כשעיר רוצה להיות "עיר בתוך גן" זה מתחיל כבר בשדה התעופה. סינגפור

סינגפור - עיר בתוך גן כבר בשדה התעופה

סינגפור – עיר בתוך גן כבר בשדה התעופה

סינגפור שאפה כבר עשרות שנים להתפתח כ"עיר בתוך גן". מאז ראשית שנות ה-60, העיר-מדינה הקטנטנה הייתה רצינית מאד לגבי שימור הטבע והשימוש בשטחים הפתוחים. בשנות השבעים, הנשיא דאז קבע כי לא יהיו עוד "שדות חומים", וכי כל השטחים הפתוחים ישתלו. כיום מתגוררים בסינגפור כ-5.4 מיליון איש, ועדיין 10% משטחי העיר מדינה מכוסים בפארקים, רבים מהם חדשים.

יותר מ-300 פארקים שכונתיים ואזוריים וארבע שמורות טבע נמצאים בתהליך של קישור בינהם באמצעות מאות קילומטרים של מעברים ירוקים. כעת, שדה התעופה של סינגפור, השישי הכי עמוס בעולם, מקבל את אותו טיפול כמו שאר המדינה, והופך ירוק יותר, כדרך לחשוב מחדש על חווית הנוסע, ולהפכו לשער שמייצג את העיר באמת.

סינגפור - עיר בתוך גן כבר בשדה התעופה

סינגפור – עיר בתוך גן כבר בשדה התעופה

משרד האדריכלים משה ספדיה (מרכז רבין, מרכז ומלון ממילא, נתב"ג, מוזיאון יד ושם, ועוד) ו- PWP Landscape Architecture מפתחים עבור סינגפור כיפה ביולוגית בגודל של 134,000 מ"ר במרכז שדה התעופה צ'נגי, כך שאפילו מבקר שרק מחליף טיסות יקבל תחושה של העיר בתוך גן, בעודו עובר בין חלקי השדה. הכוונה של המתכננים היא "להמציא מחדש את שדות התעופה" על ידי יצירת שטח ציבורי תחת כיפת זכוכית עצומה עם מפל מים ענק וגנים.

התוספת לשדה התעופה תכלול שטחי מסחר, פנאי ומתקני בידור ליצירת מרחב ציבורי לשימוש התושבים המקומיים והן עבור הנוסעים העוברים בשדה התעופה. מפל המים בגובה 40 מטר ישמש כאטרקציה המרכזית, ישתמש במים שיאספו מגשמים, ויועברו לשימוש חוזר בשדה התעופה, ובשעות הלילה יתחלף המפל התצוגה של אורות וצלילים.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

"המטרה שלנו הייתה לחבר בין הדואליות של שוק תוסס לבין פארק עירוני מעולה, זה לצד זה, בחווייה ייחודית. קניון הקניות המסורתי משולב בחווייה של טבע, תרבות, חינוך, ופנאי, מתוך כוונה להציע חוויה מרוממת. על ידי משיכת מבקרים ומקומיים, כוונתנו היא ליצור מקום בו תושבי סינגפור יפגשו את אנשי העולם" אמרו המתכננים.

מאמרים קשורים: סינגפור: מעיר גן לעיר בתוך גן | המגה שדה תעופה של מקסיקו ייצר לעצמו את כל המים והאנרגיה | לחיות בתוך בועה. באופן המילולי ביותר | הקרב העולמי בין שדות תעופה ואיך הוא משפיע על כלכלת המדינות | אירוטרופוליס: עתיד הערים תלוי בשדות התעופה

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s