מה קרה כשעיר נתנה כתובות אימייל לעצים?

עצים

עיריית מלבורן פרסמה כתובות אימייל לעצים כדי שתושבים יוכלו לדווח על בעיות, אולם במקום זאת הם כתבו אלפי מכתבי אהבה לעצים האהובים עליהם.

"בוקיצה יקרה שלי" כך נפתחת ההודעה. "בעוד אני עוזב את קולג' סט. מארי היום היכה בי היופי הקורן שלך. את ודאי מקבלת הודעות כאלה כל הזמן. את עץ כל כך מושך".

זהו חלק ממכתב שמישהו כתב לעץ, הודעה אחת מאלפים שהם חלק מההתכתבות בין אנשי מלבורן אוסטרליה, לעצי העיר. העירייה העניקה מספרי זהות לעצים בעיר וכתובות אימייל ב-2013 כחלק מתכנית שנועדה להקל על תושבים לדווח על בעיות כמו ענפים מסוכנים. אולם התגובה הבלתי מתוכננת והחיובית, על פי העירייה, הדהימה משום שהתושבים עשו הרבה מעבר לדיווח על בעיות. הם התחילו לכתוב מכתבים אישיים לעצים, מהודעות בנאליות וברכות ועד שאלות ומכתבי אהבה.

מלבורן - כתובת אימייל לעצים

מלבורן – כתובת אימייל לעצים

שירות האימייל לעצים של מלבורן הוא אחד מהפרויקטים העירוניים שנועדו לשפר את טכנולוגיות התקשורת האישיות והמוסדיות. בשיקגו, שי מערכת הודעות טקסט לדיווח על בורות בכביש, ובהונלולו תושב יכול לאמץ סירנת צונאמי.

יוזמות מסוג זה מעודדות השתתפות אזרחית ועוזרות בתחזוקת העיר, אבל הן גם מאפשרות לקיים יחסים בין תושבים והעיר, וכך יכול תושב שיהיה לו לא רק את הפארק החביב עליו, אלא את הספסל החביב עליו.

זוהי דינמיקה המתקיימת גם ברמה רחבה יותר, המתפתחת במקביל לטכנולוגיה הנמצאת בכל מקום והמחוברת כל הזמן – מה שמכונה האינטרנט של הדברים. כלים חדשים לתקשורת, פרסום ורישות אינם מיועדים רק לחבר בין אנשים, אלא מבססים גם יחסים בין אנשים לאובייקטים.

ההתקדמות לעבר האינטרנט של הדברים רק מעודדת את התחושה כי האובייקטים המקיפים אותנו אינם רק "דברים", כי אם סוג של מכרים. התופעה לעשה אינה חדשה, והצורך לדבר אל מכשירים נצפתה לפחות מאז החל עידן התקשורת המודרנית. מה שמפתיע במקרה של העצים עם כתובת האימייל היא שחלק מאלה שכתבו אימיילים לעצים גם קיבלו תשובה.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מאמרים קשורים: האינטרנט של הדברים. איפה זה? ולמה זה חשוב? | כמה שווה כל עץ בעיר? | ערים ירוקות עושות אנשים מאושרים | איך טיול בפארק משפר את המוח? | כדי למצוא שדה חקלאי בניו יורק צריך רק לעלות לגג

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s