האתרים, האפליקציות, הקמפיינים והסרטים לערים ומדינות שזכו בפרסי ה-webby, כולל אפליקציה ישראלית אהובה

מבין 11,000 המתמודדים לפרסי ה-webby השנה, נבחרו הטובים ביותר על ידי פאנל המומחים של התחרות, ובמקביל על ידי הקהל. בעוד שבתחרות בשנה שעברה התמודדו וזכו ערים ומדינות עבור האתרים והאפליקציות שלהן, ובינהן האתר של העיר סיאטל, אתר התיירות של נורבגיה, של ניו יורק, של גרינלנד ופרו, אלו כמעט ולא הופיעו השנה בתחרות. להלן הזוכים עבור האתרים, אפליקציות, סרטים וקמפיינים הטובים ביותר ושזכו בפרסי webby או הפרס בחירת הקהל בתחרות.

קמפיין הדיגיטל לבחירת ברק אובמה

קמפיין הדיגיטל לבחירת ברק אובמה

בקטגוריית הישג מיוחד-פריצת השנה זכה קמפיין הדיגיטל שהריץ את ברק אובמה לנשיאות ארה"ב. צוות הקמפיין ניהל בהצטיינות שילוב של פוליטיקה וחדשנות טכנולוגית, שהפך לנשק הסודי מאחורי הבחירה מחדש של אובה. המאמצים הוכיחו שהרשת היא חלק אינטגרלי מהעולם הפוליטי, והצלחת הצוות לגייס את הרשת לקמפיין הייתה פורצת דרך. הם עשו מהפך באופן בו קמפיינים עתידיים יישומו סביב העולם, ובמיוחד משמעותית, היא ההבנה של הצוות את הכוח של מידע המבטיח ניתוח בזמן אמת של הבוחרים שאפשר לצוות קריאה יעילה יותר של הבוחרים מאי פעם.

האנשים של ניו יורק

האנשים של ניו יורק

פרס השימוש הטוב ביותר בצילום הוענק לאתר "האנשים של ניו יורק" Humans of New York , יוזמה פרטית של צלם ניו יורקי שהחלה ב-2010, ושביקש לערוך מפקד אוכלוסין מצולם לעיר. הוא חשב כי יהיה זה רעיון נחמד לערוך קטלוג של תושבי ניו יורק, והציב לעצמו יעד של צילום 10,000 ניו יורקרים ולהציב את תמונותיהם על מפה. המהלך העבודה האתר קיבל תפנית, כשהוא החל לאסוף ציטוטים וסיפורים קצרים מהאנשים שפגש, וכלל אותם לצד התמונות. כל המידע הפך לבלוג תוסס שאסף עוקבים רבים באתר, בפייסבוק ובטמבליר. סה"כ כמיליון איש! האתר זכה בנוסף גם בפרס חביב הקהל בקטגוריית הבלוגים בתחום התרבות.

שידורי הבי.בי.סי לאולימפיאדת לונדון

שידורי הבי.בי.סי לאולימפיאדת לונדון

בקטגוריית השימוש הטוב ביותר בוידאו זכה בפרס חביב הקהל האתר של הבי.בי.סי לשידורי האולימפיאדה בלונדון. האתר גם זכה בפרס בחירת הקהל בקטגוריית הספורט. האתר הציג יכולות טכנולוגיות שטרם נראו ואפשרויות צפייה חדשניות בכל אמצעי המדיה. 96% מהמשתמשים הגיבו כי האתר ענה על ציפיותיהם או יותר, 81% ענו כי האתר גרם להם להרגשה חיוביות יותר לגבי הבי.בי.בסי (מול הדיון על הצורך בשידור ציבורי). בקטגוריית אתר הספורט הטוב ביותר זכה האתר של אולימפיאדת לונדון

גוגל מפותבפרס האתר הטוב ביותר לניווט או מבנה (של האתר) זכה האתר "עננים מעל קובה" (http://cloudsovercuba.com/) המתאר מה עלול היה לקרות במשבר הטילים בקובה, אילו מהלך הדברים היה שונה, וזכה גם בפרס מוסדות תרבותיים. בפרס חביב הקהל זכה האתר של גוגל מפות המציג לא רק מפות מפורטות אלא גם את הגוגל סטריט וויו, הדבר הקרוב ביותר לביקור במקום עצמו, דרך הרשת, ושחולל מהפך בשיווק מקומות וחשיפתם לקהלים חדשים. אתר גוגל מפות זכה בנוסף בפרס תקשורת ארגונית, וגם בפרס חביב הקהל בקטגוריה זו. האפליקציה של מפות גוגל זכתה בפרס קטגוריית השימוש הטוב ביותר בטכנולוגיית ג'י פי אס, וכן בפרס הראשון ובפרס בחירת הקהל עבור חוויית המשתמש

יבמ city forward

יבמ city forward

בקטגורית אחריות תאגידית זכה בפרס האתר של חברת יבמ city forward שהיא היוזמה הפילנטרופית הגדולה ביותר של חברת יבמ, בה מיטב המומחים של יבמ לומדים ואח"כ ממליצים על פתרונות בתחום החיים העירוניים ועיר חכמה. עוד על האתר ניתן לקרוא בפוסט שפרסמתי לפני כשנה: יבמ מכריזה על הזוכות בתחרות לשיפור החיים בעיר.

בקטגוריה ממשלתי זכה האתר של חדשות משטרת מילווקי שעשה מהפך באופן בו הציבור בעיר מילווקי מתקשר עם המשטרה המקומית

האוצרים של שבדיה

האוצרים של שבדיה

בקטגוריית השימוש הטוב ביותר במדיה חברתית זכה האתר "האוצרים של שבדיה" שכבר הצגתי בעבר בפוסט: כשאזרחים מנהלים את המדינה באמת. מיתוג שבדיה. בכל שבוע אזרח שבדי אחר מנהל את חשבון הטוויטר הרשמי של המדינה @sweden וחולק כל דבר ועניין שבדי עם העולם. 9000 ציוצים ו-31,400 איזכורים מאוחר יותר, ביותר מ-120 מדינות, היוזמה נחשבת להצלחה עולמית וחדשנית כדרך למתג מדינה. בנוסף זכה הפרויקט בפרס בקטגוריה ניסיוני וחדשני.

אפליקציית waze הישראלית זכתה בפרס בקטגוריית מוצרים מחוברים, והייתה מועמדת גם בקטגורית השימוש הטוב ביותר בטכנולוגיית ג'י פי אס.

לרשימת הזוכים בכל הקטגוריות

מאמרים קשורים: פרסי webby 2012 | תחרות האפליקציות של תל אביב | אתר התיירות החדש של תל אביב, והמיתוג שנזנח | סקירת אפליקציות הערים בישראל | אפליקציות תחבורה עושות אותנו שמחים

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s