מזל טוב ותודה ענקית לבלוג מיתוג ערים ומדינות. מאת ליאת צבי

סדרת הכתבות 2y/300k מהאנשים המעניינים והמשפיעים ביותר על החיים העירוניים בישראל ממשיכה: ליאת צבי ומאיה צוראל הם שמות שאולי לא מוכרים לציבור הרחב, אבל שתי השותפות שהקימו את "הקלניקה – מותגים ידידותיים לסביבה" כבר ביקרו במסכים ובמחשבות של כולנו עם "שעת כדור הארץ", טל פרידמן שגידל שיער ירוק לטובת פרויקט הפרדת האשפה, "מיטלס מנדיי" – הפרויקט לציצמום צריכת הבשר בהובלת מיקי חיימוביץ ועוד. ליאת הצטרפה לכותבים עבור הבלוג לציון שנתיים לפעילות, ובחרה דווקא לנתח את הבלוג עצמו מנקודת מבט של מי שמכירה את עולם התקשורת והפרסום היכרות מעמיקה.

הכרתם את הנתון המדהים הזה? מיטלס מנדיי

הכרתם את הנתון המדהים הזה? מיטלס מנדיי

מזל טוב ותודה ענקית לבלוג מיתוג ערים ומדינות. מאת ליאת צבי

מרבית האנשים בעולם חיים היום בערים. מטרופולינים וערים גדולות הופכות להיות משמעותיות יותר מתמיד. ההתנהלות האנושית בערים תקבע את עתידנו – התחבורה שבה נתנייד, אופן צריכת האנרגיה שלנו, המזון שנאכל ונזרוק, איך נטפל בפסולת שלנו ועוד היבטים תשתיתיים, הרי גורל לטביעת הרגל האקולוגית של האנושות. בהיבט החברתי, האופן שבו יפעלו קהילות עירוניות יעצב את רמת הביטחון האישית שלנו ושל ילדינו ואת האופן שבו נתייחס לטבע העירוני שעוד נשאר ולקבוצות בעלות צרכים ייחודיים – מתינוקות ועד לזקנים.

היבטים אלו ועוד מרכיבים את העיסוק שלנו במונח החמקמק – קיימות. קיימות עירונית הנה נושא מדובר בקרב קהילת הסביבתיים והחברתיים ולשמחתנו הופך מוחשי יותר ויותר עבור רשויות מקומיות.

על מנת לשווק את רעיון הקיימות העירונית אנו נעזרות לא פעם במומחיות הבאה לידי ביטוי באופן מעורר השראה בבלוג "מיתוג ערים ומדינות". דוגמאות של ערים אשר מיתגו את עצמן כמקיימות, סרטונים המציעים הצצה לעתיד ירוק יותר, מידע על תכניות צריכה משותפת, הסברים על ערים של מזון מקיים ועוד ועוד. הבלוג מציע מבט מקיף ונרחב על המגמות העדכניות ביותר בעולם גם בתחום הקיימות. אבל נחטא לבלוג אם נמתג אותו כאתר מידע בלבד.

נבקש להתעכב על החוכמה שבכותרת – 'מיתוג ערים ומדינות' הוא מיתוג חכם של בלוג שיכול היה להיבלע בקלות בין עשרות אלפי הבלוגים העוסקים בעירוניות, ברשויות מקומיות ועוד. העובדה שהבלוג ממסגר את עצמו כעוסק במיתוג פותח אותו למגוון רחב מאוד של קהלים שמן הסתם לא היו שוקלים לעקוב אחר בלוג בנושא ערים. מעצבים, אנשי פרסום ועיצוב וכמובן דוברים ואנשי יח"צ מבינים באמצעות הבלוג את חשיבות המרקם העירוני בנושאים שהם רחבים ועמוקים יותר מהשיח שהיה נהוג עד כה. השילוב של ווידאו ותמונות במינון הנכון מסייע להנגיש את תפיסת מיתוג העיר ובמיוחד קיימות עירונית גם לאלו שלא בקיאים בחומר. הפוסטים מובאים בתמציתיות שאינה באה על חשבון עומק וענין ובעידן שבו הרשת מביאה לנו לא פחות זבל מתועלת "מיתוג ערים ומדינות" מנצנץ וראוי להערכה רבה.

"מיתוג ערים ומדינות" מאפשר לנו "למכור" את חזון הקיימות באמצעות הוכחות מכל רחבי העולם כי לא רק שאפשר להפוך עיר למקום שנעים ובריא לחיות בו אלא שהעיר עצמה מרוויחה ממהלכי קיימות – מיחסי ציבור ותקשורת חיובית ועד לעידוד הגירה של אנשים וצמיחה עירונית מחודשת.

אנו מאחלות לאיל צאום ולבלוג הנפלא הזה עוד הרבה שנים של השראה,

 

ליאת צבי

ליאת צבי

ליאת צבי עוסקת בתקשורת סביבתית וחיה בעולם הקיימות העסקית ההולך ומתהווה באיטיות מדאיגה. 1998-2009 שותפה ומנהלת תחום האסטרטגיה בגלר נסיס Leo Burnett 2008 – יוזמת ומוציאה לפועל של שעת כדור הארץ – פרויקט המודעות הסביבתית הגדול ביותר. בוגרת תוכנית העמיתים של מרכז השל למנהיגות סביבתית וחברתית. הקימה חברת "הקליניקה – מותגים ידידותיים לעתיד" בשותפות עם מאיה צוראל. לבניית מיצוב וקמפיינים אחראיים ומחוייבים לסביבה ולחברה.

מאמרים קשורים: עשר הערים שמובילות את הדרך לקיימות עירונית | בריטניה מכוונת ל-100 "ערים של מזון מקיים" | הערים שזכו בפרס הסביבה העירונית המקיימת בשיחות האקלים בוורשה | התשובה של המבורג לשינויי האקלים | הקריסטל- המרכז הראשון בעולם לשיפור הידע על קיימות ועיר חכמה

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s