המבורג קוברת אוטוסטרדה מתחת לפארק ומחברת מחדש את העיר החצויה

פארק במקום כביש מהיר בהמבורג 3 3

כאשר נבנתה לראשונה אוטוסטרדת a7 בהמבורג, היא חצתה את העיר לשניים. כעת מספר שכונות מנותקות מתחילות להתחבר שוב, בעוד העיר מתחילה בפרויקט הקמת 3 פארקים חדשים שיקברו תחתם את האוטובאן. בניית הפרויקט תחל השנה וצפויה להסתיים עד 2022.

הכביש המהיר הוא הארוך בגרמניה ואחד העמוסים ביותר. בעוד עומס התנועה ממשיך לגדול, העיר הבינה כי עליה למצוא דרך להתמודד עם הרעש המגיע מהכביש המהיר, כדי לעמוד בחוקי המדינה לזיהום רעש. מאחר וקירות מיסוך לא היו פותרים את הבעיה, העיר החליטה להפוך חלק מהכביש למנהרה, באופן שהתכנון החדש יצמצם את הרעש בשכונות הסובבות לכמעט אפס.

כל חלק מקורה חדש ימתח לאורך חלק מהכביש ויצור פארק חדש, שיכלול כרי דשא, יערות, מסלולי אופניים, גני ילדים וכיכרות. בסך הכול, הקירוי יכסה כיותר משלושה קילומטר ויצור שטחים ירוקים בגודל של כ-250 דונם.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

משמעות הפרויקט היא כי לעיר גם יהיו מרחבים חדשים להתפתחות האוכלוסייה הצומחת במהירות, משום שאנשים יהיו מוכנים לגור בסמיכות לכביש המהיר, ו-2000 דירות חדשות כבר מתוכננות באזור. במקביל לקירוי הכביש, הוא יזכה גם להרחבה, כך שיוכל להתמודד עם העומסים הגדלים ולהקל על התנועה, וחלק מהפארקים המתוכננים יכסו למעשה על כבישים ברוחב של 8 נתיבים, מה שיהפוך את המנהרות החדשות לגדולות מסוגן באירופה.

הפרויקט מחזיר את השאלה האם עדיף לקרות כבישים מהירים או להיפטר מהם לגמרי? ערים אחרות ביטלו כבישים כאלה לגמרי והשקיעו יותר בתחבורה ציבורית. תושבי המבורג אינם צפויים לוותר על המכונית הפרטית בזמן הקרוב, אולם הפארקים החדשים יקלו את תנועה על אלה שיעדיפו ללכת ברגל או לרכב על אופניים, ובסופו של דבר הם יקושרו לתכנית ה"רשת הירוקה" שהעיר מתכננת, שאמורה לכסות 40% משטחי העיר בפארקים מקושרים.

מאמרים קשורים: המבורג הופכת לבירת התכנון העירוני של אירופה | התשובה של המבורג לשינויי האקלים: רשת עירונית ירוקה | עכשיו רק צריך להפוך את נתיבי איילון לפארק | הפרויקט שקבר אוטוסטרדה ויצר פארק בלב בוסטון | באתונה בונים את הפארק העירוני הגדול בעולם

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s