מיתוג איינדהובן: אחרייך אמסטרדם!

לוגו איינדהובן

לוגו איינדהובן

איינדהובן, העיר החמישית בגודלה בהולנד, הציגה השבוע את המותג החדש של העיר: "מותג יחיד עבור שיווק העיר ובית העירייה שישמש הן מבקרים והן את התושבים ברמה אזורית, לאומית, ובינלאומית. המותג החדש משקף את העובדה כי איינדהובן היא עיר המתפוצצת מאנרגיה לעסקים, חופש וחברה. כל המאמצים כוונות למיצוב וזהות העיר כמרכז של טכנולוגיה, עיצוב וידע".

תהליך המיתוג בוצע על ידי “Virtual Design Agency” שיתוף פעולה של חברות עיצוב ומעצבים מקומיים, שגם תעדו והציגו את התקדמות התהליך באתר.

מנהל השיווק של העיר מסביר כי הלוגו החדש מסמל את האנרגיה של העיר, אנרגיה שצמחה לראשונה במאה ה-19 עם פעילות עיסקית. גם כיום איינדהובן משמשת קרקע פורייה לטכנולוגיה ופיתוח יצירתי. לדבריו, זהו המקור לאסטרטגיה עימה רוצה איינדהובן להתמודד עם העתיד בתחומים שונים, במטרה לחזק עוד יותר את כלכלת העיר ולהבטיח אופי חיים נעים ותוסס.

לפני שנתיים אימצה עיריית איינדהובן אסטרטגיית שיווק המבוססת על 3 תחומים מרכזיים – טכנולוגיה, עיצוב וידע. המטרה של ארגון השיווק של איינדהובן, Eindhoven365, שעלתה מתוך התהליך הייתה לפתח את האסטרטגיה בצורת מותג חדש. עם רעיון זה, מעצבים וחברות עיצוב מרחבי העיר הצטרפו לתהליך כצוות עבודה אחד שייעודו לפתח את המותג, והוא צורת עבודה ייחודית שמשקפת את האופי של העיר.

תפקיד הארגון העירוני משתנה בכל תחום. "בתחומי מדיניות רבים, העירייה כבר אינה מקבלת ההחלטה אלא שותפה של העיר. העירייה כיום מגיבה להתפתחויות בעיר. המיתוג החדש משקף שינויים אלה, ויוצר תחושה של חדשנות ודינמיות" אומר האחראי על שיווק העיר.

מיתוג אמסטרדם

מיתוג אמסטרדם

המותג החדש הוצג בתחילת יוני במגוון של פרסומים בשטחים הציבוריים, באינטרנט ובמדיה מודפסת. מה שמעניין במיתוג הוא ההתייחסות המאד ברורה למיתוג של עיריית אמסטרדם ושל נמל אמסטרדם, והשימוש הזהה בצבעוניות ובמבנה של אייקון החוזר על עצמו 3 פעמים. ההתייחסות הזו, אם תמשיך בערים נוספות בהולנד, תוכל ליצור שפת מותג שלמה ואורגנית של הערים המרכזיות בהולנד, הבנויה ממותגים המתייחסים זה לזה אבל גם נבדלים אחד מהשני.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מאמרים קשורים: לאמסטרדם יש 2 מותגים, ונמל שמותג מחדש | מיתוג יוקהמה – הנמל הראשון של יפן | שטוקהולם חושפת את המיתוג החדש | גלזגו ואדינברו – שני מותגים בתחרות מתמדת | מיתוג ערים – 4 דוגמאות מאוסטרליה ועד קולומביה

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s