מגרמניה ועד אסיה: ערים עוברות ל-100% אנרגיה מתחדשת

אנרגיה מתחדשתמספר ערים במזרח אסיה החלו בתכנית שאפתנית לעבור ל-100% אנרגיות מתחדשות תוך 15 שנה. היוזמה הושקה לאחרונה על ידי ICLEI, הרשת הגלובלית לממשל מקומי מקיים, יחד עם מכון Wuppertal. ב-ICLEI חברות כבר 12 מגה ערים,  100 "סופר ערים" או אזורים אורבניים , 450 ערים גדולות ועוד 450 ערים ועיירות מכל רחבי העולם, כולל ירושלים ורעננה מישראל.

בכנס שהתקיים בבייג'ינג, ושציין את תחילת התכנית, המכונה Energy-safe Cities – East Asia, ציין מייסד ICLEI מזרח אסיה, קונראד אוטו צימרמן את אורך החיים הארוך של התשתיות העירוניות ואת ההשפעה ארוכת השנים שלהן על הסביבה, וקרא לערים לפעול באופן שאפתני כדי להפוך את מערכות האנרגיה לנטולות סיכון, נטולות פליטות ועמידות. "כל מה שאנו בונים הוא בעל אורך חיים ארוך, ומשמעות הדבר כי אנחנו חייבים להיות זהירים מאד בהשקעות שלנו. אנו לא רק צריכים לשאת באחריות היום, אלא גם עבור העתיד" הוא אמר.

ערים מאזור מזרח אסיה (קוריאה הדרומית והצפונית, יפן, מונגוליה, סין ורוסיה) הוזמנו להשתתף בכנס מומחים שיוביל ליצירת אסטרטגיה ותכנית עבודה. ההשתתפות הוגבלה לעד 3 ערים מכל מדינה, והכנס משך יותר מ-70 ערים משתתפות.

גרמניה, שהיא המארחת של ארגון ICLEI וגם של מכון Wuppertal היא כבר חלוצה בתחום עם אזורים שלמים במדינה המשתמשים ב-100% אנרגיות חלופיות. בגרמניה יש כבר יותר מ-100 אזורים שהטמיעו והגיעו ל-100% אנרגיות חלופיות, והם מכונים 100% RE regions, ומכסים כרבע מאוכלוסיית המדינה.

גרמניה - האזורים שעברו לאנרגיות מתחדשות

גרמניה – האזורים שעברו לאנרגיות מתחדשות

כל אחד מאזורים אלה היה צריך לפתח אסטרטגיה, ולערים ניתנו כלים לשליטה על אישור והתקנתן של אנרגיות מתחדשות, כדי לאפשר את ההטמעה המקומית של מדיניות האנרגיה הלאומית. ממשלים מקומיים ותושבים מימנו חלק מההתקנות וחלקם אף לקחו חלק בפעילות, וכך בהדרגה קהילות מאמצות את יעדי האנרגיה המתחדשת שלהן.

עוד ערים שעברו או עוברות ל-100% אנרגיות מתחדשות הן קופנהגן, שהציבה יעד להפוך לעיר ללא פליטות עד 2025, כולל מתחבורה. העיר מתכוונת להיות עיר הבירה הראשונה בעולם עם אפס פליטות, ותכנית הפעולה לאקלים כוללת 50 יוזמות שונות בתחום, כולל חוות רוח בלב ים.

גם סידני, רייקיאויק, פרייבורג ומאלמו כבר הציגו מגוון רחב של טכנולוגיות, אסטרטגיות וכלים פיננסיים וחברתיים שמקדמים ערים אלה לקראת היותן ערים עמידות ומבוססות על 100% אנרגיות מתחדשות. הניסיון של ערים אלה מלמד כי אימוץ מדיניות כזו יוצרת מספר עצום של מקומות עבודה וכמובן, מבטיחה ביטחון אנרגטי. בקופנהגן, בעקבות אימוץ המדיניות, סקטור המשרות הירוקות גדל ב-55% בין השנים 2007 ועד 2012.

בכנס שהתקיים באוקטובר בסין, הצטרפו לתכנית הערים באודינג, יישין וזנז'יאן מסין, קיוטו, טוקיו ויוקהמה מיפן, בירת מונגוליה אולנבטאר, וצ'אונגז'ו, אינז'ה, ז'אונז'ו וסאמצאוק מדרום קוריאה. הכנס היווה את הצעד הראשון בתכנית לבחון את הדרך ליישום התכנית, שב-2017 תוכרז יחד עם תכניות העבודה המפורטות.

מאמרים קשורים: תכנית מיליארד הדולר של ניו יורק לייצור אנרגיה סולרית | חזון המטריקס מתממש – האדם כמקור אנרגיה | שבדיה זקוקה לזבל, כי את שלה היא הפכה לאנרגיה | התווית השווייצרית שממריצה עיריות להתייעל אנרגטית | מי תהיה הבירה הירוקה של אירופה ב-2017?

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s