צינורות המים החדשים בפורטלנד יביאו הרבה יותר ממים

פורטלנד

ברחבי העולם, אנרגיה המופקת ממים מובילה את רשימת האנרגיות המתחדשות המאומצות, אולם אין זה פשוט כלל להפיק אנרגיה כזו ברמה עירונית. מגנרטורים ענקיים ועד סכרים ענקיים, התשתית אינה מותאמת לערים כפי שלדוגמה פאנלים סולריים ניתנים להתקנה על גג כל מבנה, ולמרות שקיימים פרויקטים המפיקים אנרגיה מגאות ושפל הים, הם אינם בהכרח מתחברים למערכת החשמל העירונית.

בפורטלנד, אורגון, רוצים לשנות מצב זה, ומערכת חדשה תייצר חשמל בתוך צינורות המים העירוניים. כרגע, הפרויקט מבוצע בהיקף קטן, אולם הוא ייצר כ-1,000 מגהוואט, אנרגיה המספיקה ל-150 בתים. פרויקט זה הוא השני מסוגו בעולם (בריברסייד קליפורניה יש גירסה קטנה יותר), והתשתית מגיעה משיתוף פעולה בין משרד המים של פורטלנד וסטרטאפ מקומי בשם Lucid Energy.

"אנחנו מניחים טורבינות לפני המים, והן מניעות גנרטור שהופך את תנועת המים לחשמל" אומר גרג סמלר, מנכ"ל Lucid Energy. הטכנולוגיה נשמעת פשוטה למדי, אולי מעט יותר מתחנת קמח מונעת מים על גדת נחל, ובכל זאת, איך זה שפורטלנד היא רק העיר השנייה לאמץ טכנולוגיה כזו?

התשובה המתבקשת תהיה כמובן עלות, אבל לפי משרד המים של פורטלנד, המערכת החדשה לא תביא לעליית מחירי המים, וזאת משום שחברת אנרגיה מקומית מממנת את הפרויקט. ייצור החשמל צפוי להיות בערך של 2 מיליון דולר במשך 20 השנים הבאות, כך שהחברה המשקיעה תחלוק את הרווחים.לאחר 20 שנה, למשרד המים תהיה האופציה לקבל בעלות על המערכת וכל אנרגיה שהיא תייצר.

זוהי שוב דוגמה כיצד חשיבה מקורית, שיתוף פעולה בין מגזר ציבורי ופרטי וחשיבה עיסקית המוכוונת לקיימות ואיכות חיים טובה יותר יכולים לייצר פתרונות חכמים לעיר חכמה.

מאמרים קשורים: מגרמניה ועד אסיה- ערים עוברותל100% אנרגיות מתחדשות | שדה התעופה שייצר לעצמו את כל המים והחשמל | בניינים שמטהרים אוויר, מנקים מים ומייצרים אנרגיה | עצים מלאכותיים שמספקים חשמל, מים, אינטרנט, ומה לא..? | מיהן המדינות הכי יעילות אנרגטית?

 

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s