תינוקות, ספורט, אוכל ודרדסים. כל מה שיכול לקדם את התיירות

רק נולד, וכבר הוא עובד - התינוק המלכותי מקדם תיירות

רק נולד, וכבר הוא עובד – התינוק המלכותי מקדם תיירות

אירועים גדולים יכולים להיות בעלי השפעה משמעותית על המבקרים במקומות בהם הם מתקיימים, אולם עד כמה הם ישפיעו תלוי בפעולות שינקטו הרשויות במקום. יעדים גם צריכים להיות יצירתיים ולחפש דרכים רעננות כדי להפיק מכל אירוע תמיכה למאמצי המיתוג והשיווק השוטפים.

התינוק המלכותי שבא לעולם בבריטניה רק נולד, אבל כבר הוא עובד. בקידום התיירות לבריטניה. לידת התינוק היא דוגמה לאופן בו רשויות התיירות במדינה עושות שימוש באירוע כדי להפיק את מרב תשומת הלב העולמית, ולקשר אותה לציר מתמשך של אירועים שקידמו מאד את בריטניה בשנים האחרונות והזרימו אליה תיירים ומטבע חוץ רב. הולדת התינוק המלכותי הוא עוד נקודה על הציר של חגיגות היובל למלכה, החתונה המלכותית, המשחקים האולימפיים ועוד.

Visit London יצא בכתבות מיוחדות וקידום אטרקציות מלכותיות ואתרים בלונדון באמצעות הבלוג של הארגון, אתר האינטרנט, והציע בנוסף שלל מוצרים למכירה הקשורים להולדת התינוק המלכותי. הארגון גם משתמש בטוויטר ובפייסבוק כדי לתקשר את האירוע ובו בזמן מקדם אספקטים נוספים הקשורים לקידום לונדון כאתר תיירות. מסיורים תחת השם "האתרים של וויל וקייט" ועד "מסלול התינוקות המלכותיים לאורך ההיסטוריה", הציוצים והפוסטים ברשתות החברתיות לא מפסיקים. ויזיט לונדון גם משתמש באירוע המיוחד כדי לקדם את בריטניה ככל כיעד אידיאלי למשפחות, ומסיט גולשים ועוקבים לערוצי הדיגיטל הנוספים, כמו פינטרסט.

מיתוג גלזגו

מיתוג גלזגו

בריטניה ככלל היא מעצמת שיווק מלוטשת, ובעוד ויזיט לונדון תוקפת מדרום המדינה, לשכת התיירות של גלזגו מאגפת מצפון. Glasgow City Marketing Bureau חשפה את המיתוג מחדש “PEOPLE MAKE GLASGOW”, בהציבה את תושבי גלזגו בלב המותג החדש לאחר תהליך מיתוג ממושך בשיתוף הציבור. המותג מעוצב כך שידגיש את תמצית הרוח שהפכה את גלזגו מעיר תעשייה אפורה שאיבדה את תעשיית הספנות, לעיר שנכסיה המרכזיים הם חכמה, יצירתיות וחדשנות של תושביה.

במקביל, VisitScotland הציגה לאחרונה את הקמפיין החדש שיקדם את גלזגו וסקוטלנד לקראת משחקי חבר העמים הבריטי שיערכו ב-2014 בגלזגו, ומתכננת להשקיע במהלך 2.5 מיליון ליש"ט בבריטניה וברחבי העולם. הארגון כבר התמקד באלפי תיירי פנים פוטנציאליים, באמצעות סדרה של דיוורים ישירים. בהמשך, פרסומות בטלוויזיה יוצגו בכל בריטניה ואירלנד, טיולי מעריצים מאורגנים ושיווק חבילות טיולים. המשחקים צפויים למשוך אתלטים מ-71 מדינות וטריטוריות בריטיות, ו- VisitScotland מתכוון לרכב על הגל של המשחקים האולימפיים שהתקיימו בלונדון ב-2012.

ספרד, שעוברת משבר כלכלי עמוק ורמות האבטלה בה שברו שיאים והגיעו עד 27%, זכתה לקצת נחמה, כשביוני, עם תחילת עונת התיירות מספר המובטלים ירד בחדות ב-127,248 איש (לרמה המדכאת של 4.76 מיליון מובטלים). התלות של ספרד בהכנסות זרות מייצוא ומהפריחה בתיירות הקיץ החריפה לאחר התמוטטות שוק הנדל"ן וקיצוצי התקציב החריפים. אולם החמצן שהזרימה תעשיית התיירות למדינה עשוי להיגמר עם חלוף עונת התיירות ואם הכלכלה לא תראה סימני התאוששות, המדינה תשקע חזרה למיתון הכבד.

ב-2012 כ-5.6 מיליון תיירים הגיעו לספרד רק כדי לטעום את המזון המקומי, על פי Turespaña. נתונים אלה מראים על עלייה של מספר תיירי הגסטרונומיה לספרד, ועל התפקיד המשמעותי שסקטור זה תופס בתיירות למדינה. לחיזוק הנתונים, מפרסם אתר Tripadvisor את הסקר השנתי שלו על תיירות וגסטרונומיה, שמראה כי המטבח הספרדי הוא השני הפופולרי ביותר על ידי התיירים האירופאים.

מדריד

מדריד

ההשפעה של תיירות הגסטרונומיה היא עצומה. תיירות זו הביא לספרד כמעט 6.4 מיליארד אירו בשנה שעברה, צמיחה של 10% מהשנה הקודמת. במקביל גם המלונאות נהנית, משום שתיירות הגסטרונומיה הביאה לבדה ל-59.3 מיליון לינות.

התכנית החדשה של מדריד לקידום התיירות היא להפוך את העיר לבירת התרמילאים, ואזור מדריד, הכולל את עיר הבירה מתכנן פתיחת 20 הוסטלים חדשים שימשכו חצי מיליון תיירים צעירים נוספים מדי שנה. על ההשפעה של התייר העצמאי וההוסטלים על שוק התיירות ועל הכלכלה המקומית.

כפר הדרדסים

כפר הדרדסים

כפר ההרי אחד בספרד מצא דרך ייחודית להתגבר על המיתון כבר ב-2011, וצבע את כל הבתים בכפר בכחול דרדסי, כחלק מקידום המכירות לסרט הדרדסים שיצא לקולנוע. כ-210,000 תיירים הגיעו מאז לכפר בשנתיים האחרונות, ואנשים ממשיכים להגיע. הכפר, Juzcar באזור אנדלוסיה מאוכלס ב-250 איש בלבד, ולאחר שצבע את כל בתיו, כולל הכנסייה והעירייה בכחול, נבחר על ידי חברת סוני לארח את אירוע קידום המכירות לסרט הדרדסים. דרישות לצבוע את הבתים חזרה ללבן נדחו, לאחר שתושבי הכפר הצביעו והחליטו לשמור על הצבע הכחול הדרדסי שהביא להם פרנסה בתקופה של משבר כלכלי עמוק.

מאמרים קשורים: שיווק מקומות: הולנד, מקסיקו, בריטניה, אוסטרליה וניו יורק | מיתוג התיירות לבריטניה | גלזגו ואדינבורו- שני מותגים חזקים בתחרות | הגסטרונומיה ככלי במיתוג ושיווק מקומות | האולימפידה: מדריד מתמודדת על האירוח, וכמה היא תרמה לבריטניה?

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s