דירוג הערים המובילות בעולם במספר מבקרים ובהוצאותיהם. מאסטרקארד

דירוג מסטרכארד לערים

היעד המוביל בעולם לנסיעות בשנת 2013 יהיה בנגקוק (15.98 מיליון מבקרים), שהצליחה לעקוף את לונדון (15.96 מיליון) בהפרש קטנטן. זו הפעם הראשונה שעיר באסיה מובילה את הדירוג מאז 2010. לונדון הוא היעד השני הפופולרי ביותר, ואחריה פריז שנותרת במקום השלישי, אך היא העיר היחידה מבין 20 המובילות המציגה ירידה במספר המבקרים (0.9%). בהמשך: סינגפור (4) וניו יורק (5). איסטנבול (6) ודובאי (7) הציגו את הזינוק המשמעותי ביותר של 9.5% ו-10.9%, ולמעט השינוי במקומות 1 ו-2, הרשימה זהה לזו של השנה שעברה

חלפו יותר מ-4 שנים מאז המשבר הכלכלי העולמי ב-2008, וההתאוששות הייתה איטית, והכלכלה העולמית ממשיכה להיות מלווה החוסר ודאות. על רקע זה, ההוצאות של תיירות בינלאומית הציגה עמידות ועלתה על צמיחת התוצר העולמי. משנת 2009 ועד 2013, מספר הנוסעים צמח במהירות כמעט כפולה מצמיחת התוצר העולמי, וההוצאות בנסיעות גדלו פי 2.3 יותר מהר.

לא כל 132 הערים שנבדקו הציגו ביצועים טובים, ובין השנים 2009 ועד 2013 מסתמנים דפוסי צמיחה אזוריים ברורים. רמת הקישוריות האווירית של כל עיר ניתנת למדידה הן במונחים של מספר קישורים לערים אחרות, וכן בתדירות הקישור עם כל יעד. כל 12 הערים שהציגו את העלייה הגדולה ביותר בתנועה האווירית ממוקמות ממזרח או מדרום לאיסטנבול, למעט מוסקבה. העיר עם הצמיחה הגדולה ביותר בתנועה אווירית בצפון אמריקה היא טורונטו (13), ובמערב אירופה- ברלין (17). באפריקה העיר עם הצמיחה המהירה ביותר בתנועה היא קהיר (19), ובאמריקה הלטינית זו בוגוטה (22).

מגמה ברורה מצביעה על ערים בשווקים מתעוררים במזרח התיכון ובאסיה כצומחות במהירות הרבה ביותר בקישוריות לערים אחרות, ובתדירות הטיסות ליעדים אלה. מגמה זו צפויה לחזק את צמיחת התיירות לערים אלה ולהוצאות על תיירות בהן.

כל 10 הערים המובילות צפויות לשמור על קצב הצמיחה שלהן בשנים הקרובות. ב-2016 איסטנבול תעקוף את סינגפור, ניו יורק ופריז במספר המגיעים אליה, ואילו דובאי תעקוף את סינגפור וניו יורק בשנת 1026 ואת פריז ב-2017. במונחים של כמה כסף הוציאו המבקרים, ניו יורק שמרה על המקום הראשון בעולם עם כ-18.59 מיליארד דולר, ואחריה לונדון עם 16.32 מיליארד דולר, ואחריהן פריז, בנגקוק, סינגפור וטוקיו.

בנגקוק המדורגת ראשונה בעולם היא גם המובילה באזור אסיה, ואחריה סינגפור, קואלה לומפור, הונג קונג, סיאול, שנגחאי, טוקיו, טייפה, בייג'ינג וגואנזו. בנגקוק וסינגפור הן המובילות האזוריות מבחינת הוצאות התיירים, וטוקיו מזנקת ממקום 7 למקום השלישי. שתי ערים אוסטרליות, סידני ומלבורן, מופיעות בראש דירוג הוצאות המבקרים, למרות שאינן בין 10 הערים עם מספר התיירים הגדול ביותר. כמו במקרה של טוקיו, זהו שיקוף של יוקר המחייה הגבוה בערים אלה, כמו גם הנטייה להישאר זמן ארוך יותר.

לונדון מדורגת ראשונה באירופה במספר המבקרים, ואחריה פריז, איסטנבול, ברצלונה ומילאנו. דירוג זה נותר ללא שינוי משנה שעברה. העיר הבולטת ביותר באזור היא איסטנבול שהתנועה אליה צמחה ב-2012 ב-25%, וב-2013 ב-9.5%. איסטנבול ממשיכה לצמוח, בעוד פריז ממשיכה להתדרדר, ובקצב הזה תעקוף איסטנבול את פריז במספר המבקרים הבינלאומיים כבר ב-2016.

מבחינת הוצאות התיירים בערי אירופה, לונדון ראשונה כמו בשנים הקודמות, אולם 3 ערים בולטות בצמיחה השלילית בהוצאות התיירים: פריז, מילאנו ורומא. מנגד, הערים המציגות את הגידול הרבה ביותר בהוצאות התיירים בהן הן לונדון (6.1%), וינה (6.6%) ואיסטנבול (5.5%).

מקסיקו סיטי היא העיר עם המבקרים הבינלאומיים הרבים ביותר באמריקה הלטינית (3.1 מיליון). אחריה מדורגת בואנוס איירס, סאו פאולו, לימה וסן חוזה. גם כאן לא היה שינוי ברשימה משנת 2012. עם זאת לא כל הערים צמחו באותה מידה: בעוד לימה הציגה צמיחה חזקה, מקסיקו סיטי ובואנוס איירס כמעט קפאו. לימה היא העיר הצומחת ביותר במספר מבקרים, עם 12.7%, ואחריה סאו פאולו עם 10.7%. אם קצב צמיחה זה יישמר, סאו פאולו תעקוף את מקסיקו סיטי ובואנוס איירס ב-2017.

מבחינת הוצאות המבקרים, סאו פאולו היא המובילה האזורית, ואחריה בואנוס איירס, ומקסיקו סיטי. ריו דה ז'ניירו רביעית ובוגוטה מטפסת למקום 7. עד 2013 לימה היא העיר בה הוצאות המבקרים צמחו ביותר ()13.2%, ואחריה ריו דה ז'ניירו (12.2%), ומקסיקו סיטי, וסאו פאולו. אולם העיר הצומחת ביותר ב-2013 מבין 10 המובילות היא בוגוטה, עם 14.2% גידול בהוצאות התיירים.

באזור המזרח התיכון ואפריקה העיר המובילה במספר התיירים היא דובאי. הרשימה נותרת זהה לזו של 2012, אולם הפער של דובאי מהמקום השני, ריאד, ומשאר הרשימה הוא יוצא דופן. אל דובאי מגיע מספר כמעט כפול של תיירים מאשר לריאד, וכמעט פי 4 מהמקום השלישי, יוהנסבורג. העיר עם קצב הצמיחה המהיר ביותר במספר התיירים באזור היא אבו דאבי המדורגת 7, עם צמיחה של 16.1% צפוי ל-2013. את רשימת 10 הערים המובילות באזור סוגרת תל אביב עם 0.9 מיליון מבקרים בינלאומיים.

במונחים של הוצאות התיירים, ביירות מדורגת שלישית, למרות שאינה בין 10 הערים באזור עם מספר המבקרים הרב ביותר, מה שמוכיח את יכולתה למשוך תיירות של עשירים. דובאי המדורגת ראשונה, מציגה הכנסות מתיירים של 10.4 מיליארד דולר, כמעט פי 3 מהמקום השני, ריאד. תל אביב מדורגת במקום השמיני בדירוג זה עם הכנסיות של 1.3 מיליארד דולר.

ניו יורק היא העיר המובילה באזור צפון אמריקה, ואחריה לוס אנג'לס ומיאמי. טורונטו הקנדית רביעית, וונקובר 5. אחריהון סן פרנסיסקו, וושינגטון, שיקגו, מונטריאול ובוסטון. הרשימה זהה לזו של 2012. בין 2010 ו-2013 ניו יורק וונקובר הציגו גידול מתון במספר המבקרים. לוס אנג'לס לעומתן ירדה וכך גם מיאמי. ניו יורק מובילה גם מבחינת הוצאות התיירים, ואחריה לוס אנג'לס. וונקובר היא השלישית בדירוג, למרות היותה חמישית מבחינת מספר התיירים, והיא עוקפת את טורונטו ומיאמי.

מאמרים קשורים: המגמות הבינלאומיות בתיירות | הסינים מובילים את התיירות בעולם | אילו מדינות במזרח התיכון ינצלו את השינויים באזור? | איזו עיר זוכה בהכי הרבה מבקרים? | המדינות הטובות ביותר במיתוג ושיווק | עתיד הערים תלוי בשדות התעופה שלהן | המדינות הצומחות ביותר בתיירות

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s