מיתוג אצטדיון הארנה. הכוכב בשמי ירושלים

ארנה ירושלים הדמיה

ארנה ירושלים הדמיה

תכנון היכל הארנה בירושלים ובנייתו נמשכו יותר מ-15, אולם כיום נמצא המבנה בשלבים האחרונים, ועל פי עיריית ירושלים: "הארנה היא פרויקט בסטנדרטים בינלאומיים שישתרע על פני ארבעים אלף מטרים רבועים ובהם למעלה מעשרת אלפים מקומות ישיבה. כמו כן, יכלול הפרויקט מתקני קבוצות, חדר כושר, אזור עיתונות ומזנונים. ההיכל ישמש מלבד בית לענפי הספורט השונים גם כמרכז תרבות, בידור והיכל להתכנסויות ולוועידות מקומיות ובינלאומיות. עוד מתעתדת הארנה להיות מרכז למופעי רוק וכנסים."

ארנה ירושלים - כוכב

ארנה ירושלים – כוכב

על פי תכנית העירייה, אזור מלחה יהפוך לקריית ספורט בינלאומית, ויאפשר  לירושלים לארח לראשונה את המכבייה, ואירועי ספורט בינלאומיים אחרים. המתקנים הכלולים במתחם כוללים את היכל הארנה, הרחבת אצטדיון טדי ל-31,000 מקומות (ובעתיד יותר), ומרכז שחייה אולימפי. היכל הארנה יהיה בנוי מ-7 מפלסים עיקריים: מפלס האירועים, מפלס טכני, מפלס כניסה, מפלס סוויטות (חדרי אח"מים), מפלס גלריה (יציע), מפלס יציע עליון, ומפלס הגשר, ויכלול, בין השאר, אולם החלקה על הקח במפלס התחתון.

רחבת האירועים הממוקמת במפלס התחתון תשתרע על 1,600 מ"ר בזמן משחק כדורסל, ותאפשר קיום אירועים נוספים, עם אפשרות להרחבת המפלס, על ידי מיקום מחדש של יציעים ניידים, אל מעבר ל-2,000 מ"ר, עבור משחקי כדור יד, כדור עף, טניס, מופעי מוזיקה וריקוד, קונצרטים, כנסים ועוד. סטנדרט הבנייה תואם את הקריטריונים של היורוליג, והוא יוכל להכיל 10,000 צופים, או הגדלה עד ל-11,400 מושבים באירועים מיוחדים. עבור מי שאינו יכול לחכות, העירייה מציעה צפייה בכל שעה בהתקדמות הבנייה באתר.

כהיכל הספורט המרכזי של ירושלים, יש לארנה חשיבות רבה מבחינת המיתוג העירוני, והמבנה משמש כלי חיוני בשינוי התפיסה כלפי ירושלים, ובהפיכתה, בין השאר, לעיר של אירועי ספורט מרכזיים ובינלאומיים, וכן של אירועי בידור מרכזיים ואפילו הופעות אמנים. בשל כך, עיריית ירושלים הייתה מעורבת באופן פעיל בתהליך מיתוג ההיכל, ובפיתוח מותג שיפעל בהתאמה עם מיתוג העיר. ההנחיות למיתוג שהעבירה העירייה כללו:

"ירושלים היא עיר בעלת מימדים מרובים, מאופיינת במגוון אנושי – תרבותי, חגיגה של מראות, טעמים וריחות, שאותה בא לבטא המיתוג החדש בצבעוניות ובשמחה שלו"

"מיתוג הארנה יבטא את הפעילות הענפה שתתרחש בה לאורך כל השנה, בדרך שמחה ואופטימית.

"הארנה לא תהיה סמל מרוחק, אלא סמל של עיר אמיתית, עיר של אנשים חיים, חגיגה של החיים עצמם".

מפעל הפיס, השותף המשמעותי במימון הפרויקט, פרסם מכרז למיתוג מחדש של כל מרכזי הפיס הקהילתיים לפני כשנה, ובו נכללה התייחסות ספציפית למיתוג היכל הארנה באופן שיוודא כי חלקו של מפעל הפיס בהקמת המבנה יהיה ברור. במכרז זכה משרד המיתוג צבי לוין עם האסטרטגית עטרה בילר, שפיתחו אסטרטגיה חדשה עבור מרכזי מפעל הפיס, ולפיה משחקי ההימורים ימשיכו להיות מיוצגים על ידי הלוגו הכתום-כחול, ואילו הפעילות למען הקהילה תקבל לוגו בגווני כחול-תכלת, עם הסיסמה "דברים טובים מתחילים כאן" שניסח משרד הפרסום אדלר.

לוגו מפעל הפיס

מרכיבי הלוגו

מרכיבי הלוגו

לצורך מיתוג היכל הארנה, היה צריך משרד המיתוג צבי לוין לשלב מאפיינים מהמיתוג החדש של מפעל הפיס (הכוכב נבחר כאלמנט המוביל), עם השפה הפרסומית של ירושלים (נבחרה הצבעוניות העזה והמגוונת) ליצירת מותג חדש, ייחודי ומבודל, שגם יהיה מזוהה מיידית עם ההיכל, ולצורך כך נבחרה צורת העיגול המרמזת על גג המבנה.

בהמשך כלל תהליך המיתוג את עיצוב החללים הפנימיים של ההיכל, מתאורה צבעונית ומתחלפת במבואת הכניסה העצומה, עיצוב המעברים הפנימיים בצבעים שונים בכל קומה (ירוק יציע, אפור- חדרי אח"מים, כחול קומת גלריה, ושחור קומה טכנית), והתקנת תאורת לד עצומה על כל הזכוכית בכניסה לבניין, באופן שימשיך לשמש כחלון לכניסת אור, אבל יוכל גם לשמש להקרנת מסרים או אפילו צילום האירועים המתקיימים בפנים ההיכל, לטובת קהל הנמצא בחוץ.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מאמרים קשורים: ירושלים מתכוננת לאולימפיאדה? | אצטדיונים עירוניים- צורך או מגלומניה? | האצטדיונים לאולימפיאדה ולמונדיאל בברזיל | תיירות ספורט, מיתוג ושיווק יעדים | ספורט כאסטרטגיה לצמיחה באינדיאנפוליס

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s