בריטניה מכוונת ל100 "ערים של מזון מקיים" תוך 3 שנים. 6 הראשונות הוכרזו

רשת ערים של מזון מקיים

רשת ערים של מזון מקיים

בריטניה השיקה רשת חלוצה של "ערים של מזון מקיים" המכוונת ליצור שיתוף פעולה בין ארגונים ציבוריים, עמותות, עסקים וקהילות שישתפו פעולה ביצירת מזון בריא ומקיים כמאפיין מגדיר של המקום.

לאחר תהליך בחירה קשוח מאד, 6 ערים נבחרו מתוך רשימה סופית של 12, ויקבלו מימון לפרויקט. הערים שנבחרו הן: בלפסט, בורנמות', קרדיף, ליברפול, ניוקאסל וסטוקפורט. כל הערים יחלקו מיליון ליש"ט כתקציב ראשוני שיעזור להן לשפר את הגישה למזון מקומי, בר השגה ומקיים יותר. מעל 100 אזורים עירוניים בבריטניה צפויים להצטרף לרשת הערים של מזון מקיים עד סוף התכנית בת ה-3 שנים.

בלפסט – רשת המזון של בלפסט כבר עוזרת לפתח את הגישה של העיר למזון בריא, טרי, מקומי ועונתי באמצעות רשת של חנויות עצמאיות, מסעדות וחברות קייטרינג למוסדות. הרשת מציעה הכשרה בגידול ובישול מזון טרי.

בורנמות' – הפעילות של השותפות למזון מקיים של בורנמות' אנד פול התמקדה בפיתוח רשת של עסקים – לעסקים כדי לאפשר מספר גדל והולך של מוצרים מקומיים שיהיו מוצעים, ופיתוח רשת גידול מזון מקומי בקהילות אשר חולקות ידע, ניסיון ותובנות.

ערים של מזון מקיים

קרדיף – מועצת המזון של קרדיף, שהוקמה בשנה שעברה, כוללת מספר גדול של עובדי בריאות כמו גם נציגים של העירייה ואוניברסיטת קרדיף. הממונה העירוני על מזון מקיים יעבוד עם בתי ספר, עסקיפ ורשויות כדי להפוך את העיר למודל לדוגמה של מה שעיר עם מזון מקיים אמורה להיות.

ליברפול – השותפות למזון של ליברפול היא רשת של מגדלי מזון, קומפוסטרים, קניינים, טבחים וצרכנים. הרשת מובלת על ידי יזמים חברתיים וארגונים קהילתיים.

ניוקאסל – בצפון מזרח אנגליה, פוד ניוקאסל, קבוצה חוצת סקטורים של נציגים ציבוריים, פרטיים וקהילתיים, יצרה מגילת מזון אליה כל אחד יכול להצטרף, ולהתחייב לעשות שינוי גדול או קטן בהקשר של מזון.

סטוקפורט – אסטרטגיית המזון המקיים של סטוקפורט מתכננת לפתח טווח רחב של תכניות סביב אכילה בריאה, גישה למזון, גידול מזון קהילתי ומיזמים בתחום המזון. היא כוללת 12 מטעים קהילתיים חדשים, מקימה חנויות קואופרטיביות קהילתיות, עובדת עם השוק המרכזי ועם קורסים לבישול כדי לקדם בריאות.

היוזמה " ערים של מזון מקיים" היא ממשלתית והיא תוצר של שיתוף פעולה של הסקטור הפרטי, הציבורי והמגזר השלישי שחברו מתוך אמונה בכוחו של המזון להיות כלי לשינוי חיובי. הרשת מנוהלת על ידי קואליציה של עמותות וליוזמה יש שאיפות גבוהות במיוחד. היא שואפת "ליצור ערים בהן כל בית ספר, בית חולים, מסעדה וקנטינה במקום עבודה יגישו רק מזון בריא ומקיים; מקום בו לכולם יש גישה למזון טרי ובר השגה, עונתי, מקומי ולמוצרים מקיימים; ומקום בו לאנשים מכל הגילאים ומכל רקע יש הזדמנות ללמוד כיצד לגדל ולבשל מזון".

מאמרים קשורים: אוקספורד היא העיר הראשונה בעולם עם "טביעת רגל של מזון" | 10 הערים שמובילות את הדרך לקיימות עירונית | החקלאות העירונית עשויה לשנות כליל את איכות החיים שלנו | הפארק החברתי, האורגני הנייד של ברלין | כדי למצוא שדה חקלאי בניו יורק צריך פשוט לעלות לגג

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s