"חדשנות היא במיטבה כאשר היא מספקת איכות חיים טובה יותר". מדריד משיקה את טכנולוגיית העיר החכמה של יבמ. הכירו את MiNT

לוגו מדרידמדריד הכריזה על חתימת הסכם שמטרתו שיפור חייהם של 3 מיליון תושבי העיר. פרויקט ניהול השירותים הסביבתיים, המבוסס על טכנולוגיית העיר החכמה של יבמ, אמורה לשפר את איכות החיים ויעילות שירותי העיר וכן לספק לתושבים כלים חדשים כדי לתקשר עם משרדי העירייה. ההסכם, המוערך ב-14.7 מיליון אירו, מנצל את יתרונות ה-Big Data ומנתח אותו במטרה לשנות את מודל הניהול הקיים. השירותים העירוניים שייהנו משיפור במסגרת הפרויקט כוללים אחזקת כבישים, תאורה, השקיה, עצים ושטחים ירוקים, וכן ניקיון וניהול פסולת.

מדריד, שהיא אחת מחמש הערים המאוכלסות ביותר באירופה, מייצרת מיליון טונות בשנה של פסולת ביתית, והתושבים משתמשים בכ-15 מיליון מ"ק מים מדי שנה. העירייה מנהלת נכסים רבים, ביניהם 1.7 מיליון כלי רכב, 252,000 מנורות רחוב וכ-287,000 עצים. בעזרת פרויקט העיר החכמה העירייה תוכל כעת למדוד בדיוק את איכות ויעילות השירותים שהיא מספקת, ולהעריך יותר מ-300 אינדקטורים מרכזיים וביצועיהם.

Mint - מדריד עיר חכמה

Mint – מדריד עיר חכמה

מדריד תחל להשתמש בפלטפורמה הטכנולוגית החדשנית המכונה (Intelligent Madrid (MiNT המאפשרת שיפור באיכות השירותים, התקשורת עם תושבים, חיזוי בעיות, ותיאום משאבים. על ידי שימוש בטלפונים חכמים, טאבלטים ומכשירים ניידים אחרים וכן מדיה חברתית, לתושבים תהיה אפשרות להתקשרות מיידית עם העירייה במקרה של בעיה, לקבל תשובה מיידית, לעקוב אחר אירוע או לבדוק תוצאות של תקרית.

אנה בוטיה, ראשת עיריית מדריד אמרה: "מדריד פועלת עם האמונה כי חדשנות היא במיטבה כאשר היא מאפשרת שירותים טובים יותר ומספקת איכות חיים טובה יותר לתושבים".

"פרויקט זה יוכל לשמש דוגמה לבירות אירופאיות , שיוכלו ללכת בעקבות מדריד, הראשונה שמאמצת אינטגרציה כוללת של השירותים הציבוריים" אמרה מרטה מרטינז, מנהלת יבמ ספרד, פורטוגל, יוון וישראל. הפלטפורמה תשלב מידע שסופק על ידי התושבים, יחד עם מידע שנאסף באמצעות סנסורים, מצלמות ומכשירים ברחבי העיר. המוצר גם ינתח מידע המסופק על ידי צוותי בדיקה ונותני שירותים, כמו גם המידע של משאבי אנוש, תכנון משימות, ומערכות GIS, לקבלת תמונה כוללת של מצב השירותים בעיר. מדריד תעשה שימוש במידע בזמן אמת כדי לעדכן תהליכים שונים, שירותים, מערכות וספקים המעורבים בניהול הסביבה, ותאפשר תגובה של תושבים במהירות ויעילות רבה יותר.

לפעמים הפתרונות הכי חכמים הם גם הכי פשוטים. רחוב קניות במדריד

לפעמים הפתרונות הכי חכמים הם גם הכי פשוטים. רחוב קניות במדריד

מדריד, וספרד בכלל, מסתמנות כמובילות עולמיות בקידום, פיתוח והטמעה של טכנולוגיות עיר חכמה. ברצלונה היא הבירה הלא רשמית של עולם הערים החכמות, בה מתקיים בכל שנה אקספו הערים החכמות, בה נכתב פרוטוקול הערים החכמות המגדיר את התחום הצעיר הזה, והיא אפילו נבחרה כ- iCapital הראשונה של אירופה בזכות המחוייבות שלה לשימוש בטכנולוגיות חדשות לטובת תושביה. מדריד כבר אימצה טכנולוגיות חדשניות שונות כגון מדרכה איטראקטיבית, חנייה חכמה, והשיקה מערכת שיתוף אופניים חשמליים, אבל גם עברה מהפך של ממש בתחום במרחב הציבורי וצמצום תנועת מכוניות בעיר.

מאמרים קשורים: פרויקט הערים החכמות בבריטניה. גלזגו זכתה | אם העיר שלך חכמה, מה מנת המשכל שלה? | דובאי רוצה להיות העיר החכמה בעולםעיר חכמה- להבין עד כמה אנחנו תחת מעקב | האם עיר יכולה להפוך את המכונית למיותרת? יש ערים שמנסות

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s