דור המילניום כבר פה, והוא 'צריך' הכל עכשיו! איך הוא משפיע על התיירות והכלכלה?

225343_509951082376734_1824556650_nדור ה"בייבי בומרס" מתבגר ומוחלף על ידי דור חדש, שמושך את תשומת הלב של הכלכלה העולמית: דור המילניום. למרות שרבים מודעים לכך שדור המילניום הוא שוחר טכנולוגיה ולא ייסע באותו סגנון כמו דור הוריו, לא התקיים מחקר מעמיק לגבי המגמות והשינויים שדור זה מביא לתעשיית התיירות ולכלכלה.

דור ה-Y, דור המילניום, או הדור הבא, אלו כמה מהשמות שהוצמדו לדור שנולד בין השנים 1980 ו-1999. עסקים רבים טוענים שהצעירים יותר מבני דור זה עדיין נסמכים כלכלית על הוריהם, אולם המבוגרים יותר כבר נמצאים בשיא שנות הבזבוזים שלהם, והם כבר מכתיבים לאן יגיעו מאות מיליארדים של דולרים, ועדיין יש להם פוטנציאל הוצאה גבוה, שיגיע לשיאו ב-2017.

דור ה"עכשיו!" – עכשיו, מיד, וגמישות של שירות – דור המילניום דורש סיפוק מיידי. דבר זה נכון במיוחד בזמן נסיעות, ובעת שהיה במלונות. דרישה זו אינה מתוארת כ"רצון" אלא כ"צורך" מכיוון ודור זה גדל עם טכנולוגיה המאפשרת לו גישה מידית לכל סוג מידע. יכולת זו לא בהכרח תהווה יתרון על אחרים, אבל העדרה יותיר את העסק מאחור.

הציפייה היא כי מלונות יספקו מידע ברור באתרי האינטרנט, ולא, דור המילניום יעבור לגוגל, וימצא תשובות באתרי ביקורת כמו טריפאדוויזור. דבר זה אינו לטובת המלונות משום שבאתרים מסוג זה אין אפשרות לשלוט על המידע המוצג. מכאן, שאם מידע מדויק הוא זמין וקל להשגה, דור המילניום יקבל תשובות מידיות.

בנוסף, דור המילניום מצפה ליעילות ומהירות בנסיעותיו. כדוגמה, הם יעדיפו מסעדות מהירות ובלתי רשמיות, המספקות מזון איכותי, אך ללא הזמנת מקומות. 36% מבני דור זה מעדיפים טכנולוגיות אוטומטיות על פני שירות אישי (כמו פקיד קבלה במלון), ורק 19% מעדיפים את השירות מהסגנון הישן.

דור ה"עכשיו" – מידע בזמן אמת – עוד סיבה שבגללה קבוצה זו את הכינוי "דור העכשיו" היא משום שהם דורשים מידע בזמן שהוא מתרחש. עם המרכזיות של הרשתות החברתיות, דור המילניום מצפה לדיווח בזמן אמת שמעניק תחושה של להיות במרכז העניינים, גם כשיושבים על הספה בבית. סטאטוסים בטוויטר ובפייסבוק הם חלק אינטגרלי מהחיים של המילניאלס שמעלים באופן קבוע תמונות לאינסטגראם כך שיוכלו לשתף את חדשותיהם בזמן אמת על חברים ועמיתים. הם מצפים לפעולה דומה ממלונאים גם כן. המילניאלס מורגלים לחלוק את חייהם ודעותיהם מיד. דבר זה מיוצג באופן בולט בתעשיית הטלוויזיה שכבר אימצה את הנוהל של פירסום ה"האשטאג" בפינת המסך כדי לאפשר לצופים לחלוק את דעותיהם בטוויטר בזמן שהתכנית משודרת.

מלונות רבים למדו להסתגל להעדפה זו של דור המילניום, והם מעלים באופן קבוע תמונות של אירועים לאינסטגראם, בלוגים טוויטר וכו. עוד יתרון של מידע בזמן אמת הוא שהוא מאפשר לזהות "התרחשות" השווה ביקור. מלונות מעלים לרשתות החברתיות "טיזרים" כתמונות של אירועים, מסיבות, או פעילויות כדי לעודד אנשים להצטרף. מגמה זו גם מותירה למילניאס את האפשרות לבחור את מקום הבילוי ברגע האחרון ממש, במקום לתכנן את הבילוי מראש.

אתרי השוואות – המילניאלס גדלו כשהם מופצצים בפרסומות, והם מתוחכמים מכדי "ליפול" על ידי מפרסמים. במקום זאת הם פונים לאתרי השוואות והמלצות, ובממוצע הם יבדקו 10.2 מקורות לפני הזמנת מוצר או שירות. אתרים כמו TripAdvisor  או Yelp  הם כה פופולריים, עד כי הם הפכו לכלי עוצמתי לקבלת חוות דעת אמיתיות לגבי מלונות ומסעדות. המילניאלס יבדקו פעמים רבות את הדירוגים בזמן אמת, באמצעות המכשירים הניידים, לפני שיחליטו היכן ללון או לאכול.

יוצרים חברתיים – המילניאלס הם יוצרים חברתיים. למרות שדורות קודמים הביעו חרדה כי דור זה לא יהיה מסוגל לתקשר וליצור קשרים בגלל התלות במסרים מידיים, וצורות אחרות של תקשורת, המילניאלס מתקשרים בצורות שדורות מבוגרים יותר פחות מכירים כמו סמס, הודעות פייסבוק, צ'אטים, וואטסאפ וכו. השימוש במדיה חברתית ליצירת קשרים עם אחרים מזינה גם את "הפחד מלהפסיד" שגורמת למילניאלס לחלוק את מיקומם, פעילותם ודעתם עם אחרים, וזוהי צורת האינטראקציה שלהם. פעילות זו מאפשרת להם לאמת את "הפאן" שהם עושים באמצעות תגובות חבריהם, בצורות כמו "לייקים" בפייסבוק. בעוד בני דורות קודמים אולי התקשרו למספר חברים כדי לספר על חופשה או מלון נהדר, המילניאלס יעלו תמונה או ביקורת שיכולה בקלות להגיע לאלפים מיד. דבר זה, שוב, פונה לכוח של המדיה החברתית ולחשיבות שבביקורת חיובית.

בנוסף, בני דור המילניום, מתחברים גם אופליין כדור הנהנה לטייל עם אחרים, אם הכירו אותם לפני או לא. 58% מהם (20% יותר מבדור הקודם) מעדיפים לטייל עם חברים. חברות המציעות טיולי קבוצות הן פופולריות במיוחד בקרב דור זה. הם מציעות למילניאלס לפגוש את בני דורם ולחוות ארצות זרות עם אנשים חדשים. מלון Trypt  בניו יורק אימץ רעיון זה ומציע את ה-LobbyFriend, אפליקציה המעודדת את אורחי המלון לפגוש אלה את אלה.

מבנה הזמנות שונה – ביחס לדורות קודמים, מגמה נוספת שמאפיינת את המילניאלס, והמושפעת רבות מהטכנולוגיה, היא השינוי במבנה ההזמנות. הם משתמשים בחלון זמן קצר יותר להזמנה (75 יום במקום 93 בדור הקודם), והם לוקחים החלטות במהירות, בזמן אמת. לכן, הכרחי הוא שמלונאים יציעו את המידע העדכני ביותר, בזמן אמת ובדיוק באתרי האינטרנט שלהם. רשתות חברתיות ואתרי ביקורת חייבים להיות תחת בקרה כל הזמן, משום שהמילניאלס כל הזמן מחפשים ביקורות לפני ביצוע הזמנות.

המילניאלס גדלו מוקפים בטכנולוגיה, לכן הם לא מסוגלים להתחבר לעידן בו אינטרנט וסלולר לא היו קיימים, ולכן, יש להם ציפיות אחרות בנסיעות, כמו אישורים מידיים בדוא"ל או כירטוס דיגיטלי בטלפון. משמעות הדבר היא כי הם גם שולטים וחשים בוח לבצע הזמנות אונליין. התוכן באתרי מותג, משולב בעמודי אינטרנט מותאמים לסלולר ואפליקציות הן הכרח, משום שרבים מבני דור זה יבדקו את התוכן במכשירים שונים.

מילניאלס כנוסעי עסקים – המבוגרים יותר מבני דור זה כבר נוסעים לעסקים. בעבר, חדרי מלון הציעו שולחן בחדר משום שהיה מצופה שאנשים עובדים ישבו בחדריהם, אבל הנוסעים כיום מצפים ל"מרחב שלישי". זה היה פופולרי בתרבות בתי הקפה, שם אנשים הלכו ל"מרחב שלישי" במקום לעבוד מהבית או המשרד, וחדר גם למלונות, שם הלובי הפך למקום למפגש ועבודה. המילניאלס הם יצורים חברתיים המעריכים עבודה משותפת ותגובתיות. 36% מהם ענו כי הם מעדיפים לעבוד בלובי, לעומת 17% מבני הדור הקודם. מלונות מסוימים מציעים כעת לובי עם מושבי בר, מקום למכשירים הניידים וטעינה, כדי לעודד עבודה משותפת, ולפתוח את קשר בין האורחים.

דרישות וצרכים – המילניאלס אינם הנוסעים שהוריהם היו. חווית הנסיעה הראשונה של רבים מהם יכולה היתה להיות הוסטל, ולא מלון. הבסיס של כל ההוסטלים הוא מיטה נקייה, מקלחת חמה, ואינטרנט חופשי. אם אינטרנט חופשי יכול יסופ ב-10$ או פחות ללילה, ברור כי מילניאלס לא מסוגלים להבין את מדיניות מלונות היוקרה בהם חדר יכול לעלות 500$ וימשיכו לדרוש עוד 20$ עבור חיבור לאינטרנט. מעבר למיטה נקייה, חיבור האינטרנט הוא כנראה הדבר החשוב ביותר שאותו המילניאלס מחפשים במלון.

אבל הם מחפשים דבר נוסף. הם רוצים את "האקסטרה". רשתות המלונות יכולים במהירות להפוך למשעממים עבור דור זה, משום שהם לא רוצים להעלות לאינסגראם תמונה משמימה של חדר טיפוסי. הם מחפשים את ה-cool factor, מאפיין ייחודי וסיפור שיוכלו לחלוק עם חבריהם. חייב להיות דבר מה מיוחד המושך את נוסעי דור המילניום, שאותו לא ניתן למצוא במקום אחר.

חוויה אוטנטית מקומית – המילניאלס לא ייסעו לפריז רק כדי לראות את המונה ליסה. הם דורשים להשתלב בתרבות המקומית עם חוויות אותנטיות מקומיות. הם לא רק רוצים לראות את המונה ליסה, אלא ללכת אחר כך לקפה מקומי ולראות מקומיים שותים קפה או לה ואחר כך לבקר בר יין נסתר עם כניסה חבויה. 78% מהם אמרו כי הם מעדיפים ללמוד משהו חדש בזמן הטיול, ו-70% אמרו כי הם מצפים למקומות מיוחדים שיציעו להם חוויות יוצאות דופן שהן משתפות. מגמה זו הזניקה את צורות האירוח החדשות כמו Air BNB, couch surfing, והחלפת דירות.

הוסטלים מאפשרים למילניאלס לפגוש אלה את אלה תוך כדי יצירת אינטראקציה עם מקומיים. וצורות האירוח החדשות נותנות להם את האפשרות לחוש "בבית" בעיר חדשה. כדי לא לאבד קהל זה, על בעלי מלונות להציע חוויות אותנטיות יותר ומיוחדות.

טיולי התנדבות ואחריות חברתית – עוד אספקט של הנסיעה החשוב למילניאלס הוא הרעיון שהם מקדמים אחריות חברתית. הם לא רק רוצים לראות מקומות חדשים ולהנות מחוויות מקומיות, הם מקווים לתרום לקהילה ולעולם. 77% מהם מאמינים כי הכרח הוא להתייחס לנושאים החשובים להם. הם גדלו בחברה יותר חברתית ושואפים לתמוך באמונותיהם ודעותיהם בכל אספקט של חייהם.

באופן זה התפתחו צורות נסיעה לחוות אורגניות, בהן תמורת עבודה מקבל האורח אפשרות לינה וארוחות. המקומות רבים מציעים כעת סיורים לבתי ספר סמוכים כדי לפגוש תלמידים למשחק כדורגל או זמן סיפור. מלונות מסוימים מציעים רשימה של דברים שבתי הספר המקומיים ישמחו לקבל תרומות עבורם, אם האורח מעוניין לתרום לקהילה. גם אם הם אינם יכולים להתנדב, הם עדיין רוצים להרגיש שהם תומכים בסביבה. באופן זה, הם מכתיבים לאן כספם ילך ותומכים בפרויקטים מקיימים, מוצרים מקומיים ומטרות אחרות בהן הם מאמינים.

מאמרים קשורים: איך לנסוע לחופשה, ולהתארח ולבלות עם מקומיים | הוסטל זה לא מה שחשבת | זה לא נראה כמו מלון, זה הרבה יותר מזה | תיירות מקיימת- מה זה? | דברים מחוץ לארץ עבור אנשים מחוץ לארץ- על התיירות בישראל

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s