ערים משקיעות בסטרטאפים: סן פרנסיסקו בחרה 6 סטארטאפים שישתפו פעולה עם העירייה

סן פרנסיסקו משקיעה בסטרטאפים

סן פרנסיסקו משקיעה בסטרטאפים

זה היה רק עניין של זמן עד שערים יבינו כי חדשנות אינה יכולה להיות רק נחלתם של יזמים עצמאיים, ויתחילו להשקיע בעצמן בסטרטאפים. במטרה לחדש ולשפר את השירות, הודיעה סן פרנסיסקו השבוע על רשימת 6 חברות הסטרטאפ שישתפו פעולה עם מחלקות העירייה באמצעות תכנית יזמות של העירייה.

"סן פרנסיסקו היא הבית של היזמים הטובים בעולם, אלה ששינו תעשיות שלמות, אנו מביאים את אותן טכנולוגיות משנות סקטורים לשיפור שירותי העירייה עבור תושבינו" אמר ראש העירייה אד לי בהודעה לעיתונות. "תכנית The Entrepreneurship-in-Residence מפגישה את הממשל והסטרטאפים כדי לחקור דרכים חדשות בהן אנו יכולים להשתמש בטכנולוגיות שיעשו את הממשל אחראי, יעיל ומגיב יותר".

סן פרנסיסקו בחרה 6 סטרטאפים מבין 200 שהגישו מועמדות. החברות שהתמודדו הגיעו מ-25 ערים בעולם והציגו חדשנות בחינוך, בריאות, תחבורה, שירותים ציבוריים, ביטחון ציבורי, תשתיות וסביבה. מנהל החדשנות בעיריית סן פרנסיסקו (יש תפקיד כזה), ג'יי נאט אמר: "אנו חושבים כי זה הולך להיות חלק משיח רחב יותר שהולך להתרחש ברמה הלאומית, ואנו מקווים כי זה גם ימשך כאן בסן פרנסיסקו".

תכנית היזמות מבית בסן פרנסיסקו מיועדת לחבר חברות חדשות וחדשניות עם מנהלי מחלקות העירייה כדי ליצור פתרונות שמצמצמים עלויות, מצמיחים הכנסות ומשפרים יעילות. הסטרטאפים שנבחרו לסבב הראשון של התכנית מתמחים באכיפת החוק, איכות אוויר, תכנון עירוני, מיפוי אישורים, תקשורת חירום ושירותי ניווט ומיקום. המחלקות העירוניות שיעבדו עם הסטרטאפים יהיו בריאות הציבור, משטרה, תכנון, ניהול חירום, תחבורה ושדה התעופה של סן פרנסיסקו.

אחת הבעיות שמקשות על עיריות רבות עבודה עם סטרטאפים הוא ההכרח החוקי לקיים מכרז עבור כל התקשרות של העירייה. התכנית אינה באה להחליף או לעקוף את התהליך המכרזי הקיים בעירייה, אלא מהווה מאמץ לעצב תהליך נוסף של התמודדות בין חברות על פתרונות רעננים לאתגרי העירייה. עצם קיום התהליך, והאפשרות שהעירייה פותחת לתהליך התקשרות אחר, שאינו במסגרת מכרז, הוא חדשני בעצמו, ומאפשר לעירייה יתר גמישות והתאמה לצרכים החדשים, מבלי לפגוע בתקינות המנהל.

מאמרים קשורים: סן פרנסיקו היא העיר הראשונה שאוסרת מכירת בקבוקי מים | תעשיית ההיטק חוזרת לעיר | המדריך לסצינת ההיטק באירופה | תושבים עושים את הרחובות טובים יותר בסן פרנסיסקו | חדשנות והעיר הגדולה: רעיונות שכבר נוסו והצליחו

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s