האם אולימפיאדת החורף תביא לסוצ'י שגשוג? והאם אוסלו תארח אותה ב-2022?

סוצ'י 2014

ממשלת רוסיה, על פי הדיווחים, שפכה 51 מיליארד דולר על אירוח משחקי החורף בסוצ'י, המשחקים האולימפיים היקרים בהיסטוריה, ותוך כדי כך נתנה לאזור הזדמנות להפיכתו ליעד תיירות משגשג, אולם דוח של חברת Moody's מבטא סקפטיות רבה לגבי האפשרות שהאזור ימשיך למשוך תיירות, גם לאחר שמשחקי החורף יסתיימו.

הדו"ח טוען כי "סקטור המלונאות הרוסי פגיע משילוב של עלייה מאסיבית במספר החדרים ותחרות עזה מיעדי תיירות אחרים היוצרים אי ודאות לגבי הסיכוי לאורך זמן של תעשיית התיירות בסוצ'י". עוד טוען הדוח כי העלות הגבוהה של האירועים ודיווחים שליליים אחרים מגבילים את היתרונות בתחום הדימוי המלווים בדרך כלל אירוח משחקים אולימפיים.

אזור סוצ'י וקסנדוראר קראי זכו לשפע של שידרוגי תשתיות לקראת משחקי החורף, אולם לאחר שיסתיימו הם יסבלו מנטל כבד של תחזוקת המתקנים, מוסיף הדוח. יש אי ודאות גדולה באשר לשאלה האם המאמצים להתחדשות אזורית יהיו מספיקים כדי להזניק הכנסות מתיירות ותחומים אחרים, מסכם הדוח.

משחקי החורף בסוצ'י טרם הסתיימו, אבל התחרות על אירוח משחקי החורף 2022 נמצאת בעיצומה. חמש ערים מתמודדות על אירוח משחקי 2022, וכמקובל, כל אחת מהן מציגה את המיתוג לתהליך. הראשונה בין המתמודדות שחושפת את לוגו ההתמודדות היא אוסלו, שפרסמה את הלוגו שלה יום לפני פתיחת אולימפיאדת סוצ'י.

אוסלו 2022

אוסלו 2022

ההצעה של אוסלו, הבירה הצומחת ביותר באירופה,  היא צירוף צבעוני של המילים "אוסלו 2022" כשבכוונה היתה ליצור לוגו "אורבני, קרוב לטבע, אחראי, שאפתני ונדיב". את הלוגו עיצבה חברת  Snøhetta Design, שהיא חלק ממשרד האדריכלות המפורסם  Snøhetta, שכבר הוזכר כאן כמשרד שתכנן את טיימס סקוור המחודשת, הספרייה של אלכסנדריה ובית האופרה של אוסלו.

זהו הנסיון הראשון של נורבגיה להתמודד על אירוח משחקים אולימפיים מאז אירחה את משחקי לילהאמר ב-1994. אתר האינטרנט http://www.ol22.no/en/ מספק את התכניות למשחקים עצמם ולשימוש במתקנים לאחריהם, תחת הרעיון של "משחקים קומפקטיים ואורבניים" והסיסמה Games in the City. רוב המשחקים, על פי התכנית יתקיימו בעיר עצמה, והם גם מתוכננים להיות משחקים מקיימים, לא רק במובן הסביבתי, אלא גם החברתי והכלכלי. התקציב למשחקים מוערך ב-5 מיליארד דולר, עשירית מעלות משחקי סוצ'י.

לבוב 2022

לבוב 2022

שאר הערים המתמודדות על האירוח יפרסמו את המיתוג שלהן בקרוב, כשהעיר לבוב, אוקראינה, מקיימת כעת תחרות אונליין לבחירת הלוגו שלה. הערים האחרות המתמודדות הן קרקוב, פולין, אלמטי, קזחסטן, ובייג'ינג, סין.

מאמרים קשורים: הצמיחה המהירה של אוסלו מגדירה מחדש את הזהות הנורדית | כמה תרמה אולימפיאדת לונדון לכלכלה? | מה קורה לערים שנכשלו בהתמודדות על אירוח אולימפיאדה? | טוקיו תארח את אולימפיאדת 2020, אבל למה בעצם המשחקים מתקיימים כל פעם בעיר אחרת? | אלה הערים המתמודדות על אירוח אולימפיאדת 2024

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s