רוצה לעצור את הזדקנות המוח? עבור לשכונה בה הולכים ברגל. וגם, פגוש את עצמך של עוד 20 שנה

הליכה ברגל

חברות המציעות אימון למוח טוענות כי משחקי מחשב מסוימים יכולים לשפר את תפקוד המוח, אולם חוקרי מוח ואלצהיימר מזהירים כי מסקנות אלה עלולות להיות מטעות. כעת, חוקרים טוענים כי אופי השכונות בהן אנו חיים עשוי להשפיע על האופן בו יתפקד מוחנו כשנזדקן.

באוניברסיטת קנזס, אוספת אמבר ווטס, עוזרת לחוקר פסיכולוגיה, מחקר גדול העוסק בהשפעת תדירות ההליכה ברגל בשכונות על ההכרה ואפילו על שיטיון (דמנציה). פיילוט ראשוני שערכה יחד עם חוקר אלצהיימר ושני אדריכלים, שבחן 25 איש, מצא כי המדגם של מבוגרים שחיו בשכונות בהן הולכים יותר ברגל הציג תוצאות טובות הרבה יותר במבחני הכרה. מדגם נוסף של מבוגרים עם שטיון מוקדם החיים בשכונות כאלה הראה סימנים מבטיחים, אולם התוצאות היו מורכבות יותר.

"לא הייתי אומרת כי מעבר לשכונה של הולכי רגל תמנע אלצהיימר" אומרת ווטס. "יתכן כי התרומה היא יחסית קטנה, אבל היא עשויה להיות חשובה. אנו לא יכולים לשנות את גילנו, אנחנו לא יכולים לשנות את הגנטיקה המציבה אותנו בסיכון, אבל אנחנו יכולים לשנות את הדרך בה אנו חיים".

ווטס מסבירה כי ל-walkable neighborhoods (שכונות מותאמות להליכה ברגל) יש מאפייני מפתח בעלי ערך רב למוח. באמצעות תוכנת מיפוי בשם Space Syntax, היא מיפתה את השכונות ששומרות על הקישוריות הגבוהה ביותר, כלומר מספר המקומות בהם ניתן לבקר ברדיוס של חצי מייל מבית האדם, ואת האינטגרציה הרבה ביותר, המורכבות של הניווט במרחב כזה.

"קישוריות גבוהה מקושרת לתפקוד קוגניטיבי טוב יותר. זה יכול להיות יותר מקומות ללכת אליהם, יותר אנשים לפגוש, ויותר הזדמנויות" אומרת ווטס. כעת, כשלווטס ושותפיה יש תוצאות מוקדמות, הם מתכוונים לערוך מחקר המשך עם מד צעדים, שיכלול 100 מבוגרים ואנשים עם שטיון מוקדם. גם לאחר בקרת פקטורים כמו גיל, מין והכנסה, תוצאות המחקר על ההליכה הם מבטיחים, אומרת ווטס.

אני מדבר עם אני העתידי

אני מדבר עם אני העתידי

כולנו מוטרדים או סקרנים לגבי עתידנו, ורבים היו רוצים לדעת כיצד יראו בעוד 20 שנה. אתר חדש בשם Future Self מאפשר לנו לפגוש את עצמנו העתידי, על ידי שימוש בשילוב מתוחכם של תוכנת לכידת תנועה, זיהוי קולי, ותלת מימד, ויוצר הדמיה סמי-ראליסטית של המשתמש בשנת 2034, ובנוסף מאפשר לו לשאול שאלות על העתיד.

האתר הוקם כחלק מקמפיין של חברת אורנג' האירופאית לרגל 20 שנות פעילותה, מה שעשוי להסביר את האנגלית הבריטית העתידית שלך. "רצינו לעשות משהו משעשע ודיגיטלי, ולא להתרכז בעבר " אומרים בצוות המותג הגלובלי של החברה". הפרויקט מותח את גבולות היכולת במה שקשור להדמיה בזמן אמת, ובעוד המשתמש יכול לשוחח עם עצמו העתידי, התשובות נועדו בעיקר לשעשע, אבל נסו לבדוק אם תחיו בשכונה המותאמת להולכי רגל, ואולי לפחות תדעו מה יהיה מצב המוח שלכם…

מאמרים קשורים: האם כך יראה העתיד? נא לכבות את המוח המלאכותי.. | איך טיול בפארק משפר את המוח | עד כמה הרחוב של "הליך"? | העיר החדשה בה הכל נמצא במרחק הליכה | האם עיר יכולה להפוך את המכונית למיותרת? יש ערים שמנסות

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s