לשדה התעופה מינכן לא מספיק להיות ה-6 הטוב בעולם וחוגג 20 עם מיתוג חדש

מיתוג שדה התעופה מינכן 10שדה התעופה של מינכן דורג השנה במקום ה-6 בדירוג שדות התעופה הטובים בעולם, ועם כמעט 40 מיליון נוסעים העוברים בו הוא ה-7 הכי עמוס באירופה. כעת, כששדה התעופה חוגג 20 שנות פעילות, הוא מקבל פנים חדשות על ידי מיתוג מחדש. האות M, שהייתה גם בעבר סימן הזיהוי של השדה, נותרת מרכזית בזכות היותה סימן זיהוי מוכר וחזק, אבל שדה התעופה הכיר בעובדה כי המיתוג היה חסר מיצוב ברור וכי יש צורך לעדכנו.

מיתוג שדה התעופה מינכן

מיתוג שדה התעופה מינכן

הפעילויות השונות של השדה וחברות הבת שלו היו מנותקים מהמותג הראשי, וטווח רחב של מותגים שפעלו בשדה הובילו לבלבול. כדי להצליח בשווקים הגרמני, האירופאי והעולמי המאופיינים בתחרותיות גבוהה, היה צורך לחזק ולהגדיר את ארכיטקטורת המותג, את המיתוג הויזואלי והמילולי, ולהגדיר את האסטרטגיה שתבדל את השדה ותהפוך את המותג לברור.

החשיבות של הניידות בעולם הדינמי והמשתנה של היום מציב את תעשיית התעופה במקום מרכזי ביותר, אבל גם מאתגר מאד. לשדה התעופה של מינכן היה צורך בייצוב המיתוג כאחד משדות התעופה המובילים בעולם ולמצב את עצמו בהתאם.

"כיום, שדות תעופה כמו מינכן לא יכולים להיתפש עוד רק כמתקן תשתית" אמר מיכאל אוטרמבה, סמנכ"ל השיווק של השדה. "רוח הקישוריות נמצאת בלב העשייה שלנו, כך שנתרכז בסגמנטים בהם אנו מקשרים אנשים, מותגים, רגשות, חלומות, שירותים, ותהליכים. עם מיקוד זה, אנו מקווים לא רק לרצות אלא גם להפתיע את אורחינו".

המיתוג החדש חוזר אל שורשי המותג, ולוקח את המאפיינים המקוריים שלו למקום מודרני יותר. הצורה הבסיסית מבוססת על ה- M המקורית אבל שמה במרכז את רעיון הקישוריות. האלמנט הויזואלי המתחלף בלוגו הוא הרגל הימנית האלכסונית של האות M, שמשמשת כקישור ונושאת את רעיון המותג.

הצבעים השונים מסמלים את הפנים השונות של השדה עם מראה ותחושה מתוחכמים יותר, והלוגו משולב בטיפוגרפיה חזקה יותר, דימויים חזקים יותר שעוזרים לספר את סיפור המותג. האלכסון, שמושפע מהארכיטקטורה של השדה, משחק תפקיד מרכזי בעיצוב הכללי. ה- M החדשה משדרת את הבטחת המותג לעתיד, ואת הערכים והפילוסופיה שלו.

התוצאה, על פי חברת המיתוג Interbrand שפיתחה את המותג, היא ששדה התעופה משדר מסר רחב יותר ממרכז תעופה – הוא מציב אותך על הדרך בקלות, והוא מקום של חיים וחלל ייחודי בו ניתן לחוות את העונג שבנסיעה דרך קישורים אותנטיים ורגעים משמעותיים.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מאמרים קשורים: שדות התעופה של העתיד הם הרבה יותר מרק מקום להמריא או לנחות בו | הקרב העולמי בין שדות תעופה ואיך הוא משפיע על הכלכלות | הקשר בין שדות תעופה ושגשוג של ערים | שדות תעופה: לונדון מובילה, איסטנבול מזנקת, דובאי מהמרת ובייג'ינג בונה | עתיד הערים תלוי בשדות התעופה שלהן

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s