ברצלונה היא עיר חכמה. עכשיו קטלוניה כולה תהיה אזור חכם

קמפוס העיר החכמה ברצלונה

קמפוס העיר החכמה ברצלונה

האו"ם בחר לאחרונה בברצלונה כמקום בו יקום המרכז לשיתוף פעולה ציבורי-פרטי בתחום הערים החכמות (PPP), וזו עוד הוכחה להצלחה של העיר בפעילות שלה למיצוב ברצלונה כמנהיגה והמקדמת העולמית של תחום העיר החכמה.

ה-PPP לערים יהיה מקום למחקר, חדשנות וייעוץ עבור מימשלים ברחבי העולם, וייעץ בעניין פיתוח פרויקטים, שיטות ניהול, וסטנדרטים לניהול עבור מתכנני ערים, דרך שיתוף פעולה בין הסקטור הציבורי לפרטי. ההחלטה למקם את המרכז בברצלונה מאשש את דימוי העיר כפלטפורמת מחקר ופיתוח להזדמנויות חדשות בשוק, בתחום הערים החכמות.

ברצלונה עיר חכמה

ברצלונה עיר חכמה

הנציבות הכלכלית של האו"ם לאירופה היא זו שתכוון את המרכז, יחד עם מועצת העיר, ממשלת קטלוניה, ובית הספר לעסקים IESE בו הוא גם ימוקם, וההחלטה לבחור בברצלונה התקבלה, בחלקה, בזכות סדרת פרויקטים שהציבו את העיר בחזית הערים החכמות, כמו פרס בירת החדשנות האירופית 2014-2016, וקמפוס העיר החכמה – שניהם דוגמאות למודל שיתוף הפעולה הציבורי-פרטי שהעיר מקדמת.

קמפוס העיר החכמה הוא פרויקט המקודם על ידי מועצת העיר, ונועד ליצור התחדשות עירונית דרך הטמעת טכנולוגיות וחדשנות עירונית. מטרת הקמפוס היא להביא יחד עסקים, מרכזי טכנולוגיה וחדשנות, אוניברסיטאות, וכן גופים נוספים הקשורים לטכנולוגיה וחדשנות עירונית כדי לקדם סינרגיה, לייצר מרחבי יצירה משותפים ולהוות מקום לניסוי פתרונות עירוניים. הקמפוס ממוקם בלב אזור 22@,ואחת המטרות שלו היא להפוך למטה של פעילות ה-PPP לערים.

כעת, הפעילות לקידום ברצלונה כעיר חכמה מתרחב אל מעבר לגבולות העיר ברצלונה ואל קטלוניה כולה, ומרחיב את היקפו מעיר חכמה לאזור חכם SMARTCAT ׁׁׁׁ(קטלוניה חכמה). הכוונה היא להפוך את קטלוניה לדוגמה עולמית לאימוץ טכנולוגיות וחדשנות שיקדמו פיתוח משולב, חכם ומקיים, שיפור איכות החיים, עידוד תושבים בהשתתפות בקבלת החלטות, והמרצת הכלכלה:

מאמרים קשורים: הכנס החשוב בעולם לערים חכמות. ברצלונה | ברצלונה זוכה בתחרות בלומברג לערים | ברצלונה היא ה-icapital של אירופה | פרויקט הערים החכמות בבריטניה | עיר חכמה- מה זה? ואיך מתחילים?

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s