אוקספורד תהיה העיר הראשונה בעולם עם "טביעת אוכל"

אוקספורד טביעת אוכלמחשב טביעת מזון חדש שפותח על ידי המיזם החברתי Landshare וחברת הייעוץ  Best Foot Forward, נועד לעזור לערים להבין את ההשפעה של האוכלוסייה שלהן על הסביבה.

אוקספורד תהיה העיר הראשונה בעולם שתשתמש במחשב ל"טביעת מזון". מומחי קיימות בחנו מאין מגיע המזון לעיר ואת אופן ייצורו, כמו גם את מקורות האנרגיה, אשפה ואריזות המעורבים בתהליך. תוך שימוש במחשב, החוקרים מעריכים כי הזנת 150,000 תושבי אוקספורד מייצגת 20% מכלל פליטות גזי החממה של העיר, ודורשת 530 קמ"ר של אדמה חקלאית, 6.6 מיליון ג'יגהג'ולס של אנרגיה מדלקים, ו-398 מיליון טונות של מים, מדי שנה.

ה-FoodPrinting Oxford’ report‘ שהוזמן על ידי עיריית אוקספורד גם מדגיש את הסיכונים . הוא כולל המלצות לצמצום ההשפעה, צמצום התלות בבשר וחלב, והורדת כמויות אשפת המזון וכל אריזה שאינה הכרחית.

"אנו מכירים בכך שמערכת המזון העירונית מייצגת חלק גדול מטביעת הרגל הסביבתית, ורצינו להיות מסוגלים לכמת זאת ולזהות פתרונות מציאותיים ומוחשים" הסבירה ג'ניפר קאר, מהעירייה. "אנו מערבים כעת כל מיני סוגים של קבוצות, כולל עסקים, סופרמרקטים, מקבלי החלטות וצרכנים, כדי לשתף פעולה ולפעול באמצעות רשת Low Carbon Oxford, ומריצים במקביל קמפיינים". פיתוח סימון "טביעת המזון", כדי להדגיש את ההשפעה, נמצא גם כן בדיון.

העיר הבאה שתחל להשתמש במחשב היא ברייטון.

מאמרים קשורים: סן פרנסיסקו- אפס זבל עד 2020 | איך הפכה עיר תעשייה לבירה הירוקה של אירופה? | סאו פאולו- מדיניות חדשה לתכנון עירוני ירוק | השפעת שינויי האקלים על הערים במזרח התיכון | חקלאות עירונית אינה רק תחביב- זו תעשייה שעשויה לשנות את איכות החיים שלנו

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s