דירוג הערים הבטוחות בעולם 2015. האקונומיסט

הערים הבטוחות בעולם 2015

הגדרת הביטחון העירוני הוא נושא העובר שינוי ועדכון כל הזמן. רק לפני כ-20 שנה מושגים כמו "ביטחון קיברנטי" או שינויי אקלים לא היו קיימים כלל, ואילו כיום הם מרכיב מהותי בגדרת הביטחון ואתגר גדול יותר לערים מפשיעה מסורתית, שדווקא אותה אנו נוהגים לקשר לביטחון.

מחלקת המחקר של האקונומיסט עורכת מדי שנה מחקר המדרג 50 ערים ברחבי העולם על פי 40 אינדיקטורים הכוללים ביטחון דיגיטלי, ביטחון רפואי, ביטחון תשתית וביטחון אישי. אין פלא כי ערים עשירות יותר הן גם בטוחות יותר, על פי המדד. טוקיו וסינגפור מובילות את הרשימה, ואילו ג'קרטה סוגרת אותה, עם רמת הביטחון הנמוכה ביותר.

הערים הבטוחות בעולם 2015

הערים הבטוחות בעולם 2015

העשירייה הראשונה כוללת ערים כמו שטוקהולם (4) וציריך (7), אולם הקשר בין עושר וביטחון אינו חד משמעי. כמה ערים מבוססות מאד מהמזרח התיכון זוכות לציונים נמוכים למדי, וכך 4 ערים הנחשבות לעשירות מגיעות רק לאמצע המדד, לדוגמה אבו דאבי (25) וריאד (46).

טוקיו, העיר הגדולה בעולם, זוכה לציונים גבוהים בתחומי הביטחון הדיגיטלי, הביטחון האישי וביטחון התשתית, וזאת למרות האיום המתמיד של רעידות אדמה. אסיה שולטת בחלק העליון של הדירוג של ביטחון אישי, עם סינגפור שמובילה בראש, ושהציבה את הביטחון כאסטרטגיה עירונית.

באופן מפתיע, הביטחון העירוני אינו בהכרח משתקף בתחושת התושבים. דבר זה נכון במיוחד בארה"ב, בה תושבים לעיתים קרובות חשים פחות בטוחים, אולי ממה שהם יכולים היו לחוש. בשיקגו, לדוגמה, קיים הפער הגדול ביותר בין תפישת הביטחון למציאות, על פי הדו"ח, שמציין כי השפעת סדרות טלוויזיה וסרטים וזכרון קולקטיבי של הפשיעה של שנות ה-70 וה-80, עדיין משפיעים על האופן בו אנשים תופשים מקומות כמו שיקגו, ובאופן כללי, ערים אמריקאיות רבות הן בטחותיותר כיום משהיו בעבר, אם כי ניו יורק עדיין מדורגת רק במקום 28.

מאמרים קשורים: איך הביטחון הפך מצורך לאסטרטגיה עירונית? | הערכת הביטחון העירוני בעידן הדיגיטלי 2014 | אם אתה רוצה להעלות מודעות לביטחון ברחוב, שים בו זברה מרקדת טוקיו תארח את אולימפיאדת 2020סינגפור: מעיר גן לעיר בתוך גן

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s