הערים היקרות ביותר לעסקים ומשרדים

הערים היקרות בעולם למשרדים

הערים היקרות בעולם למשרדים

דירוג יוקר המחיה בערים מוכר לכולנו ואנו משווים מדדים כאלה באופן קבוע כדי להשוות את ההכנסה שלנו מול ההוצאות ביחס לערים אחרות, אבל מה לגבי המקומות היקרים ביותר לעבוד? מה הם, ומדוע, וכמה הם עולים? חברת ניהול ההשקעות ג'ונס לאנג לאסאל מפרסמת דוח בנושא.

יש מספר מאפיינים למיקומים היקרים ביותר בעולם למשרדים: הם אזורים מובילים של מסחר גלובלי ומרכזים פיננסיים, הם מקושרים היטב לעולם, הם מאכלסים כישרונות רבי ערך וכאלה המקושרים היטב, הם מרכזים מספר גדול של משרדי מטה של תאגידים גלובליים, אלה אזורים בעלי היצע מוגבל המעניק להם הילה של יוקרה, והם נמצאים קרוב ללקוחות, לנסיעות, לתחבורה ושירותי תרבות ומסחר.

שוכרים המוכנים לשלם הרבה נמשכים לאזורים יקרים אלה. אנשי התאגידים, משפט וחברות ייעוץ, קרנות הון סיכון, בנקים, קרנות גידור וחברות שירותים פיננסיים אחרים הקוראים למקומות אלה בית, מאמינים שהרווח עולה על המחיר הגבוה. אלה הם המקומות היקרים בעולם למשרדים, מחושב כמחיר של רגל מרובע, בדולרים, לשנה (המחיר למטר מרובע הוא כמעט פי 10):

1. לונדון, סט. ג'יימס, 194$ – את הרשימה מובילה לונדון ואזור הווסט אנד, המאכלס קרנות גידור, קרנות הון ממשלתיות, חברות ניהול השקעות וחברות נישה בתחומי הפיננסים. זהו מרכז הפיננסים העולמי הנהנה מקישוריות שאין דומה לה, יוקרה וקרבה ללקוחות בהתאמה. לונדון דורגה לאחרונה כעיר הטובה בעולם, היא המרכז הפיננסי החשוב בעולם, היא מאכלסת גם את כתובת המגורים היקרה בעולם, העיר המדורגת שנייה במספר המיליונרים העולמיים, והעיר אליה נוסעים הכי הרבה אנשי עסקים, ומדורגת שנייה בעולם במספר המבקרים הכללי.

2. הונג קונג, סנטרל, 162$ – סנטרל הוא המקום להיות בו מכיוון והוא מרכז פיננסי עולמי לבנקאות וקהילת הממן. האזור מציע מלונות בדרגה הגבוהה ביותר, מסחר יוקרתי, ותחבורה מצוינת. הונג קונג היא המרכז הפיננסי השלישי בחשיבותו בעולם, מדורגת רביעית בתחרותיות,

3. בייג'ינג, פיננס סטריט, 137$ – אזור זה בביג'ינג תוכנן ונבנה במיוחד כך שימשוך את המוסדות הפיננסיים מהשכבה העליונה. מיזמי ענק בבעלות מדינה ובנקי השקעות גלובליים, כמו גם חברות ביטוח נענו להזמנה זו. בייג'ינג מדורגת 4 במספר אנשי העסקים המגיעים אליה.

4. ג'נבה, רו דו רוהן, 116$ – זהו אזור היוקרה של ג'נבה עבור בנקים וקרנות גידור פרטיות. מרכזי קניות יוקרתיים עוזרים לשמור על חלק מההון בסירקולציה מקומית. ג'נבה היא העיר ה-7 הכי יקרה בעולם.

5. סיליקון ואלי, מנלו פארק, 111$ – דרך סאנד היל במלנו פארק משמש ככתובת לרבות מחברות ההון סיכון שהפכו את סיליקון ואלי למרכז פיתוח הטכנולוגיה העולמי. סיליקון ואלי הוא האזור המרכז את מספר הסטארטאפים וחברות הטכנולוגיה הגדול בעולם (ואחריו תל אביב).

6. מוסקבה, אזור הקרמלין, 107$ – אזור הקרמלין במוסקבה הוא מגנט למשרדי חברות פיננסים ומשפטים בינלאומיים. בנייה חדשה באזור מוגבלת מאד, והדבר עזר להזניק את מחירי המשרדים באזור היקר ביותר במזרח אירופה. מוסקבה אינה רק עיר יקרה למשרדים, היא מדורגת שנייה כעיר היקרה בעולם.

7. ניו יורק, מנהטן, השדרה החמישית, 104$ – שדרה זו מוכרת כבר שנים כאחד מאזורי הקניות היקרים ביותר בעולם, אבל השדרה גם מאכלסת מספר רב של קרנות גידור הנמשכים לאזור היוקרה במרכז מנהטן. ניו יורק היא המרכז הפיננסי השני הכי חשוב בעולם, והעיר בה חי המספר הגדול ביותר של מיליונרים בעולם.

סינגפור, מרינה ביי, מקום 8 ביוקר המשרדים

סינגפור, מרינה ביי, מקום 8 ביוקר המשרדים

8. סינגפור, רפלס פלייס/מרינה ביי, 103$ – מרכז האזור הפיננסי של סינגפור נהנה מרכבת תחתית מעולה ומציעה לדיירים סביבה תוססת לעבודה, מחייה ופנאי. סינגפור מדורגת 5 בדירוג הערים היקרות בעולם, היא המרכז הפיננסי ה-4 בחשיבותו, שלישית מבחינת מספר אנשי העסקים המבקרים בה, ורביעית מבחינת מספר המבקרים הכללי. היא גם מדורגת 3 מבחינת תחרותיות.

9. פריז, המשולש המוזהב, שאנז אליזה, 99$ – השאנז אליזה, מרכז התיירות והמסחר בפריז, הוא גם מרכז משרדים. חברות כמו משרדי עו"ד בינלאומיים, בנקים ותאגידים אוהבים את האזור משום הנגישות שלו, האיכות הגבוהה של הבניינים והקרבה ללקוחות. פריז מדורגת שלישית בעולם במספר המבקרים ושביעית מבחינת תחרותיות. השנה התדרדרה פריז בדירוג הערים הטובות בעולם מהמקום הראשון למקום השלישי.

10. טוקיו, מרונוצ'י, 98$ – מרונוצ'י, הממוקמת בצד המערבי של תחנת טוקיו, הוא אזור ותיק של משרדים. הקומה התחתונה של הבניינים מאופיינת במסחר יורקה, ואילו הקומות הגבוהות שמורות למשרדי יוקרה. טוקיו מדורגת 3 בין הערים המאכלסות את מספר המיליונרים הרב ביותר,  ובאופן מסורתי הובילה את דירוג הערים היקרות בעולם אך השנה רק מדורגת "רק" במקום השלישי. אירוח אולימפיאדת 2020 צפוי להשפיע על טוקיו באופן משמעותי, ובהתאם על יוקר המחייה ועלות הנדלן. טוקיו היא גם העיר הגדולה בעולם.

11. ציריך, אורניסטרססה ופרדפלץ, 91$ – אזורים אלה במרכז ציריך הם אזור העסקים של ציריך ומאופיינים בנגישות ושירותים מעולים. לא מפתיע שהמשרדים באזור נשלטים על ידי סקטור הבנקאות וקרנות גידור פרטיות. ציריך היא המרכז הפיננסי החמישי בחשיבותו בעולם ומדורגת 8 ביוקר המחייה בערים.

שנגחאי, מרכז העסקים, לוג'יאזוי, מקום 12 ביוקר המשרדים

שנגחאי, מרכז העסקים, לוג'יאזוי, מקום 12 ביוקר המשרדים

12. שנגחאי, לוג'יאזוי, 87$ – אזור זה השתנה משטח פתוח וריק למרכז פיננסי סואן במהלך 20 השנים האחרונות. כיום שנגחאי היא אחד המרכזים העסקיים העולמיים, וממוקמות בה 650 חברות ומוסדות פיננסיים סיניים ובינלאומיים.

חלק מאזורי יוקרה אלה ישארו המובילים העולמיים גם בעתיד, אולם הדירוג שלהם עשוי להשתנות, בעוד התעשיות בוחנות את השווקים המתעוררים לצורך צמיחה. טוקיו, לדוגמה, צפויה לטפס בדירוג בשנים הקרובות, ובעוד קרנות הון סיכון וחברות טכנולוגיה ממשיכות לצבור תאוצה, מרכזי טכנולוגיה חדשים עשויים לטפס במעלה הרשימה.

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s