אמסטרדם היא עיר חכמה. יש לה 2 מותגים, ונמל שמותג מחדש

מיתוג נמל אמסטרדם

מיתוג נמל אמסטרדם

נמל אמסטרדם הוא הנמל הימי הרביעי בגודלו במערב אירופה, ובתחילת אפריל הוא הפך לתאגיד בבעלות עיריית אמסטרדם. השינוי בבעלות לווה בפיתוח שפת מותג חדשה הנקשרת למיתוג העיר, ומלווה בסיסמה נמל של שותפויות Port of Partnerships, המשקף את שאיפות הנמל לצמוח באמצעות שיתופי פעולה.

השילוב של עיר בירה אירופאית שבה גם נמל תעופה מוביל וגם נמל ימי גדול, במרחק של 15 דקות נסיעה זה מזה הוא ייחודי ביותר. חברות רבות שלהן תנועת סחורות רבה מחשיבות את הנתון הזה בקבלת ההחלטות לגבי מיקום הפעילות הלוגיסטית שלהן באזור, ואף בוחרות בזכות כך את אמסטרדם כבסיס. מסוף המטען של שדה התעופה סכיפול ונמל אמסטרדם פועלים במשותף כדי לנצל יתרון זה תחת הכותרת AirportSeaport.

העיר אמסטרדם בעצמה עברה מיתוג מחדש שנועד לארגן מחדש את הזהויות השונות של הגופים העובדים עם העירייה ועבור העיר. יותר מ-50 זהויות שונות אוחדו לשפת מותג אחידה, ברורה וחזקה. הזהות של אמסטרדם נראית במבט ראשון פשוטה, בהיותה מורכבת משלושה צלבי סנט אנדרו, המשמשים כאייקון פשוט וברור וכבסיס להוספת מאפיינים ספציפיים לכל אזור. המיתוג פותח על ידי סטודיו Thonik.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

i-amsterdamבנוסף למותג של העירייה, מחזיקה אמסטרדם במותג נוסף – I Amsterdam – המיועד לעיר ולתושבים. ההבטחה של אמסטרדם, הגיוון ושפע ההזדמנויות הופכות את העיר לבחירה מצוינת לעסקים, חינוך, מגורים וביקור, כך על פי המינפסטו של המותג. המסורת העשירה, רוח הסחר, התשתית החדשנית, איכות החיים והיצירתיות שבה מבחינות אותה מערים אירופאיות אחרות.

נקודת ההתחלה לגישה החדשה של שיווק העיר היתה מיצוב העיר בעולם. למרות שאמסטרדם מדורגת באופן קבוע במקומות גבוהים בכל הדירוגים (4 בדירוג הערים המאושרות, 6 בדירוג הערים החדשניות, 12 בדירוג איכות החיים ו-5 בדיורג הערים הירוקות) בשנת 2002 החלו לחוש בעיר כי התחרות מתעצמת מול ערים אחרות. בשנת 2003 ערכה העיר מחקר מקדים לתהליך המיתוג, שהוביל לבחירת הקונספט, ושנה לאחר מכן הוצג הקונספט I Amsterdam. כבר מן ההתחלה היה ברור כי אמסטרדם נהנית מדימוי חיובי בתחומים רבים, ולא נכון יהיה ליצר מסר אחד. החוזקה של העיר נמצאת בשילובים של האסוציאציות ובגמישות של העיר, ולכן נבחרה אסטרטגיה שתוכל להכיל כל זאת. אבל שיווק העיר לא יכול היות אפקטיבי ללא תכנית לפיתוח העיר וחזון לעתיד, וכחלק מתהליך המיתוג פותחה אסטרטגיית פיתוח עד שנת 2015.

בשנים האחרונות אמסטרדם הופכת להיות אחת הערים המובילות בתחום עיר חכמה, ובפורום העולמי לערים חכמות בברצלונה ב-2012 זכתה העיר בפרס עבור תכנית המידע הזמין לתחבורה וניידות. הפרס, שנוצר כדי לאתר את הפרויקטים הטובים ביותר והערים החדשניות, לעודד את פיתוח הערים של העתיד, בהן תנאי מחייה טובים, חדשנות, יצירתיות וממשל יעיל הם בעדיפות עליונה.

"אמסטרדם עיר חכמה" הוא שותפות ייחודית בין עסקים, רשויות, מכוני מחקר ותושבי העיר, שיחד פועלים כדי לפתח את אמסטרדם לעיר חכמה. השותפות מתמקדת בחיים, עבודה, ניידות, מתקנים ציבוריים ומידע זמין. באפריל השיקה עיריית אמסטרדם תחרות עיצוב שמטרתה לעודד חברות, מעצבים ומתכננים להשתתף בפיתוח העיר. האופן בו העיר תתפתח בעתיד אינו ידוע, והעיר מבקשת לקבל הצעות ורעיונות להמשך פיתוחה.

אתר אמסטרדם עיר חכמה

אתר אמסטרדם עיר חכמה

מאמרים קשורים: מיתוג שבוע הגאווה באמסטרדם | באיזו עיר יש את שירות השכרת האופניים הטוב ביותר? | אקסטווגזה בפריז ואמבטיה באמסטרדם – סוף עידן הראוותנות במוזיאונים | אמסטרדם היא אחת הערים שיושפעו ביותר משינויי האקלים | הברזיות בהולנד שמביאות מי שתייה לאפריקה

מודעות פרסומת

One Comment on “אמסטרדם היא עיר חכמה. יש לה 2 מותגים, ונמל שמותג מחדש”

  1. איל מורג הגיב:

    למי שייכת התחבורנ הציבורית באמסטרדם?


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s