הבריטים הם מלוכה, הצרפתים מסריחים, איטליה זה מאפיה והרוסים קומוניסטים – איך מתחלק העולם לפי דימויים

איך אירופה מתחלקת - דימוי של מדינות

איך אירופה מתחלקת – דימוי של מדינות

על פי האמריקאים, לצרפתים יש ריח רע וגרמניה זה בעיקר פורנו מלוכלך. ההולנדים חושבים שהשבדים מייצרים ריהוט גרוע ולספרד נוסעים רק הילדים הסוררים. השבדים חושבים שבצרפת מייצרים מכוניות גרועות, ושספרד זה מקום מצוין לקבל סרטן עור, ואילו באמריקה הלטינית חושבים שבגרמניה רק עובדים ולא נהנים, שבהולנד יש רק זונות ובבלגיה אין כלום.

ניהול דימוי מדינה או מקום הפך בשנים האחרונות למקצוע ולתחום מחקר. מדינות ומקומות משקיעות מאמצים עצומים לשנות או לשפר את הדימוי שלהן, מתוך הכרה כי לדימוי השפעה ישירה על מוכנות אנשים להגיע לבקר במקום, לקנות מוצר שיוצר בו ואפילו לקיים קשרים עיסקיים או להעסיק את מי שגדל או למד במדינה אחרת. אבל מה כל המאמץ הזה באמת שווה, והאם הוא נותן פירות? ומה באמת חושבים אנשים על מקומות אחרים?

איך מתחלקת אירופה לפי דימויים

איך מתחלקת אירופה לפי דימויים

ינקו טסבטקוב, מעצב בולגרי, החל לעצב מפות שמנסות להסביר מה קורה באירופה בשנת 2009 כשבעימות בין רוסיה לאוקראינה ניתקו הרוסים את אספקת הגז לבולגריה, באמצע חורף קר במיוחד. הוא החל במפות שמסבירות את המצב הפוליטי, אבל מהר מאד עבר לשרטוט מפות משעשעות במיוחד, המחלקות את אירופה ל: קלאסית ומודרנית, לקרה וחמימה, לעצלה וחרוצה, לעשירה וענייה, ולעוד קטגוריות רבות אחרות שלמעשה משקפות את התפישות הרווחות לגבי מדינות ואזורים.

המפות פורסמות בספר Atlas of Prejudice, ולאחרונה התפרסמה הגירסה השנייה. רוב המפות מתרכזות בסטריאוטיפים לאומיים, אולם המעצב גם התעניין באופן בו גישות משתנות בעידן הדיגיטלי. חלק מהספר מנסה להתבונן בעולם על פי משתמשי פייסבוק, משום שלדבריו, הקהילות הלאומיות, המוגדרות על ידי מדינות, כבר אינן המובילות, לפחות כשבוחנים את הדור הצעיר. אנשים יוצרים קבוצות המבוססות על עקרונות אחרים מלאומיות, ויש להם דרכים שונות לבסס תפיסות.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מאמרים קשורים: למה מיתוג מדינה זה העסק של כולנו? | כשהאזרחים מנהלים את מותג המדינה. שבדיה | דירוג דימוי המדינות בעולם. ולמה זה בכלל חשוב? | ארה"ב מול סין. הדימוי של שתי המעצמות | הקמפיין שמנסה להילחם בשם הרע של הצרפתים

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s