היום הוא יום ה-הביטאט העולמי. מה זה? ואיפה זה מתקיים?

יום ההאביטאט העולמי

יום ההאביטאט העולמי

היום השני הראשון בחודש אוקטובר מדי שנה (מאז 1986) נקבע על ידי האו"ם כיום ה-הביטאט העולמי World Habitat Day. מטרת היום היא לדון במצב הערים בעולם, והזכות הבסיסית של כולם למחסה הולם. כמו כן כוונת היום להזכיר לעולם כי לכולנו יש את היכולת והאחריות לעצב את עתיד הערים שלנו.

בכל שנה, יום ההביטאט מקבל נושא חדש הנבחר על ידי האו"ם בהתבסס על הנושאים הרלוונטיים לאג'נדה. הנושאים נבחרים כך שימשכו תשומת לב לקידום מדיניות לפיתוח מקיים המבטיח מחסה הולם לכולם. הנושאים מקדמים לעיתים קרובות נושאים מרכזיים כמו דיור מכליל ושירותים חברתיים, סביבה בטוחה ובריאה למגורים עבור כולם, תחבורה ואנרגיה ברי השגה, שטחים ירוקים, מים נקיים ואספקה בטוחה, איכות אוויר, יצירת מקומות עבודה, שיפור התכנון העירוני וניהול טוב יותר של הפסולת.

שטחים ציבוריים לכל - יום ההאביטאט העולמי

שטחים ציבוריים לכל – יום ההביטאט העולמי

יום הביטאט 2015 מתרכז בנושא שטחים ציבוריים לכל, ובמהלכו יושק "אוקטובר האורבני" – חודש של חגיגות, אירועים ופעילויות. מטרת יום האביטאט 2015 הוא להעלות את המודעות לצורך בשטחים ציבוריים טובים ומנוהלים, פיתוח תהליכים וכלים לקידום שטחים ציבוריים הבטוחים גם עבור נשים, ילדים, בעלי מוגבלויות ומבוגרים, ועוד.

במקביל לאירועים מתקיים כנס האביטאט 3 בקיטו אקוודור, ו-4 כנסים אזוריים שיתקיימו בתל אביב, מונטריאול, ג'קרטה וקואנקה. הכנס בתל אביב נערך במסגרת ה-Tel Aviv Cities Summit בספטמבר התרכז במעורבות תושבים, ואילו הכנס במונטריאול (6-7.10) ידון באזורים מטרופוליניים, הכנס בג'קרטה יהיה כנס אזורי, ואילו הכנס בקואנקה יעסוק בערים מתווכות.

האירועים במסגרת יום האביטאט ואוקטובר האורבני יערכו מסביב לעולם, מקניה, מרוקו ואוגנדה באפריקה, לבנגלדש והודו באסיה, איטליה וספרד באירופה, וגואטמלה, אקוודור וצ'ילה בדרום אמריקה, וקנדה וארה"ב בצפון אמריקה.

מאמרים קשורים: אתגר יום הערים הבינלאומי | יום הסביבה הבינלאומי רעיונות שהצליחו לשפר ערים | מה עושה עיר למעולה? התושבים עונים | קל זריז וזול- השינוי הדרמטי בתכנון העירוני

 

 

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s