סיכום התיירות ב-2014: צמיחה מרשימה למרות אתגרים עולמיים

דוח ארגון התיירות העולמי 1

דוח ארגון התיירות העולמי לשנת 2014 מצייר תמונת מצב מאתגרת במיוחד. מכלכלות הנאבקות לצמוח, קונפליקטים גיאו-פוליטיים ועד התפרצות מגפת האבולה באפריקה – כל אלה אינם מקלים על התיירות בעולם.

למרות כל זאת, התיירות הבינלאומית המשיכה לצעוד קדימה ב-2014, ומספר הנוסעים בעולם צמח ב-4.4%, והשיג אבן דרך חדשה של 1.135 מיליארד נוסעים, כהמשך ל 5 שנים רצופות של צמיחה, למרות משבר כלכלי עולמי. מספרים אלה עוקפים את תחזית ארגון התיירות העולמי לצמיחה בת 3.8% עד 2020.

דוח ארגון התיירות העולמי

דוח ארגון התיירות העולמי

עם יותר ממיליארד איש הנוסעים בין מדינות בכל שנה, התיירות ממשיכה להיות כוח ומפתח להתאוששות כלכלית עולמית, ליצירת מקומות עבודה, לחילוץ אוכלוסיות מעוני, להגנת הסביבה ולקירוב בין תרבויות.

האזורים בעולם שחוו את הצמיחה הגבוהה ביותר בתיירות הם אמריקה (8%+), אסיה והפסיפיק (5%+), המזרח התיכון (3%+) ואפריקה שצמחה בשיעור מתון יותר (2%+). במבט לתתי אזורים, צפון אמריקה חוותה את הגידול המשמעותי ביותר (9%+), ואחריה צפון מזרח אסיה, דרום אסיה, דרום אירופה ואזור הים התיכון, צפון אירופה והקריביים – כולם צמחו ב-7%.

הצמיחה בתיירות לוותה בצמחיה בהכנסות מתיירות שהגיעו לסכום של 1,245 מיליארד דולר, עלייה של 3.7%. אירופה, שמקבלת 41% מההכנסות מהתיירות בעולם, נהנתה מעלייה בהכנסות מתיירות של 509 מיליארד דולר.

מספר תיירים מול הכנסות מתיירות 2014

מספר תיירים מול הכנסות מתיירות 2014

אירופה ממשיכה לשמור על מקומה כאזור המושך הכי הרבה תיירים, כשיותר מחצי מהתיירים בעולם מגיעים אליה. בשנת 2014 הגיעו לאירופה 17 מיליון יותר תיירים מבשנה הקודמת, ובסך הכל 584 מיליון. צפון אירופה ודרום אירופה ואזור הים התיכון הבילו את הצמיחה, בעוד מערב אירופה חוותה צמיחה קטנה יותר. התיירות למרכז אירופה חוותה ירידה של 4% לאחר 3 שנים רצופות של צמיחה.

אזור אסיה והפסיפיק קיבל ב-2014 13 מיליון יותר תיירים מבשנה הקודמת, ובסך הכל 263 מיליון. את התוצאות הטובות ביותר הציגו צפון מזרח אסיה ודרום אסיה במונחים של מספרי תיירים, ואילו ההכנסות צמחו בדרום אסיה ובאוקיאניה.

אמריקה היא האזור שהשיג את הצמיחה הגדולה ביותר, עם תוספת של 14 מיליון תיירים ב-2014, ובסך הכל 182 מיליון. את הצמיחה הובילה צפון אמריקה והקריביים. במונחים של הכנסות המציחה הייתה חלשה יותר (%3).

המזרח התיכון הציג צמיחה מרשימה של 5% ברוב היעדים, וקיבל 2 מיליון תיירים נוספים, ובסך הכל 50 מיליון. כאן ההכנסות מתיירות צמחו בקצב גבוה יותר ממספר התיירים ועלו ב-6%. ערב הסעודית הציגה את הצמיחה המרשימה ביותר (13%) ואחריה קטאר (8%) ומצרים (5%).

באפריקה צמחה התיירות ב2%, עם מיליון תיירים נוספים, ובסך הכל 56 מיליון. את הצמיחה הובילו המדינות שמדרום לסהרה עם צמיחה בת 3%.

צרפת ממשיכה להיות יעד התיירות המוביל בעולם עם 84 מיליון תיירים, וארה"ב שנייה עם 75 מיליון. ספרד היא היעד השלישי עם 65 מיליון תיירים ב-2014, ואחריה סין (55 מיליון), איטליה (46.6), טורקיה (39.8), גרמניה (33), בריטניה (32.6), רוסיה (29.8) ומקסיקו שלראשונה נכנסה לעשירייה המובילה (24.2).

ישראל על פי הדוח מוגדרת באזור דרום אירופה (ולא המזה"ת), יחד עם המדינות יוון, קפריסין, איטליה ומלטה. ב-2014, על פי הדוח, הגיעו לישראל 2.9 מיליון תיירים, עלייה של 2.3% ביחס ל-2013.

מאמרים קשורים: האם תצליח מקסיקו למתג את עצמה מחדש? | צרפת, יעד התיירות מס'1 מאמינה שאפשר יותר | איך לעבור משבר לאומי ולשמור על התיירות? יוון | ספרד מובילה את התחרותיות של התיירות | סין  משיקה מותג תיירות בינלאומי

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s