הצד השני, דרום אפריקה, איטליה וברזיל הן מדינות שהדימוי העצמי שלהן נמוך מהדימוי החיצוני.

דירוג דימוי המדינות 2016

דירוג דימוי המדינות 2016

מאמרים קשורים: מדד המדינות הטובות – דרך חדשה להסתכל על העולם | המדינות הטובות ביותר לעסקיםהאם כל מדינה היא מותג? ממש לא! | מיתוג שבדיה – כל כך פשוט, שזה מתוחכםמיתוג ישראל – האמת יוצאת לאור

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s