דירוג דימוי המדינות בעולם, ולמה בכלל זה חשוב?

המדינות עם הדימוי הטוב בעולם

המדינות עם הדימוי הטוב בעולם

אם דימוי הוא כמו צל, כמו שאמר אברהם לינקולן, איזו מדינה מטילה את הצל הארוך ביותר? השבוע פרסם מכון ה-the Reputation Institute, חברת ייעוץ לניהול תדמית היושבת בניו יורק וקופנהגן, את הדירוג לשנת 2013 של המדינות בעלות התדמית הטובה ביותר כפי שמשתקפת בסקר בקרב 27,000 תושבי מדינות G8 . הנשאלים נתבקשו לדרג 50 מדינות על בסיס האמון, הערכה, הכבוד והזיקה שיש להם כלפי מדינות אלה.

קנדה היא המדינה עם הדימוי הטוב בעולם, זו השנה השלישית ברציפות. אירופה מובילה את הדירוג העולמי עם 7 מדינות מתוך 10 המובילות, כולל המדורגת שנייה- שבדיה, המדורגת חמישית נורווגיה והמדורגת שמינית, פינלנד.

על פי הדוח, לדימוי המדינה יש השפעה עצומה על האטרקטיביות הבינלאומית שלה לתיירות והשקעות זרות. עלייה של 5 נקודות בציון דימוי המדינה, על פי הדוח, מתורגם לזינוק של 12% בהגעת תיירים לאותה מדינה. הדימוי החיובי משפיע גם על יכולתה של המדינה למכור את מוצריה בעולם, ולמשוך כוח עבודה מיומן.

דירוג דימוי המדינות - הרשימה המלאה

דירוג דימוי המדינות – הרשימה המלאה

הדוח גם מודד כל מדינה על פי הממשלה שלה, הכלכלה והסביבה הכללית באמצעות הערכות של 16 נתונים ספציפיים. לשבדיה יש את הדימוי הטוב בעולם עבור בתחום המדיניות חברתית והכלכלית, וכן בתחום ההשתתפות הבינלאומית. שווייץ, המדורגת שלישית, דורגה גבוה ביותר בתחום היופי הטבעי, איכות החיים, ביטחון וסביבה עסקית.

ארה"ב מדורגת 22, מקום אחד טוב יותר מבשנה שעברה, והיא מדורגת במקום השני בתחום המותגים המוכרים, ושישית בתחום התרבות. מדינות שונות נוטות להעריך את עצמן טוב הרבה יותר מאשר שאר העולם מדרג אותן. לדוגמה, רוסיה מדרגת את עצמה ב-33 נקודות טוב יותר מאשר הדירוג העולמי המוענק לה, וסין מדרגת את עצמה ב-31 נקודות גבוה יותר מהדירוג העולמי המוענק לה, ובמקביל, הציון הפנימי של ספרד היא נמוך ב-7 נקודות מהציון העולמי שניתן לה.

ישראל מדורגת בדוח במקום ה-37, הלא מחמיא, אבל זכתה לעלייה של 3 נקודות בציון מאז השנה שעברה.

מאמרים קשורים: סקר בי בי סי להשפעת מדינות על העולם | מדד מותגי המדינות | האם עיר יכולה לשנות דימוי של מדינה? | מיתוג ישראל – האמת יצאת לאור | הסיפור של מיתוג גרמניה

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s