דמיין את הקוריאה שלך – מיתוג מדינה

מיתוג התיירות לקוריאה

ארגון התיירות של דרום קוריאה (Korea Tourism Organization KTO) פרסם את המיתוג מחדש למדינה, הכולל שפה חזותית חדשה ואת הסיסמה Imagine your Korea, במטרה לחזק את האטרקטיביות של המדינה ולמשוך יותר תיירים. המיתוג החדש מחליף את המותג הקודם שהובל על ידי הסיסמה korea be inspired.

קוריאה עברה בשנים האחרונות שינויים משמעותיים, דמויות קוריאניות החלו להתפרסם בזירה העולמית (באן קי-מון, מזכ"ל האום, והראפר Psy) ולהעלות את סטטוס המדינה בזירה הבינלאומית, בעוד חברות קוריאניות כמו סמסונג, LG, יונדאי וקיה שיפרו את התחרותיות של המדינה. עד לפני שנים ספורות קוריאה לא הייתה כלל יעד תיירותי, אולם כיום היא מוכרת על ידי התיירים כמובילה בתרבות פופולרית וכמדינה מעודכנת וחדשנית. מותג התיירות החדש של קוריאה פותח כדי להביע שינויים אלה ולנצל את המומנטום ולייצר עידן חדש בתיירות, עם יעד של 20 מיליון מבקרים.

אסטרטגיית המיתוג ניתחה את המאפיינים של העם הקוריאני, התרבות, ההיסטוריה, הסביבה, המוצרים והשירותים וכן את המדיניות הממשלתית, צרכים של צרכנים ומצב המדינות המתחרות, ופיתח 4 ערכים שזוהו כבסיס למותג החדש: גיוון, חיות, יצירתיות ומסקרן.

ערכי המותג - מיתוג קוריאה

ערכי המותג – מיתוג קוריאה

זהות המותג סובבת סביב המושג Creative Motivation, שמזכיר מאד את הבסיס למיתוג ישראל Creative Energy. מתוך הרעיון של Creative Motivation חיפשו מפתחי המותג את הדרך לבטא באופן אפקטיבי את הרעיון מנקודת מבטם של התיירים, ולפתח מסר שיגרום  לתיירים לרצות לבקר בקוריאה דרך "התרבות היצירתית" של המדינה. הסיסמה, Imagine your Korea נבחרה ככזו שמבטאת את הנכסים השונים של התיירות לקוריאה, כולל אזור הקניות התוסס והתוכן התרבותי היצירתי, מנקודת מבטם של התיירים.

אלמנטים עיצוביים הוספו לסיסמה כדי לעזור לשפר את ההבנה של המסר. העיצוב החדש מכיל יצירתיות ומשיכה, הוא תוסס ומגוון, ומעוצב ברוח מכניסת אורחים, על פי מפתחי המותג. שתי המילים הראשונות של הסיסמה מבטאות יציבות ופשטות ותומכות במילה קוריאה שמעוצבת בגופן קליגרפי תוסס. בעיקר האות o המעוצבת כסרט הכובע של sangmo dolligi, ריקוד מסורתי קוריאני. זהו ביטוי סימבולי של האנרגיה הנוצרת מהדמיון. האות k מייצגת את השם קוריאה והיא מודגשת הן בגודל והן בצבע, ומעוצבת כשתי ידיים פתוחות לרווחה, ומבטאת את קבלת האורחים של קוריאה.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

בעקבות התפשטות סגנון המוזיקה k-pop בעולם עם הלהיט Gangnam style של הראפר הקוריאני Psy , מקווים בקוריאה כי גם תחומי תרבות אחרים יצליחו לפרוץ אל מחוץ לקוריאה, בעיקר לכיוון אסיה, וכך פותח מושגים מקבילים: k-food, k-style, k-place ואחרים, המגדירים מאפיינים ייחודיים של התרבות הקוריאנית.

חברת המיתוג Interbrand היא שפיתחה את המיתוג מחדש לקוריאה (וגם לאולימפיאדת החורף בסוצ'י, לתיירות לאוסטרליה, לחברת התעופה הספרדית איבריה, לשדה התעופה מינכן ואחרים) עם קונספט שיוכל להשיג את היעד השאפתני להגדלת מספר התיירים הנכנסים לקוריאה, ולהעלות מ-12 מיליון, שנכנסו בשנה שעברה, עד ל-20 מיליון.

מאמרים קשורים: עיר העתיד כבר כאן. בקוריאה | מה יש בגנגאם? (לא רק סטייל) | psy, ריהנה או נועה תישבי – האם סלבריטאים מקדמים תיירות? | אקספו 2012 ביאוסו, קוריאה | דירוג ערי השופינג הטובות ביותר. אסיה

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s