קמפיין "ההתכנסות" שהזניק את התיירות לאירלנד, והאסטרטגיה שתביא לבריטניה עוד 9 מיליון תיירים

ההתכנסות לוגומספר המבקרים באירלנד מצפון אמריקה זינק ב-17% ברבע הראשון של השנה, בעקבות קמפיין ממשלתי שכוון לאמריקאים בעלי שורשים איריים, והצמיחה בסקטור התיירות עתיר העובדים יעזור להוריד את רמת האבטלה באירלנד שטיפסה ל-14%, מהגבוהים באירופה.

לאחר הורדת המיסים על מסעדות ומלונות, הממשלה מפתחת קמפיין שנתי תחת הסיסמה “The Gathering” (ההתכנסות) כדי להגדיל את מספר האיריים החיים ברחבי העולם שיבואו לבקר את המולדת. כחצי מ-70 מיליון בעלי השורשים האיריים החיים בחו"ל נמצאים בארה"ב ובקנדה, והם קהל היעד העיקרי לקמפיין.

"יש עדויות ברורות שקמפיין ההתכנסות היה אפקטיבי מאד בצפון אמריקה, ובעיקר בארה"ב", אמר מנהל הקונפדרציה של תעשיית התיירות באירלנד. "זה נגע בנקודה ובידל אותנו מיעדים אחרים באירופה. ההתכנסות הייתה בהחלט הכלי שעזר להגדיל התנועה האווירית ועוזר לצרכנים לקבל החלטה, 'בואו נבקר באירלנד'". הקמפיין, למרות שהזניק את התנועה האווירית, מציע גם הפלגת שורשים בנתיב ההגירה ההיסטורי מליברפול לדבלין, ומאפשר, באמצעות האתר, ליצור קשר עם אירים אחרים ברחבי העולם ובאירלנד, ולתכנן התכנסויות של קרובים.

בריטניה רוצה להגדיל את המספר התיירים המגיעים אליה ב-23% ל-40 מיליון, עד 2020, מה שיביא ליצירת 131,000 מקומות עבודה חדשים, ועוד 9 מיליארד ליש"ט בהוצאות תיירים. מעטות התעשיות בבריטניה שהן חזקות כמו סקטור הנסיעות והתיירות, ולמעטות יש את פוטנציאל הצמיחה שיש לסקטור זה. אולם השגת היעד אינה קלה, ודורשת שיתוף פעולה חסר תקדים בין תעשיית התיירות, הסקטור הציבורי והממשלה.

בריטניה יוצאת למהלך מעמדה של חוזק. כנגד הציפיות של רבים, שנת 2012 הייתה שנת שיא בהוצאות תיירים, ויש עדויות שהדימויים של האולימפיאדה וחגיגות המלכה, יחד עם קמפיין GREAT  חיזקו את המשיכה לבריטניה והגבירו את הרצון לבקר בה.

אבל לבריטים ברור כי יתרון זה יכול להתפוגג במהירות אם לא תעשה פעולה מכוונת להניע את התיירים להגיע. בריטניה לא רק רוצה שאנשים יאהבו אותה, היא רוצה שהם יגיעו. לכן, במהלך 2012, VisitBritain  ערכה ניתוח מעמיק של התחרותיות של בריטניה בכל אחד מ-21 שווקי המקור העיקריים שלה, כדי לזהות הן את ההזדמנויות לצמיחה והן את המכשולים להשגתה.

4 נושאים עלו, שעימן בריטניה צריכה להתמודד בכדי לממש את הפוטנציאל של תעשיית התיירות. בריטניה צריכה להמשיך לפתח את דימוי המדינה בעולם. עליה לחזק את הפיזור באמצעות סחר נסיעות, בעיקר בשווקים החדשים. עליה להרחיב את המוצר התיירותי ולפתח מסלולי נסיעה חדשים כדי לעודד מבקרים לחזור, ולמשוך שווקים חדשים. ועליה להקל על הביקור בבריטניה על ידי שיפור תהליך קבלת הויזות, שיפור נפח התנועה האווירית וקידום נתיבים חדשים, בעיקר מהשווקים החדשים.

בחלק מהשווקים, כמו סין ואיחוד האמירויות, בריטניה צריכה לנצל את הצמיחה המהירה של התיירות. באחרים, ותיקים יותר, כמו ארה"ב, יש צורך להציג את בריטניה בדרכים רעננות ולהדגיש את היתרונות החבויים, כדי לעודד מבקרים, שחושבים שהם כבר מכירים את בריטניה, לבקר שוב, ולמשוך צעירים. בקבוצה שלישית יש צורך להבין את הצרכים של השווקים המתעוררים.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

המטרות של התיירות לבריטניה עומדות בקנה אחד עם המטרות של הסחר לבריטניה ועם משרד החוץ. קמפיין ה- GREAT  שקידם את בריטניה בתחומים אלה הוכיח שהפעולה היא אפקטיבית יותר כאשר נעשית במקביל ובהתאמה בין הגופים השונים, ותחת מסר משותף וקמפיינים משותפים. הדימוי של בריטניה כמעצמת סחר תלוי, ומחוזק, על ידי הצלחת סקטור התיירות, המושך אנשי עסקים וסטודנטים כמו גם משפחות, חברים ונופשים.

בריטניה, ללא ספק, יכולה להעביר שיעורים למדינות אחרות באופן ניהול דימוי המדינה ובהבנת הצורך לניהול דימוי מדינה כולל, שמאחד את כל הסקטורים והגופים הרלוונטיים. תיירות, סחר, יחסי חוץ, חדשנות, יזמות, תרבות, בידור, חינוך, טבע ועוד ועוד בונים יחד, זה בעזרת זה את דימוי המדינה, ורק תפישה הוליסטית, המאחדת את מירב הגופים והתחומים יכולה בתחרות הגלובלית הגוברת, להעביר מסר משולב, ברור וחזק ובולט. הלוואי עלינו.

מאמרים קשורים: המחיר אינו הסיבה לבחירת יעד- המגמות בנסיעות 2013 | הסינים מובילים את התיירות בעולם | ועידת התיירות בירושלים | האם חדשנות יכולה להגביר תיירות? | איזו עיר זוכה בכי הרבה מבקרים? ומה עושה פריז כדי להיות החדשנית ביותר בתיירות?

מודעות פרסומת

One Comment on “קמפיין "ההתכנסות" שהזניק את התיירות לאירלנד, והאסטרטגיה שתביא לבריטניה עוד 9 מיליון תיירים”

  1. מעוז ינון הגיב:

    ההשואה למה שקורה בארץ פשוט מדכאת 😦


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s