אגרות חוב ירוקות לערים: הדרך לעתיד ירוק יותר

אגרות חוב ירוקות

אגרות החוב הירוקות הופכות לדרך יותר ויותר אטרקטיבית למימון פרויקטים לצמצום זיהום האוויר, וכעת ערים רבות מנפיקות אגרות כאלה. נקודת ציון משמעותית הושגה לאחרונה כשה-(International Finance Corporation (IFC, חברה בקבוצת הבנק העולמי שמספקת תמיכה לכלכלות מתפתחות, הנפיקה 500 מיליון אגרות ירוקות בערך הקרוב ל-80 מיליון דולר. זו הייתה ההנפקה הראשונה של מוסד רב לאומי בשוק הסיני.

על פי הפיננשיאל טיימס, התיאבון לאגרות ירוקות גדל במהירות משום שיותר ויותר מנהלי קרנות מחויבים להשקיע בפרויקטים לטובת שינויי האקלים. שוק ארגות החוב הירוקות צפוי להגיע ל-20 מיליארד דולר השנה, כפול מבשנה שעברה. במאי, ארגת החוב הגדולה אי פעם, השווה 3.4 מיליארד דולר, הונפקה על ידי GDF Suez, חברת האנרגיה הצרפתית, ועל פי מגזין בלומברג, אגרות החוב הירוקות עשויות להוות 10-20% מכלל שוק ה-7 טריליון דולר של הביטחונות בתוך עשור. אלו הן חדשות טובות עבור ערים השואפות לצמצם את פליטות המזהמים שלהן.

העיר גוטנברג, שבדיה, מכרה בספטמבר שנה שעברה, אגרות חוב ירוקות בערך של 76 מיליון דולר. טורונטו הנפיקה את ה-Atmospheric Fund המממנת מתקן משולב לחימום, קירור ואנרגיה, מתקן לאנרגיה סולרית, תכנית מימון ליעילות אנרגטית וניסוי בתאורת לד חיצונית, ויוהנסבורג השיקה את אגרות החוב הירוקות שלה רק בחודש האחרון.

ההון שגוייס באמצעות אגרות החוב של יוהנסבורג ישמש למימון יוזמות ירוקות כמו פרויקט הפיכת ביו גז לאנרגיה ויוזמת גייזר סולרי, כמו גם פרויקטים נוספים המצמצמים פליטת גזי חממה ותורמים לעמידות וקיימות העיר. "זוהי אגרת החוב הירוקה הראשונה הנרשמת בשנת 2013/4 ומסמנת אירוע היסטורי, כשיוהנסבורג היא העיר הראשונה מבין קבוצת ערי ה-C40 שמנפיקה אגרות ירוקות" אמר ראש העירייה, אמפו פארקס טאו. יוהנסבורג תעבוד עם רשת המימון לתשתית מקיימת של ה-C40 ויוזמת האגרות הירוקות כדי לשתף את הצלחת המודל עם ערים אחרות ב-C40 .

מאמרים קשורים: אם אפשר לממן בעזרת ההמון, למה לא להקים כך עיר שלמה? | האם העיר שלך תשרוד? דירוג עמידות הערים | הערים המובילות בהתמודדות עם שינויי האקלים | אלה הערים שיפגעו ביותר משינויי האקלים | ראשי הערים תופסים פיקוד בעולם

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s