לא סתם עומדים: בניינים שמנקים אוויר, אוספים ומטהרים מים ומייצרים אנרגיה

בניינים מסוגלים להרבה יותר מרק לאכסן דיירים לסוגיהם. הם יכולים לאסוף ולאגור מים ל-100 ימי בצורת, כמו בניין המשרדים הירוק בעולם, בסיאטל, או להכיל תחנת כוח מונעת רוח, כמו גורד השחקים בג'קרטה, ואפילו לנקות את האוויר, כמו בניין בית החולים במקסיקו סיטיאחד המבנים החדשים הנכנסים תחת קטגוריה זו נמצא במילאנו, והוקם במסגרת אקספו 2015. הוא מתוכנן לאכלס את התערוכה הבינלאומית להזנת העולם מול המשאבים המתדלדלים, צפוי לקבל 20 מיליון מבקרים, ובו בזמן גם להדגים בעצמו איך עושים זאת.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

הבניין אמנם לא יאכיל את מבקריו, אולם הוא יעשיר את האוויר אותו הם נושמים בעזרת 9,000 מ"ר של בטון פוטוקטליסטי – סוג של חומר המפרק חנקן ותחמוצות חנקן בחשיפה לשמש. חזיתות הבניין ישמשו כמטהר אוויר ענק. הביתן תוכנן על ידי נמסי סטודיו.

הבניין הגבוה בעולם המתוכנן לקום בווהאן, סין, יהיה גם אחד המבנים הידידותיים ביותר לסביבה. המגדל, ולצידו מגדל נמוך יותר, אמור לעזור לשפר את איכות הסביבה, ועם גובה מתוכן של 1000 מטר, המגדלים יעקפו את הבניין הגבוה בעולם כיום – הבורג' חליפה בדובאי. המגדלים תוכננו על ידי משרד האדריכלים הבריטי צ'טוודס.

זוהי אחת מ-4 תכניות אב שמשרד האדריכלים מפתח עבור אזור חדש שיהווה מנוע כלכלי תרבותי במרכז סין, ובמסגרתו העיר ווהאן מיועדת להיות העיר הירוקה של העתיד, או כמו שהגדיר אותה הממשל המרכזי בסין לאחרונה "סופר סיטי" ירוקה. מגדלי הפניקס יהוו את האייקון העירוני במסגרת תכנית האב החדשה והשאפתנית להפוך את ווהאן לבירה של מרכז סין. ווהאן, ממוקמת על גדות נהר היגנצה, מכונה "העיר של 1000 האגמים", ומאכלסת 10 מיליון תושבים.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

המגדל שיקום על אי באגם, אמור לשאוב זיהום הן מהאוויר והן מהמים. המגדל הגבוה ישאב מים מהאגם, ינקה אותם, ויחזיר אותם לאגם לאחר שיעברו במערכת של מסננים, ושאיבת המים אף לא תצרוך אנרגיה, משום שהמערכת משתמשת באנרגיה פסיבית.

גם מגדלים אלה יחופו בחומרים המטהרים את האוויר, גנים ורטיקלים ישולבו בתכנון, וארובה במרכז המגדל הגבוה תמשוך אוויר מסביבת האגם כדי להזרים את האוויר. טורבינות רוח, תאים סולריים, ותאי דלק ממימן המופעלים מפסולת הבניינים יצרו את כל האנרגיה לה המגדלים זקוקים, ואף יותר.

אם התכניות יקבלו את האישורים הנדרשים, הבנייה יכולה להתחיל עד סוף השנה, ולהסתיים ב-2017 או 2018, קצב בנייה האפשרי רק בסין.

מאמרים קשורים: עיר שלמה, בבניין אחד, שהוא הגבוה בעולם | הבניין שנלחם בזיהום, והמגדל שמתכסה כשקר | עיצוב אסלאמי מסורתי שפותר בעיות סביבתיות | המגדל הגבוה בעולם. טוקיו | אייקונים עירוניים ירוקים

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s