בית ספר לתחבורת העתיד: שדה התעופה גטוויק והרכבת התחתית של לונדון

שדה התעופה גטוויק לונדון

שדה התעופה גטוויק לונדון

שדה התעופה גטוויק בלונדון, הודיע השבוע על תכנית לשדרוג תחנת הרכבת בשדה בעלות של יותר מ-120 מיליון ליש"ט, כחלק מהפעולות שהשדה עושה כדי להקל ולאחד את התחבורה במטוסים וברכבות.

העבודות על התחנה יחלו ב-2017 ויסתיימו ב-2020, ויכללו שיפורים כמו הכפלת שטחי ההתחברות, הוספת מדרגות נעות ומעליות אל רציפי הרכבות, והפיכת זרימת הנוסעים לפשוטה ואינטואיטיבית יותר. כבר כיום חברות תעופה כמו איזיג'ט לדוגמה,  הנוחתות בגטוויק ובלוטון מציעות לטסים אפשרות לרכוש כרטיסי נסיעה ברכבות או אוטובוסים למרכז העיר במהלך הטיסה, כהמשך טבעי לנסיעה, אולם התכנית של גטוייק היא להפוך את המעבר בין אמצעי התחבורה השונים לפשוט, מהיר וטבעי הרבה יותר.

שדה התעופה הצהיר כי השיפורים עליהם הכריז יאפשרו לשדה להתמודד עם הגידול הצפוי בתנועה בנוסעים ברכבות מהשדה ל-20 מיליון בשנה 2025. עוד נאמר בהודעה כי "תחנה חדשה זו ממשיכה את השינוי המתמשך של שדה התעופה גטוויק ויספק למבקרים שער לעיר ברמה של מחלקה ראשונה". שדרוג התחנה יתבצע במקביל לפרויקטים אחרים שמיועדים להגדיל את נפח שירות הרכבות לגטוויק וכוללים רכבת אקספרס חדשה שתתחיל לפעול ב-2016, רכבת Thameslink חדשה ב-2018, חיבורים לרכבות ה- Crossrail ב-2019, רכבת למרכז לונדון כל 2.5 דקות עד 2025 ועוד.

מערכת הרכבות של לונדון ממשיכה באופן קבוע להתפשט ולהתרחב מתחת וברחבי העיר, ופרויקט ההתרחבות מייצר מערות ענק בהן ה"קרוסרייל" (Crossrail), שירות הרכבת החדש, ינוע. השירות מיועד לחתוך את זמני הנסיעה דרך לונדון עם תדירות גבוהה ונפח נוסעים, שיענו על הדרישה הגדלה והולכת.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

עד עתה הסתיימה חפירת כ-90% מהמנהרות לאורך יותר 37 ק"מ, והפרויקט כולו מיועד להסתיים עד 2018. בתהליך, הקרוסרייל פרסמו תמונות מהתשתיות התת קרקעיות, שבדרך כלל לא נחשפות לציבור, ומראות את המנהרות הענקיות בהן ינועו הרכבות החדשות שעוצבו על ידי משרד העיצוב התעשייתי Barber & Osgerby. העיצוב החדש יכלול 9 קרונות ממוזגים לכל רכבת, שיוכלו לשאת 1,500 נוסעים, ויצוידו במערכת מידע בזמן אמת על מערכת הרכבות והתחבורה, כך שניתן יהיה לתכנן בקלות רבה יותר את המשך הנסיעה.

התרחבות מערכת הרכבות של לונדון היא מהלך משלים לצעדים המשמעותיים בהם נוקטת העיר לצמצום מספר המכוניות הנוסעות בעיר, והיא העיר הגדולה בעולם המטילה כיום מס על מכוניות הנכנסות לעיר, ומוטל על כלי רכב הנכנסים למרכז העיר במהלך ימי העבודה. מי שפטורים מלשלם את המס הן מכוניות בעלות פליטה נמוכה, אופנועים ומכוניות חשמליות. בעיר קיים גם "אזור פליטה נמוכה" (lez – low emission zone), המתייחס לכל אזור לונדון רבתי במהלך כל השנה, ומחייב כלי רכב מזהמים במיוחד כמו אוטובוסים ומשאיות בעד 200 ליש"ט ליום עבור כניסה לעיר.

כעת, כשיותר מ-4000 איש מתים מדי שנה ממחלות הקשורות בזיהום, העיר מטילה מס חדש שמטרתו שיפור איכות האוויר – "אזור פליטה נמוכה במיוחד" (ulez). מספטמבר 2020, לונדון תחייב נהגים של כלי הרכב המזהמים ביותר בעוד 12.5 ליש"ט עבור כניסה למרכז העיר, מעבר למס הגודש.

מאמרים קשורים: לונדון יכולה ללמד ערים אחרות איך להתמודד עם מכוניות מזהמות | אייקונים ירוקים: גשר הגן של לונדון | לונדון תבנה רשת גשרים לאופניים מעל הרחובות | מערכת התחבורה החכמה בעולם. הלסינקי | מהפכות התחבורה החדשניות של דרום אמריקה

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s