שדה התעופה לונדון יהפוך לשדה חכם

שדה התעופה לונדוןמתוך כוונה לחיזוק חווית הנוסע, פרויקט שדה התעופה החכם לונדון ישלב את תפעול השדה, מסחר, מזון ומשקאות, סחר במט"ח, תקשורת עם הצרכנים והביטחון על גבי פלטפורמה אחת.

עוד לפני שהתרגלנו לתחום החדש, שמסעיר את ערי העולם, העיר החכמה, שמטרתו לחברת את כל תשתיות העיר כדי לשפר את היעילות והתפקוד העירוני, וכבר הרעיון מתפתח לכיוונים חדשים. חברת Living PlanIT מפתחת מערכות לניהול חכם של ערים, והעיר לונדון כבר בוחנת את מערכת ההפעלה שלה. גם העיר החכמה סונגודו, בדרום קוריאה מבוססת על המערכת של החברה, וכעת היא מרחיבה את הפעילות שלה גם לניהול שדות התעופה של העתיד.

חברת Living PlanIT SA, יחד עם חברת Milligan, הובילו קונסורטיום שניגש  וזכה במכרז ממשלתי בריטי, שכוון לשיפור היעילות והשירות לנוסע. המערכת תהיה בשימוש כתשתית לשילוב כל המידע, ותאפשר חדשנות ביצירת טווח רחב של אפליקציות דיגיטליות ופתרונות המכוונים לשיפור חווית הנסיעה, וכן שירותים המכוונים לסוחרים ונותני שירותים בשדה התעופה. המערכת גם תפנה לנושאים הקשורים ליכולת פעולה הדדית, ביטחון מידע, פרטיות וניהול אפקטיבי ובזמן אמת של מידע.

שדות תעופה וסקטור התיירות צומחים באופן משמעותי הן במונחים כלכליים והן חברתיים. פרויקט זה מהווה הזדמנות לסקטור התעופה הבריטי לזנק לפני המתחרים, על ידי אימוץ והטמעת מגוון טכנולוגיות, המשולבות במערכת פתוחה אחת. בנוסף, יצירת הפלטפורמה תאפשר למפתחי אפליקציות להתאגד, ליצור, לבנות ולהטמיע הזדמנויות מסחריות חדשות בהקשר של מרכזי תחבורה חכמים, ויהווה התפתחות כלכלית חשובה עבור שדה התעופה לונדון ומזרח לונדון.

המושג The Internet of Things משמעו קונספט מחשבים המתאר עתיד בו כל דבר פיזי יהיה מחובר לאינטרנט, ויאפשר להם להציג את עצמם לעצמים אחרים ולתקשר בינהם. מושגים אלה מיוחסים בעיקר למכשירים המזהים או מודדים מאפיינים פיזיים ומקליטים, מזהים או מגיבים אליהם.

המערכת החדשה היא תוכנה בקוד פתוח המספקת את השילוב והשליטה המאוחדת באובייקטים אלה, ניתוחים מרחביים להבנה טובה יותר של המידע מהמכשירים ומאפשרת לאפליקציות לנצל את המידע כדי לשפר אוטומציה, אינטראקציה עם אנשים ולצמצם את השימוש במשאבים טבעיים.

הפרויקט צפוי לתרום משמעותית לנוסעים דרך תקשורת מותאמת אישית בזמן אמת, לחזק את שירותי המזון והמשקאות, לתגמל נוסעים קבועים, לקדם מידע תפעולי ועוד. השירותים ומפתחי האפליקציות ישפרו את תפעול שדה התעופה, המסחר והשירותים האחרים. עבור העיר לונדון, פרויקט זה תומך באופן משמעותי באסטרטגיית הצמיחה לשדות התעופה והחזון של "נסיעה טובה יותר, מהירה יותר" עבור הנוסעים. המהירות והקלות של הנסיעה דרך ההמראה והנחיתה תיהיה החוזקה המשמעותית של השדה, בעיקר משום שהוא משמש אנשי עסקים רבים. ראש עיריית לונדון, בוריס ג'ונסון כבר הכריז מספר פעמים, כי פיתוח שדות התעופה של לונדון הוא יעד אסטרטגי ותנאי להמשך ההתפתחות של העיר.

מאמרים קשורים: עתיד הערים תלוי בשדות התעופה שלהן | הקרב העולמי בין שדות התעופה ואיך הוא משפיע על הכלכלה | שדות תעופה- לונדון מובילה, איסטנבול מזנקת ודובאי מהמרת | שדות התעופה של העתיד הם הרבה יותר מרק מקום להמריא ממנו | הקשר בין שדות תעופה ושגשוג של ערים

מודעות פרסומת

One Comment on “שדה התעופה לונדון יהפוך לשדה חכם”

  1. shoshhazangrinberg הגיב:

    דבר ראשון בשיפור שדות תעופה- יותר מקומות ישיבה ומנוחה. תמיד אין מספיק. מעבר לזה, וואי פיי חופשי נוח ורחב. (ואם אפשר מחירים שפויים בחנויות האוכל – במיוחד בנתב"ג שזו שחיטה).


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s