אתגר "יום הערים" הבינלאומי, הזוכים והרעיונות שכל עיר צריכה לאמץ

יום הערים הבינלאומי

יום שישי ה-31 באוקטובר הוכרז על ידי UN-Habitat כיום הערים הבינלאומי שמזמין מדינות, מערכות האו"ם, ארגונים בינלאומיים, וכל בעלי העניין לקדם את העיסוק בעיור העולמי הגובר, חיזוק שיתופי פעולה והתמודדות על האתגרים שבעיור ותרומה לפיתוח עירוני מקיים בערים סביב העולם. האירוע, המתקיים לראשונה מתארח בשנגחאי, אולם הפעילויות הקשורות בו מתרחשות בכל העולם.

הנושא שנבחר להוביל את היום הוא "מובילים שינוי עירוני", שבה להעלות למודעות את הצומת בה נמצאת האנושות והמעבר לעולם עירוני יותר, ועד כמה העולם סביבנו משתנה, ואילו אתגרים שינויים אלה מציבים. יום זה בא להגביר את המודעות לא רק לקצב חסר התקדים של העיור עימו מתמודדות מדינות רבות, אלא גם את ההזדמנויות הכרוכות בתהליך כמנוע צמיחה והזדמנות להובלת פיתוח חיובי ומקיים.

כדי לציין יום זה, הגרדיאן בשיתוף עם UN-Habitat ערכו תחרות על הרעיון הטוב ביותר שערים יכלו להציע ולהמליץ לערים אחרות לאמץ. 36 הצעות מערים בכל העולם עלו לשלב הגמר, כשהתנאי היחיד להגשת ההצעות היה שהרעיון חייב להיות כבר מיושם או בפני יישום, וכל עיר מתמודדת קיבלה 12 דקות להציג את הרעיון. פאנל השופטים כלל ארכיטקטים, מתכנני ערים וכיתת סטודנטים, וביום שישי הוכרזו הרעיונות הזוכים. בין הערים המתמודדות היו אוקלנד, הלסינקי, טאלין, פריז, יוהנסבורג, מנילה, אדיס אבבה, הונג קונג, בייג'ינג, מנצ'סטר, סביליה, איסטנבול, בריסל, מומבאי, פירנצה, ברלין, טורונטו, ברצלונה, מקסיקו סיטי, וושינגטון, ונקובר ועוד רבות אחרות.

במקום הראשון זכתה ההצעה מהעיר פורטו אלגרה, ברזיל עם הפרויקט Which Bus Stops Here שיצר מדבקות ריקות לאוטובוסים עליהם יכולים תושבי העיר לכתוב מידע על מסלול האוטובוס והאוטובוסים שעוצרים בתחנה. המדבקות זמינות להורדה והדפסה באינטרנט, וכולם מוזמנים להוריד, להדפיס, להדביק ולהשפיע. יותר מ-20,000 מדבקות הודפסו על ידי משתמשים ביותר מ-30 ערים בברזיל. זה זול, זה קל וזה שיתופי. הרעיון מעצים את ההמון. השופטים חשבו כי רעיון זה הוא חכם, פרקטי וקל ליישום בערים אחרות.

במקום השני זכתה ההצעה שהגיעה מאיזמיר, טורקיה, floating docks project

למקום השלישי הגיעו יחד 3 פרויקטים:

מבוגוטה פרויקט לקידום ותגמול איסוף אשפה

מלונדון פרויקט להחזרת השחייה לנהר התמזה

ומנוטינגהם רעיון "עיר המזון ההוגן" שמבזבז פחות ומגדל יותר (מזון)

מאמרים קשורים: רעיונות שהצליחו לשפר ערים (כולל אחד מישראל) | רעיונות לשיפור העיר שכבר נוסו והצליחו | רעיונות מקיימים המועמדים לפרס שכולם חייבים להכיר | 8 רעיונות שזכו בפרס the city 2.0 | רעיונות שכל עיר צריכה לגנוב מברצלונה

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s