10 הנושאים החשובים ביותר שעומדים בפני הערים, ע"פ ראשי הערים.

דוח מצב הערים 2016

דוח מצב הערים 2016

בעוד ממשלות עסוקות במשברים פוליטיים, מאבקי תדמית ועלבונות בין מדינות, ראשי ערים מתרכזים יותר בשיפור רמת החיים של התושבים והשגת יעדים ממשיים בקהילותהם. ערים הן המקום בו אנשים מתרכזים כדי לחיות, לעבוד ולבלות, וראשי ערים צריכים לסתום בורות בכסישים, לספק שירותים לאנשים, ולהצמיח את הכלכלה.

ערים הן המקום בו הטוב שבמדינה מתרכז – רעיונות חדשניים, יזמות ודינמיות חברתית נובטים, מוטמעים וצומחים לטובת הכל. מהערים המרכזיות ועד לערים הקטנות ביותר, העתיד מעוצב על ידי החושבים והעושים במרכזי הערים.

10 הנושאים החשובים ביותר שעומדים בפני הערים

10 הנושאים החשובים ביותר שעומדים בפני הערים

בחינת הדיווח השנתי של ראשי הערים בארה"ב על מצב הערים ל-National League of Cities, מתגלה תפישת מדיניות פרואקטיבית להתמודדות עם האתגרים העומדים בפני הערים. דיווח State of the cities מגלה את המרחש כרגע בשטח בערים ברחבי ארה"ב, ואלה הם 10 הנושאים החשובים ביותר עימם מתמודדות ערי ארה"ב, ויכול ללמד הרבה על האתגרים המשותפים לערים בכל העולם, ולאתגרים הספציפיים לערי ארה"ב.

10 – טיפול רפואי (צויין על ידי 18%)

מדיניות לטיפול בהתמכרויות לסמים מהווים את מרבית הנושאים הקשורים לבריאות השנה. בכל יום 78 אמריקאים מתים ממנות יתר וראשי ערים נמצאים בחזית המאבק בנגע זה הנוגע לתושבי עריהם.

"ראיתי באופן אישי את ההרס שמביאה למשפחה ההתמכרות להרואין" ראשת עיריית בלטימור, סטפני רולינגס.

9- טכנולוגיה ומידע (צויין על ידי 20%)

ערים משתמשות בטכנולוגיה ובמידע כדי להפוך לערים חכמות, יעילות יותר, ולשפר את השרותים שהם מציעות. השנה, ערים רבות התחייבו להפוך לחכמות יותר, עם כיתות, שכונות ועסקים המשתמשים בטכנולוגיה כדי להיות מקושרים יותר ופרודוקטיביים יותר.

"עלינו להתמקד בטכנולוגיות חדשות, משום שהפתרונות שאנו מדמיינים היום עשויים להיות מיושנים בעוד 10 שנים" ראשת עיריית נאשוויל, מייגן בארי.

8 – דמוגרפיה, מגוון והכלה חברתית (צויין על ידי 22%)

ארהב" היא חברה מגוונת, והדיון סביב הכלה חברתית הוזכר במספר רב של דוחות ראשי ערים.    באופן גובר והולך ערים מנסות להרחיב את ההזדמנויות וזכויות האדם. ראשי ערים רואים בהכלה חברתית ובהזדמנויות מרכיב קריטי לקהילות מצליחות, ונלחמים למען מטרות אלה.

"אנו ממוקדים במגוון רחב יותר של הכלה. אנו יודעים כי הגיוון הוא אחד החוזקות הגדולות ביותר שלנו, ובשל כך אנו מוכרים כאחת הערים הטובות ביותר עבור נשים, אפרו-אמריקאים, אמריקאים חדשים וקהילת הלהט"ב". ראש עיריית קולומבוס, אוהיו, אנדרו גינטר.

7 – אנרגיה/סביבה (צויין על ידי 28%)

ראשי ערים ממשיכים להתמקד בהשפעות שינויי האקלים ומפתחים כלי מדיניות חדשניים לקיימות רבה יותר בסביבה ובאנרגיה. בשנה שעברה, 501 ראשי ערים מרחבי העולם השתתפו בכנס COP-21 בפריז והיו לחלק מההסכם ההיסטורי למדיניות ערים בתחום הסביבה.

"אנו עושים את חלקנו לענות על המחוייבות המוסרית שלנו לבניית כלכלת אנרגיה נקייה הדרושה לקירור כדור הארץ" ראש עיריית אטלנטה, קאסים ריד.

6 – דיור (צויין על ידי 40%)

נןשאי דיור הם תמיד קריטיים עבור ראשי ערים. בסקר השנה נושאים כמו דיור בר השגה ומחוסרי דיור המשיכו להיות בין הנושאים החשובים ביותר. ראשי ערים רבים ברחבי ארה"ב הודיעו על תוכניות להקלה על הוצאות הדיור של רבים, בעיקר מבוגרים ומשוחררי צבא.

"העיר תפעל יחד עם רשויות הדיור והמגזר הפרטי כדי ליצור דיור בר השגה היכן שנדרש ביותר" ראש עיריית צ'רלסטון, ג'ון טקלנברג.

חינוך (צויין על ידי 42%)

בעוד הדיון על חוסר שיוויון והזדמנויות גובר בארה"ב, רבים מבינים את הכוח של חינוך לאפשר מוביליות חברתית. ראשי ערים רבים הודיעו על מדיניות המכוונת לצמצום הפערים שבהשגים הלימודיים בין קבוצות המוגדרות על ידי סטטוס סוציו אקונומי, גזע, מוצא או מין.

"ההשפעה של הפער ביכולות הוא קשה במיוחד בקהילות בעלות ההכנסה הנמוכה – ובעיקר עבור צעירים" ראש עיריית סן דייגו, קווין פאולקונר.

5 – תשתיות (צויין על ידי 48%)

משבילי אופניים ועד מערכות ביוב, תשתיות מקיפות טווח רחב של נושאים העולים כסף רב. משבר ההנהגה בפלינט מציג את ההשפעה העמוקה שעשויה להיות  להחלטות תשתית על חיי התושבים הפגיעים ביותר. ראשי ערים נוקטים בצעדים לשיפור הבריאות על ידי קישור מרכיבי תשתית שונים למערכת הבריאות. מנהיגי הערים גם הדגישו את חשיבות התחבורה הבטוחה לשגשוג הרעים.

"החזון שלנו הפך את 2015 לשנה הבטוחה ביותר בכבישי ניו יורק עבור כולם – הולכי רגל, רוכבי אופנים, ונהגים – מאז 1910. "ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלסיו.

3 – תקציב (צויין על ידי 52%)

ראשי ערים ערים לחשיבות של חוזקת התקציב העירוני שלהם. ערים רבות חוזרות לרמות של לפני המיתון ולבריאות פיסקלית, וכמה ראשי ערים התחייבו לשפר את רמת השירותים שעריהם מציעות ללא העלאת מיסים. משמעת תקציבית ממשיכה להיות יעד ראשוני עבור מנהיגי ערים.

"תקציב השנה תומך בשכונות ובצעירים. נהיה מסוגלים להרוס מבנים מסוכנים ולהשקיע יותר בתעסוקת צעירים בקיץ" ראש עיריית קנזס סיטי, סליי ג'יימס.

2 – ביטחון ציבורי (צויין על ידי 70%)

ביטחון ציבורי הוא תמיד בראש סדרי העדיפויות. ראשי ערים רואים את העלייה בפשיעה ובשמירת בטחון התושבים כמרכיב הקריטי ביותר. ראשי ערים רבים מדווחים על עלייה בפשיעה, ומגמה זו הינה מדאיגה ביותר. יחד עם זאת, למרות שרמות הפשיעה בטווח הקצר נוטות לעלות, הפשיעה עדיין נמצאת בנקודת שפל של מספר עשורים.

"שיעור הרציחות שירד משמעותית ב-2013 ו-2014 עולה שוב, במקביל למגמה הארצית" ראש עיריית אוקלהומה סיטי, מיק קורנט.

1 – פיתוח כלכלי (צויין על ידי 75%)

פיתוח כלכלי הוא הנושא המדובר ביותר בקרב ראשי ערים. הם מציינים את הרווח הרב לעיר מצמיחת התעסוקה, ויותר ויותר ערים עוזרות ומקלות על פתיחת עסקים חדשים ויזמים. ועדיין, מספר גדל והולך של ערים פועלות לשחרר את הפוטנציאל היצירתי של יצרנים בסדר גודל קטן.

ראשי הערים נמצאים בחזית החדשנות, עובדים עם אנשים מכל הספקטרום כדי ליצור כלכלות חזקות ומכילות יותר עבור הערים. ראשי ערים פועלים כדי להתגבר על אתגרים, לנצל הזדמנויות, ולהפוך את העתיד לבהיר יותר.

"עסקים קטנים, עצמאיים מחברות עיצוב ועד מבשלות בירה, מאפיות ומספרות צצים לאורך רחובות העיר והכיכרות. אז בדיוק הקהילות המשגשגות שלנו, אנו עובדים כדי לעצב את עתידנו" ראש עיריית סמרוויל, ג'וסף קורטטון.

מאמרים קשורים: אלה המגמות שיובילו את התפתחות העריםהערים הטובות בעולם 2016. טוקיו בראשדירוג הערים הבטוחות בעולםאלה הערים שמקדמות חדשנות ויזמותלאילו ערים יש את המותג החזק בעולם? |

 

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s