פורסמו הפיינליסטים בתחרות בלומברג לערי אירופה. הנה כמה

בלומברג 2

בשנה שעברה נערכה לראשונה בארה"ב תחרות מטעם קרן בלומברג, שהציעה פרס כספי לערים שיפתחו פתרונות לשיפור החיים בערים,  והשנה הגיעה התחרות גם לאירופה, במטרה לקדם רעיונות חדשים ולעודד ערים לאמץ אותם. מתוך 155 הערים (עם 100,000 תושבים ויותר) שהגישו הצעות, 21 עלו לגמר. הנה כמה מהפרויקטים:

אמסטרדם

אמסטרדם

אמסטרדם, הולנד. אוכלוסייה: 810,000, אתגר: אבטלת צעירים

אבטלה היא מהבעיות הקשות ביותר בכל רחבי אירופה, ומשפיעה בעיקר על הצעירים שעדיין לא השלימו את לימודיהם. באמצעות פלטפומת משחק חדשנית והדרכה אופליין על ידי יזמים, אמסטרדם תכין את הצעירים לשוק העבודה ותקשר בינהם לבין רשת של מעסיקים בערים בכל רחבי אירופה לצורך חונכות ותעסוקה.

אתונה, יוון. אוכלוסייה: 660,000. אתגר: השתתפות אזרחית

המשבר הכלכלי השפיע על התעסוקה, התשתית כמו גם על החיים במרכזים העירוניים של יוון. אתונה תיצור פלטפומת אונליין שתחבר את הנתונים הדינמיים של החברה האזרחית עם מוסדות מקומיים וממשל מקומי כדי למצוא בשיתוף פתרונות לבעיות מקומיות, הבטחת יסודות יציבים ומדיניות בת קיימא להתחדשות של שכונות העיר אתונה.

ברצלונה, ספרד. אוכלוסייה: 1,610,000. אתגר: התבגרות

יותר מאחד מכל חמישה מתושבי ברצלונה הוא מעל גיל 65, ועד שנת 2040, אחד מכל 4 יהיה. ככול שתוחלת החיים מתארכת, ברצלונה, כמו ערים גלובליות אחרות, מתמודדת עם בעיות בריאותיות חדשות ועם בידוד חברתי של תושבים אלה. כדי להתמודד עם בעיה צומחת זו, ברצלונה תשתמש בכלים דיגיטליים ובאסטרטגיות לואוטק כדי ליצור רשת של בני משפחה, חברים, שכנים, עובדים סוציאליים, ומתנדבים שיחד יהוו "רשת אמון" עבור התושבים המתבגרים שבסיכון. הדבר יעזור לזהות פערים בטיפול, ויאפשר תיאום של תמיכה, ויקדם את איכות החיים.

בולוניה

בולוניה

בולוניה, איטליה. אוכלוסייה: 380,000. אתגר: אבטלת צעירים.

אבטלת צעירים שילשה עצמה מאז המשבר הכלכלי. העיר תילחם במעגל האבטלה על ידי הצעת הדרכה ביזמות ותכניות לימודים לבניית יכולות עבור צעירים בגילאי 6-16 במסגרת בתי ספר ומרכזי צעירים. העיר תשתף פעולה עם יזמים מקומיים להשקת מעבדות חינוך "פופ-אפ" ותלמד תיכנות וכישורים אחרים המתאימים למאה ה-21.

בריסטול, בריטניה. אוכלוסייה: 430,000. אתגר: בריאות/נגד- השמנה

השמנת יתר ואבטלה הם בעיות הגדלות בבריסטול, והגורמות לבעיות בריאותיות וחברתיות רחבות. בריסטול תגביר את גישת התושבים ואת צריכת מזון מזין ואורגני, ותשפר כך את בריאותם, ובמקביל תיצור המרצה לכלכלה המקומית ולייצור מוצרים מקומיים. מעגל קסמים זה יטפל בצרכים של התושבים והעסקים המקומיים.

ברנו

ברנו

ברנו, צ'כיה. אוכלוסייה: 380,000. אתגר: ביטחון ציבורי/ השתתפות אזרחית

כמו ערים רבות אחרות במרכז אירופה, ברנו מתמודדת עם ירידה בביטחון (הנתפש והממשי) בפרויקטי מגורים גדולים ובאזורים מוחלשים. כדי להילחם בבעיה גוברת זו, העיר תחייה מחדש את התפקיד ההיסטורי של ה"קונסיירג'", בבניינים גדולים כדי לאמן ולעודד תושבים בצמצום פשיעה ובהכלה חברתית.

קרדיף, בריטניה. אוכלוסייה: 340,000. אתגר: פיתוח כלכלי.

האינדיקטורים לביצועים של קרדיף בחינוך, תעשייה ובריאות הם נמוכים משל ערים מקבילות. כדי להתמודד עם הנושא, העיר מאמצת את תאוריית צבירת הרווחים המצטברים מתחום הספורט, שמקדמת התקדמות של אחוז אחד בכל דבר שאתה עושה, ומפעילה אותה בחיי היום יום של התושבים. באמצעות עבודה בצוותים, תושבי קרדיף יזהו יעדים משותפים ויתאמנו בטכניקות לשיפור וגישור על פערים ביצרנות.

פירנצה, איטליה. אוכלוסייה: 380,000. אתגר: פיתוח כלכלי.

ארבעים אחוז מהנכסים המסחריים עומדים ריקים בחלק משכונותיה של פירנצה, והקהילה האמנותית של העיר שתססה בעבר, מקרטעת כיום, ואינה תורמת לכלכלה העירונית. פירנצה תפרוס פרויקט פיתוח כלכלי, מבוסס מיקום שמטרתו להחיות מחדש תעשיית מפתח – סקטור האמנות והייצור – על ידי שיכון אמנים בשטחים מסחריים ריקים, מה שיעזור להחיות מחדש 3 שכונות בעיר.

גדנסק

גדנסק

גדנסק, פולין. אוכלוסייה: 460,000. אתגר: השתתפות אזרחית

לרבים מתושבי גדנסק יש אמון מועט בלבד בממשל העירוני. כדי לבנות אמון בממשל ולהגביר את ההשתתפות האזרחית, גדנסק תפתח פלטפורמת אונליין חדשה ותהליך שיכבד את הקול, העניין, והדאגה של התושבים.

קרקוב, פולין. אוכלוסייה: 760,000. אתגר: תחבורה.

קרקוב, כמו ערים אחרות, מתמודדת עם הבעיות הסביבתיות. כדי להפוך את העיר לירוקה יותר, היא מפתחת תכנית תמריצים שאפתנית ואחידה שתעודד אנשים להשתמש באמצעי תחבורה ירוקים יותר. התכנית תקדם תחבורה חכמה ואישית.

ליסבון

ליסבון

ליסבון, פורטוגל. אוכלוסייה: 550,000. אתגר: אנרגיה

ליסבון מתאמצת לחסוך באנרגיה כדי לשמור על הסביבה ולחסוך במשאבים. באמצעות טכנולוגיות אלקטרומגנטיות, ליסבון תהפוך את האנרגיה הקינטית המבוזבזת שמיוצרת על ידי התנועה, לחשמל, ותצמצם את טביעת הרגל הפחמנית.

לונדון, בריטניה. אוכלוסייה: 8,200,000. אתגר: בריאות הציבור

לעיתים קרובות מדי, לאנשים חסרים הכלים שהם צריכים כדי לעקוב באופן אפקטיבי ולשפר את בריאותם בדרכים שיכולות לשפר את איכות חייהם באופן דרמטי. לונדון תילחם בבעיות אלה באמצעות פלטפורמת רבת משתתפים וטכנולוגיה חדשה, ותאפשר לתושבים לעקוב אחרי בריאותם ולממשלה להתערב לטובת תושבים בסיכון.

מדריד, ספרד. אוכלוסייה: 3,210,000. אתגר: אנרגיה

ערי אירופה מתאמצות לעמוד במכסות פליטת הפחמן וביעדי האנרגיה החלופית ולהבטיח צמיחה מקיימת. מדריד תרחיב ותגוון את אפשרויות האנרגיה שלה על ידי יצירת ארגון חדש, עירוני, בהשתתפות בעלי עניין מרובים, כדי לערוך תחרות ולעודד מחקר, עסקים ויזמות בזיהוי שיטות חדשות לניצול אנרגיה תת קרקעית. העיר תזהה את הרעיונות המבטיחים ביותר ותשקיע בהם כדי להרחיב את אפשרויות האנרגיה החלופיות.

שטוקהולם, שבדיה. אוכלוסייה: 900,000. אתגר: סביבה

שטוקהולם מתמודדת עם שינויי האקלים. העיר תפתח תכנית כלל עירונית שתפעיל תושבים כקו החזית של סוכני השינוי כדי להתמודד עם בעיה גדלה זו. יחד, העיר והתושבים ייצרו biochar, תחליף אורגני שמגביר צמיחת עצים, מרחיק פחמן, ומטהר מי גשמים. תושבים יביאו את הפסולת הירוקה שלהם לאתרים ברחבי העיר ל- biochar, שאחר כך יחולק.

לאתר התחרות

מאמרים קשורים: הזוכים בתחרות בלומברג לערי ארה"ב | בריסטול תהיה הבירה הירוקה של אירופה | בתי הסירות שהפכו לחממת יזמות באמסטרדם | "תרצה אופניים עם הקפה?" רעיון מקורי מברנו, צ'כיה | מיתוג מחדש לעיר בולוניה

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s