זה אוטובוס? זה טראם? זו מערכת התחבורה החדשה של וינה

האוטובוס החשמלי של וינה 1לוינה יש את אחת ממערכות הטראם הגדולות בעולם, שמתפרסת על 227 ק"מ בכל אזור המטרופולין. אבל העיר גדלה, והטראמים הוחלפו ברכבות, אוטובוסים מונעי גז, וצורות אחרות של תחבורה. הקיץ, במאמץ לצמצם את פליטות הפחמן, וליצר מרכז עירוני שקט ונקי יותר, וינה משתמשת בתשתית הישנה של הטראם כדי להניע סוג חדש של אוטובוסים חשמליים.

במשך היום, האוטובוסים החשמליים יטענו את הסוללות שלהם בהפסקות של 15 דקות, על ידי שימוש במערכת החשמל התלויה של הטראם. בלילה, הם יטענו מחדש בתחנות הטעינה. עד היום, נעשה שימוש רק באב טיפוס של אוטובוסים חשמליים באירופה, ווינה תהיה העיר הראשונה שתשתמש בצי שלם של אוטובוסים חשמליים ברחבי מרכז העיר. אחד מהאוטובוסים כבר פועל באופן ניסיוני מאז 2012, אבל הקיץ, וינה משיקה 12 אוטובוסים כאלה.

אוטובוסים חדשים אלה, שעלותם כפולה מאוטובוסים המונעים בדיזל, יחליפו את האוטובוסים הישנים הפועלים על דלק נוזלי. שלא כמו טראם, האוטובוסים יכולים לנוע בכל מקום, לעזוב את נתיבי הטראם וכבלי החשמל, ושלא כמו אוטובוסים מונעי דלק, אוטובוסים אלה יהיו נקיים ושקטים יותר. כמובן שהחשמל המניע את האוטובוסים הוא ידידותי לסביבה רק אם הוא מיוצר ככזה, אבל הקמת תשתית הנסמכת על חשמל במקום דלק סוללת את הדרך לפיתוח חשמל ממקורות מתחדשים. האוטובוסים החשמליים הם גם יותר יעילים בשימוש באנרגיה, והעירייה מעריכה שהאוטובוסים החדשים יצמצמו את פליטות הפחמן בעיר בכ-300 טון מדי שנה.

האוטובוסים החדשים הם חלק ממגמה גוברת לקראת תחבורה ירוקה בערי אירופה. וינה, יחד עם ערים אירופאיות רבות אחרות, שואפת להיות המובילה בתחבורה ירוקה, וערים רבות גילו כי השקעה בתחבורה מקיימת היא אחת הדרכים היעילות ביותר לצמצם את רמות פליטת הגזים ולעמוד ביעדי הקיימות והאקלים. למרות שההשקעה באוטובוסים החשמליים יכולה להיות יקרה, יכולתם לנצל את התשתית הקיימת מצמצמת את העלויות באופן משמעותי. הטכנולוגיה החדשנית המאפשרת לאוטובוסים להיטען מקווי הטראם פותחה על ידי חברת סימנס, שמצפה כי הטכנולוגיה תהיה בשימוש גם בערים אחרות באירופה שיש להן תשתיות טראם.

מאמרים קשורים: האוטובוס החשמלי הראשון בעולם שנטען תוך 15 שניות | מחקר על תחבורה ציבורית: נוסעים מוכנים לשלם יותר עבור טכנולוגיה | ה"קו הוורוד": מהיר, מועדף ורב קיבולת | ניסוי התחבורה הציבורית בחינם- התוצאות | ערים ירוקות עושות אנשים מאושרים

מודעות פרסומת

One Comment on “זה אוטובוס? זה טראם? זו מערכת התחבורה החדשה של וינה”

  1. הנוסע לקניונים הגיב:

    בז'נוה כבר כמה שנים יש אוטובוסים חשמליים שפועלים עם הכבלים של הטראם


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s