מיתוג חדש לדרום אוסטרליה – לפתוח דלת לעולם

באוסטרליה לוקחים את נושא המיתוג ברצינות שיכולה רק לעורר קנאה במדינות אחרות, בעיקר משום שהמאמצים הרבים גם נושאים פירות. רק לאחרונה השיקה אוסטרליה מיתוג חדש לתיירות אוסטרליה, לפני מעט יותר משנה מיתוג לאוסטרליה, ואפילו מיתוג ייעודי לאוסטרליה לשוק הסטודנטים הבינלאומי.

מיתוג דרום אוסטרליה

מיתוג דרום אוסטרליה

אוסטרליה היא פדרציה המאגדת שש מדינות ושתי טריטוריות, אוסטרליה הדרומית היא אחת מהן, בירתה היא אדלייד, ומתגוררים בה כ-1.65 מיליון תושבים. המדינה מכונה "מדינת הפסטיבלים" (Festival State) או "מדינת היין". מרבית שטחיה של אוסטרליה הדרומית צחיחים או צחיחים למחצה, ורוב התושבים מתגוררים בעמק הפורה של נהר מוריי.

שאלת הזהות של אוסטרליה הדרומית אותגרה, לאחר שה"פרמייר" (ראש הקואליציה והמפלגה הגדולה) ג'יי וות'רהיל אמר כי מחוץ לאוסטרליה קיים בילבול בין אוסטרליה הדרומית לבין דרום אפריקה (אולי בגלל השימוש בקיצור האותיות SA, המזוהה עם דרום אפריקה), וכי רבים חושבים שבירת המדינה היא מלבורן. המדינה יצאה לתהליך מיתוג, וכעת המדינה "דרום אוסטרליה" משיקה מיתוג חדש שמהווה סוג של מיתוג מדינה לעסקים, תיירות ולתושבים (להבדיל ממיתוג תיירות).

המיתוג ממצב את המדינה כשער הכניסה הראשי לאוסטרליה, כמדינת המרכז, היחידה הגובלת בכל שאר מדינות אוסטרליה, וכיעד הטבעי הראשון לביקור באוסטרליה. הדלת המופיעה בלוגו החדש, ומסמלת את היות המדינה שער הכניסה, פתוחה ומזמינה הזדמנויות. הצורה הכללית של הלוגו מרמזת על צורת יבשת אוסטרליה והדלת מסמנת את גבולות מדינת דרום אוסטרליה ומקומה באי, וכך קושרת את המדינה עם רעיון שער הכניסה לאוסטרליה.

בתהליך פיתוח המותג ביקשו להשיג מותג המשדר אמת בסיסית, כזו שמזוהה מיד, ומבטאת את האופי של המקום ומשאיר רושם לאורך זמן. הדלת, המהווה את המוטיב המרכזי בלוגו, הוא סמל של תקווה והזדמנות. הגישה, על פי מנהלי המותג, היא יצירתית, חדשנית ומרמזת על חריצות, ובכך משקפת בדיוק את דרום אוסטרליה.

ערכי המותג, או כמו שלאחרונה נוהגים לכנות זאת – ה-DNA של המותג, מורכב מהערכים יצירתיות, חדשנות וחריצות. שלושת ערכים אלה מגדירים את המהות של דרום אוסטרליה. היצירתיות מגיעה מרוח המקום, רוח החופש והאפשרויות. הילידים בדרום אוסטרליה, לאורך ההיסטוריה, פיתחו תרבות של שירה ומחול, ולא לחינם המדינה המדינה מכונה מדינת הפסטיבל. אם מוסיפים לכך את פסטיבל הקברט הגדול בעולם, תאטרון הפרינג' ואירועים אחרים, ניתן לומר כי המדינה חוגגת יצירתיות בכל מקום.

החדשנות, שמהווה ערך נוסף במיתוג, מגיעה ממהיסטוריה המקומית, של אוכלוסייה קטנה שהקימה קהילה בסביבה עוינת. המדינה היא המובילה באוסטרליה ברפורמות חברתיות, הראשונה בה ניתנה זכות הצבעה לנשים, ובה נמצא הפרלמנט האוסטרלי. דרום אוסטרליה גם הייתה הראשונה ממדינות אוסטרליה שחוקקה חוקים נגד אפלייה מינית, והראשונה לקדם מיחזור כמו גם שלל יוזמות סביבתיות וחברתיות אחרות.

החריצות אינה רק לגבי עשיית רווח, ערך זה הביא למדינה גאווה וכבוד. המשפחה היא במרכז החברה, כמו גם התעשייה המקומית, והעסקים המקומיים שבנו במשך דורות, מאפס, מדינה משגשגת ומובילה עולמית. המיתוג בוצע על ידי חברת Cato Partnersאתר מיתוג אוסטרליה.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מאמרים קשורים: מיתוג אוסטרליה | אוסטרליה חושפת את הלוגו החדש לתיירות | שיווק סידני ברשתות חברתיות | מדד מותגי המדינות | קמפיין בג'וב הטוב בעולם. אוסטרליה

מודעות פרסומת

One Comment on “מיתוג חדש לדרום אוסטרליה – לפתוח דלת לעולם”

  1. אוסטרלי הגיב:

    פוסט נהדר, בכלל אם אתם באוסטרליה ממליץ להקדיש מספר ימים לסידני הנפלאה, ולסיים כל אחד מהם בישיבה ב"דארלינג הארבור".


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s