דירוג הערים ע"פ מחירי המלונות. ירושלים יקרה כמו לונדון!

מדד מחירי המלונות

אתר הזמנת המלונות Hotels.com מפרסם מדי שנה את מדד מחירי המלונות העולמי ליעדים מרכזיים, המבוסס על הזמנות שבוצעו בפועל. זו השנה העשירית בה מתפרסם מדד זה, המשמש כלי השוואה אפקטיבי למדיה, למלונאים, לאנליסטים, למשקיעים, גופי תיירות ואקדמיה.

התיירות בעולם, על פי ארגון התיירות העולמי, צמחה בשנת 2013 ב-5%, או 52 מיליון תיירים יותר מבשנה הקודמת, והגיעה לשיא של 1.087 מיליארד תיירים. במקביל, על פי המדד של Hotels.com, מצא כי הגידול בתשלום הממוצע עבור לינות היה 3% באותה שנה. משמעות הדבר היא כי זו השנה הרביעית ברציפות של צמיחה בתיירות, מאז המשבר הכלכלי של 2008, אך מחירי המלונות עדיין לא חזרו לרמה של שנת 2006.

מחירי מלונות ממוצעים בערים בעולם

מחירי מלונות ממוצעים בערים בעולם

ההתקדמות הכלכלית של ברזיל בשנים האחרונות, ומקסיקו שהופכת לאחד היעדים המובילים, לא מפתיע כי אזור אמריקה הלטינית הוא האיזור היחיד שעבר את נתוני 2006, עם גידול של 5% בשנה שעברה. לתעשיית התיירות בארה"ב יש את מספר חדרי המלונות הגדול ביותר (1.7 מיליארד) ואת המספר הגדול ביותר של חדרים שנמכרו (1.1 מיליארד) בשנת 2013, ואחוזי תפוסה גבוהים אלה עזרו לצפון אמריקה לטפס במדד ביחס לממוצע העולמי. משרה אחת מכל 8 בארה"ב תלויה בתיירות ונסיעות, כל שתעשייה זו חשובה ביותר לכלכלה האמריקאית.

ההתעוששות הכלכלית של אירופה נראית כצוברת תאוצה. בדצמבר, אירלנד היתה למדינה הראשונה שיוצאת מתוכנית החילוץ של איזור האירו. בינואר השנה, בריטניה הודיעה על צניחה נוספת ברמות האבטלה, ובאותו חודש הבונדסבנק בגרמניה פרסם כי הוא מצפה כי הצמיחה של כלכלת המדינה, הגדולה באירופה, תתגבר. נתוני ארגון התיירות העולמי מעידים כי אירופה אירחה 29 מיליון תיירים יותר השנה. רוסיה, כיום שוק התיירות היוצא החמישי בגודלו בעולם, דיווחה על עלייה של 26% בתיירות היוצאת בתשעת החודשים הראשונים של השנה, והיא כעת שנייה רק לסין בקצב צמיחת התיירות היוצאת.

אסיה והפסיפיק הם שני אזורים שלא השתתפו בחגיגה ב-2013. למרות שסך כל התיירים שהגיעו לאוסטרליה עלה ב-5%, האזור כולו שמר על אותה הרמה כמו ב-2012. אסיה הושפעה ממספר פקטורים כמו צניחת המטבעות ביפן והודו שהשפיעו על התיירות היוצאת, מה שהשפיע במיוחד על התיירות לדרום קוריאה. ירידה הורגשה גם במספר התיירים המדיגים לסין, וחוסר יציבות בתאילנד נתן את אותותיו על התיירות הנכנסת. האיזור כולו ירד ב-2%.

שנת 2014 היא שנה לה אוהדי הספורט חיכו, עם שני אירועים גדולים – משחקי החורף בסוצ'י בפברואר וגביע העולם בכדורגל בברזיל, ביוני. אירועים אילו משמעותם לא רק הרבה תיירים נכנסים, אלא גם הרבה תיירים יוצאים, הנמלטים מאירועים כאלה. ארגון התיירות העולמי צופה כי שנת 2014 תהיה שנה של צמיחה נוספת בת 4-4.5 מיליון תיירים, כל עוד הכלכלה העולמית תמשיך להשתפר.

המדד בוחן את מחירי המלונות עליהם שילמו התיירים האמריקאים בדולרים. המדינות בהן שילם התייר האמריקאי את המחירים הגבוהים ביותר עבור מלונות הן: המלדיבים (למרות ירידה של 8% במחירים), איי סיישל (4), מרוקו (6), איי הבהאמס (10), קזחסטן (12), ניגריה (14) וסעודיה (19). עבור התיירים הבריטים, לעומת זאת, המזרח התיכון הוא האזור בו שולמו המחירים הגבוהים ביותר בממוצע (183£), ואחר כך ברזיל, ארגנטינה, מקסיקו, ארה"ב, סינגפור דרום אפריקה, וישראל (במקום 8, עם מחיר ממוצע של 131£).

דירוג הערים עם המלונות היקרים ביותר בממוצע, מציב במקום הראשון את מונטה קרלו ואחריה ניו יורק (3), ריו דה ז'ניירו (5), מוסקבה (7), דובאי (11), סן פרנסיסקו (13), סינגפור (15), לוס אנג'לס (19), פריס (24), סאו פאולו (27), לונדון (28) וירושלים (29).

מאמרים קשורים: רשימת יעדי התיירות העולים בעולם | זו לא הכמות, אלא האיכות, של התיירות | צרפת, יעד התיירות המוביל, מאמינה שאפשר יותר | מה הערך של תיירות המוסיקה? בריטניה כדוגמה | מדריד יוצאת ב"תכנית הלם" להצלת התיירות | מדד מותגי התיירות של המדינות

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s