הכנס החשוב בעולם לערים חכמות יתקיים השבוע בברצלונה: הישראלים מסתערים

כנס ערים חכמות ברצלונה

השבוע, בין ה-18 ל-20 בנובמבר יתקיים אקספו הערים החכמות בברצלונה, שהצליח תוך שלוש שנים בלבד להפוך לכינוס הבינלאומי החשוב ביותר עבור ערים, חברות ומומחים בתחום. את האירוע מארגן מרכז הכנסים fira Barcelona, עם שותפים עיסקיים כמו סיסקו, יבמ, מייקוסופט, אורקל, סאפ, טלפוניקה ועוד, ובתמיכת ארגונים ומוסדות כמו הבנק העולמי, un habitat, mobile world capital – Barcelona, ואחרים.

מטרת האקספו היא לדון בקשר הגובר שבין ערים וטכנולוגיות שיכולות לשפר ולייעל את ניהול הערים ולהגדיר מהן ערים חכמות, המם האתגרים העומדים בפניהן ולחקור את הפתרונות שיעזרו להתמודד עם אתגרים אלה. האירוע בברצלונה שמתקיים השה בפעם השלישית, הצליח למצב את עצמו כהתכנסות רבת עוצמה של הסקטורים הקשורים בערים חכמות, ובשנה שעברה כבר משך 9000 מבקרים, 160 חברות, 300 ערים שהציגו, ומעל 3000 משלחות ממדינות וערים בכל העולם.

במסגרת האקספו יתקיים כנס בו ידברו דמויות מפתח עולמיות מהמחקר האקדמי ובעלי מבט פנימי על האופן בו העולם מתפתח ומה צפוי בעתיד לערים החכמות. פאנלים ודיונים אחרים יוקדשו לכלי מדיניות ארוכי טווח, אסטרטגיות וחזון, ובמקביל יתקיימו הצגות של פרויקטים ספציפיים, פתרונות או מקרי בוחן.

סביב האירוע המרכזי מתקיימים מספר עצום של אירועים מלווים כמו כנסים בנושאים כמו החדשנות העירונית, רשתות חכמות לאזורים כפריים, לוגיסטיקה חכמה, אתגרים עירוניים גלובליים, כנס הבנק העולמי לשיתוף ידע וניסיון, ואירועים כמו סדנת חדשנות עירונית וקבלת הפנים של UK SMART CITY.

האירוע מהווה נקודת מפגש עבור ערים מהעולם, והערים שמציגות במסגרת האקספו יציגו מקרי בוחן של פרויקטים, וכן יקדמו חברות מקומיות עם פתרונות המוכנים להטמעה. האירוע גם מהווה מקום מפגש חשוב ביותר עבור עסקים להציג את הטכנולוגיות החדשות שפיתוח ולפגוש לקוחות פוטנציאליים מכל העולם. בעוד שבשנה שעברה הגיעו מישראל רק כמה עשרות משתתפים, השנה צפויים להגיע לא פחות מ-150 איש – עובדי עיריות, מומחים ונציגי חברות טכנולוגיה ישראליות.

תל אביב עיר חכמהבראש הנוכחות הישראלית באקספו תבלוט עיריית תל אביב עם ביתן ותצוגה תחת הכותרת – Tel Aviv – The Smart startup City. תל אביב תציג את האסטרטגיה שפיתחה לחיזוק האקו סיסטם להייטק שכבר מוכר בעולם, וזיכה אותה בדירוגים בינלאומיים גבוהים במיוחד, והכרה בינלאומית כאחת הערים החדשניות ביותר וכאחד המרכזים החשובים בעולם ליזמות וחדשנות בתחומי הטכנולוגיה.

בשנתיים האחרונות עברה תל אביב מהפכה דיגיטלית, שכללה את השקת שירות הדיגתל, פריסת רשת אינטרנטית אלחוטית חינמית ברחבי העיר, הנגשת מידע לציבור (כלי הכרחי לפיתוח טכנולוגיות חדשות), קיום תחרויות לפיתוח אפליקציות לשימוש בציבור, וכמרכז טכנולוגי עולמי פיתחה כלים מתקדמים לניהול עירוני ומעורבות תושבים.

תל אביב תופסת את מעורבות התושבים כערך מוביל להטמעת עקרונות העיר החכמה, כשהמטרה היא יצירת עיר לכל תושביה וממשל מקומי מכוון לתושב, ומעורבותו בקבלת החלטות וניצול חכמת ההמונים ככלים לניהול העיר. שירות דיגיתל, כרטיס התושב שהעירייה השיקה, הוא פרויקט המפתח שיוצג באקספו, ומאפשר תקשורת מותאמת אישית בין התושב לעירייה, ומציע לתושבי תל אביב מידע ושירותים מותאמים אישית . הפלטפורמה מאפשרת קישור ישיר בין העירייה לתושב בנושאים כגון עבודות תשתית בקרבת מקום המגורים, או מידע על תחנת התל אופן הרלוונטית, ומתזכרת על מועדי רישום לבתי ספר וגנים או אירועי תרבות ופנאי בעיר. כמו כן דיגיתל מעודדת את התושבים להיות מעורבים יותר, לדווח על תקלות ולעקוב אחר הטיפול בהן.

בנוסף מציגה תל אביב פרויקטים כמו תכנית הקומפוסטינג העירונית להפרדת פסולת אורגנית, הגינות הקהילתיות, המיחזור העירוני, שימור מרחבים ציבוריים (ללא שימור בריסוס), בנייה ירוקה, תכניות פיתוח, שימור מים, ייצור אנרגיה סולרית על גגות מבני חינוך, תאורה חכמה וחסכונית, החלפת רכבים מהצי העירוני לרכבים ירוקים, שימור בחומרים ממוחזרים לבנייה, מרכזי יזמות עירוניים, מרכזי הצעירים, דיור מוזל ועוד.

מאמרים קשורים: מדריד משיקה את טכנולוגיית העיר החכמה mint | הלסינקי מסמנת את הדרך לתחבורה החכמה של העתיד | דובאי רוצה להיות העיר החכמה בעולם | העיר החכמה בה איש לא יגור או יבקר | איך הסנסורים ישנו לנו את החיים?

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s