תכנית מיליארד הדולר של ניו יורק לייצור אנרגיה סולרית

NYSunBanner12-20-12

בארצות הברית 80% מהאנרגיה מיוצרת מנפט, פחם או גז, מה שחושף את המדינה לסיכון ממשי בפני משבר אנרגיה. עולה גם השאלה, עד מתי ניתן לנצל את מקורות האנרגיה הבלתי מתחדשים כמקור עיקרי להנעת המדינה. סוכנות האנרגיה העולמית כבר הכריזה כי צריכת האנרגיה הממוצעת עלתה משנת 1990 עד 2008 ב-10% לאדם, ובמקביל אוכלוסיית העולם גדלה ב-27%. הנתונים מדברים בעד עצמם ובעוד אוכלוסיית העולם עומדת על כ-7 מיליארד איש, היא צפויה לגדול ל-9.6 עד שנת 2050, והתלות באנרגיה הבלתי מתחדשת נראית כמודל לא הגיוני הדורש עדכון.

על רקע הנתונים הללו, כל צעד לקראת אימוץ אנרגיה מקיימת הוא צעד חיובי. מושל ניו יורק אנדרו קואומו הודיע על תכנית בעלות של מיליארד דולר לייצור אנרגיה סולרית. יכולת ייצור אנרגיה בהיקף של 300 מגהוואט כבר הותקנה במסגרת תכנית ה-NY-Sun Initiative, יותר מאשר בכל העשור הקודם, אולם התכנית החדשה כוללת התקנת יכולת ייצור של עוד 3000 מגהוואט. ה-Natural Resources Defense Council פרסמה כי כמות זו מספיקה עבור 465,000 בתים ניו יורקיים ומצמצמת פליטת גזי חממה ב-2.3 מיליון טונות בשנה, מה שמקביל להורדת 435,000 מכוניות מהכביש ויצירת 13,000 מקומות עבודה חדשים.

נראה כי קואומו פועל בנחרצות. בעוד ניו יורק סופגת בשנים האחרונות יותר ויותר סופות חזקות, הושקה גם תחרות הנושאת פרס של 40 מיליון דולר לחיזוק ה"מיקרוגריד" בקהילות ולעזור להוריד את העומס מרשת החשמל.

אחת התוצאות של התכנית והפעולות שעושה המושל הוא צמיחה מהירה של תעשיית האנרגיה הסולרית בניו יורק,  ובמקביל, הצורך לפתח דרכים טובות יותר לייצור ולהתקנת פאנלים סולריים, משמעותה כי ההתקנה תהיה זולה מתמיד, קלה, ותעודד מעבר מהיר יותר לאנרגיה מתחדשת, גם על ידי גופים פרטיים.

מאמרים קשורים: הקיוסק הסולרי הראשון בעולם נפתח באתיופיה | גורד השחקים שמחביא בתוכו תחנת אנרגיה מונעת רוח | חזון המטריקס מתממש- האדם כמקור אנרגיה | באזורים ללא חשמל יכולה עכשיו להיות תאורה. זהו תנאי לפיתוח מקומי | עיצוב אסלאמי פותר בעיות סביבתיות באבו דאבי

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s