עצים מלאכותיים מספקים חשמל, אינטרנט, מים, צל, מקומות ישיבה ומה לא..?

etree

לא היה זה לפני זמן רב, שההכרה בחשיבות עצים וצמחייה במרחב העירוני הגיעה לכל, שהוכחה התרומה הכלכלית של העצים, שטיול בפארק משפר את המוח ושאפילו הפשיעה קשורה לכמות הצמחייה בעיר, והנה איום חדש מטיל צל על הצמחייה העירונית, ועצים דיגיטליים ומלאכותיים עשויים להחליף את הצמחייה הטבעית המוכרת לנו, אבל הפעם בכוונה טובה.

טורבינות רוח המשמשות לייצור חשמל עובדות טוב ביותר כאשר הן גדולות וצוברות מהירות רבה, אולם חברה צרפתית אחת מנסה לשנות פרדיגמה זו עם רעיון שנקרא "עץ רוח", שהוא למעשה תחנת כוח קטנה, מונעת רוח, בצורה של עץ, שתותקן בפריז בחודש מרץ לניסיון.

לעץ הרוח יש 72 עלים מלאכותיים, שכל אחד מהם כולל טורבינה אנכית, ויחד הם יכולים לייצר חשמל אפילו כשמהירות הרוח היא נמוכה. העץ יכול להפיק חשמל כ-280 יום בשנה. גודל העץ דומה לגודלו של עץ טבעי, הוא עשוי כולו מפלדה והוא פועל בשקט מוחלט. העץ יכול להתחבר לרשת החשמל, או להזין מבנה או קומפלקס יחיד. מחירו של כל עץ הוא כ-30,000 אירו, אבל הוא מחזיר במשך הזמן את עלות ההשקעה בו.

עץ מלאכותי נוסף, ומורכב יותר, הוא מיזם סביבתי ישראלי שפיתח היזם מיכאל לסרי. ה- etree מייצר אנרגיה סולרית ומספק לסביבה מקום ישיבה מוצל, עמדות להטענת טלפונים סלולריים או חשמל, אינטרנט אלחוטי, מים קרים לשתייה, תאורה, ואפילו יכול לייצר תקשורת בין עצים המותקנים במקומות שונים בעיר באמצעות מצלמה ומסך. עץ זה לא רק חושב ומספק את הצרכים של בני האדם, אלא גם אוסף את הטל המצטבר בלילה על הפאנלים הסולריים, לטובת מתקן שתייה לכלבים. גם עץ זה הוא בגודל של עץ טבעי, והעיצוב שלו מושפע מצורתו הייחודית של עץ השיטה. העץ הוצג לראשונה באקספו הערים החכמות בברצלונה השנה וזכה לתהודה רבה והתעניינות עצומה מכל העולם.

מאמרים קשורים: כמה שווה כל עץ בעיר? | אייקונים עירוניים ירוקים: גשר הגן של לונדון | איך מקום לעצים? חוות אצות על גשר מטהרת את האויר | שילוט רחוב שמכוון אותך לאן שמעניין באמת | הקיוסק הסולרי הראשון באתיופיה

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s