שלושה אייקונים אדריכלים חדשים: הספרייה של בגדד, המוזיאון בדרזדן ומרכז הקולנוע בבוסאן

שלושה אייקוניםחברת האדריכלים הבריטית-עירקית AMBS architects מתכננת את הספרייה הציבורית החדשה בבגדד, הספרייה הראשונה הנבנית בעיר משנות ה-70. הבניין מתוכנן בתוך חצי אי בצורת טיפה, ויכלול את חדר הקריאה הגדול בעולם, בזכות רשת כבלי ברזל שתאפשר בניית חלל באורך 80 מטר. המוטיב האדריכלי המרכזי יהיה גג כפול ומעוגל המעוצב במיוחד לאפשר חדירת אור טבעי.

חברת האדריכלים תנצל את ההזדמנות של הפרויקט המונומנטלי כדי להטמיע מערכת מקיימת באזור, ובעיקר פאנלים סולריים על גגות וקירור פסיבי. הספרייה היא אחת מ-30 מבנים חדשים המתוכננים כחלק מתכנית האב.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מוזיאון ההיסטוריה הצבאית בדרזדן, גרמניה, שתוכנן על ידי הארכיטקט דניאל ליבסקינד, זכה בפרס היוקרתי האירופאי award 2013 micheletti לחדשנות במוזיאונים. המוזיאון בנוי בתוך מבנה צבאי מקורי, שהושלם ב-1876, והוסב למוזיאון. לאורך השנים המוזיאון שינה את אופיו מספר פעמים, עד השינוי האחרון למוזיאון להיסטוריה צבאית של גרמניה המאוחדת. עיצוב המוזיאון כולל קיטוע חד של המבנה הקלאסי, שהכתיב את תפקודו לאורך השנים, ומהווה שבירה סימבולית של התרבות הצבאית.

התוספת למבנה, בגובה 5 קומות מפלדה, זכוכית ובטון, ובצורת מצולעים מקוטעים, מצביעה לעבר אתר ההפצצה של דרזדן, וכוללת מרפסת תצפית, ושטחי תצוגה נוספים רבים.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מרכז הקולנוע של בוסאן בדרום קוריאה, שתוכנן על ידי coop himmelb(l)au זכה לאחרונה בפרס international property award עבור המבנה הכולל חופת בטון באורך 85 מטר ותאורת לד. הפרויקט תוכנן כשילוב של תכנית פרטית וציבורית והחפיפה שלהן היוצרת סדרה של מרחבים פנימיים וחיצוניים. הקומפלקס כולל את אזור השטיח האדום, ה-walk of fame, חצר ההנצחה וכן את פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של בוסאן. הגג הוא המאפיין הבולט ביותר של המבנה, שחוצה את התפקיד המסורתי של גג, כאלמנט להגנה, והופך בעיצוב הייחודי למרכיב המוסיף ממד נוסף.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מאמרים קשורים: הספרייה של אלכסנדריה – פרויקט דגל תרבותי | זאהה חדיד מתכננת את המטרו המפואר בעולם | הישראלי שיביא למיאמי את האייקון האדריכלי הבא | התכנית למוזיאון איינשטיין בירושלים | הבניין שנלחם בזיהום אוויר, והמגדל שמתכסה כשקר

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s