ארה"ב רוצה 100 מיליון תיירים, ניו יורק מכוונת ל-55 מיליון

מיליארד תיירים חצו מדינות בשנת 2012, מספר שיא בעל ההשפעה עצומה זו על כלכלת המדינות ותושביהן. התיירות יצרה בשנה שעברה 5 מיליון מקומות עבודה חדשים, מה שהביא את מספר המועסקים בתיירות ובעסקים קשורים לתיירות ל-260 מיליון איש בעולם. תעשיית התיירות גם הייתה אחראית ל-6.6 טריליון, או 9%, מהתמ"ג העולמי בשנת 2012, ומספר זה צפוי לגדול ב-3.2% בשנה הבאה, ולמרות ההאטה הכלכלית העולמית, התיירות צפויה להמשיך ולגדול ברוב אזורי העולם. כלכלות התיירות הצומחות ביותר ימצאו באסיה בשנים הקרובות. סין צפויה לעקוף את ארה"ב ולהפוך לכלכלת התיירות הגדולה בעולם בשנת 2023, כשהתיירות תהיה אחראית ל-10.4% מהתוצר הסיני, ול-11.1% משוק העבודה במדינה. (פוסט- הכוח הכלכלי של התיירות)

מיתוג התיירות לארהב

מיתוג התיירות לארהב

הארגון האחראי על שיווק התיירות לארה"ב, Brand USA, מתכוון לגייס 100  מיליון דולר, בנוסף ל-100 מיליון המוקצים כמימון פדרלי, כחלק מהיעד של הגדלת התיירות לארה"ב ל-100 מיליון תיירים עד שנת 2021.

החלק של ארה"ב בתיירות העולמית עמד על 17% בשנת 2000, אולם הצטמצם ב-12.4% בשנת 2011, ו"מותג ארה"ב" בן השנתיים הוא חלק מהניסיון להפוך את המגמה. 66.5 מיליון תיירים בינלאומיים הגיעו ארה"ב ב-2012, והכוונה היא להגדיל את מספר התיירים מהשווקים המתעוררים כמו הודו וסין.

הארגון פרסם לאחרונה את תכנית השיווק ל-2013, שכוללת הגדלת ההשתתפות של גופים פרטיים מ-60 מיליון דולר ב-2012 ל-100 מיליון ב-2013, שיצור יחס של 1:1 מול המימון הפדרלי (עד שהגיע הקיצוץ בתקציב המדינה האמריקאי).

Brand USA פיתח תכנית שאפתנית עבור 2013, המתייחסת לכל דבר מהענקת חסות ל-World Baseball Classic ועד השקת קמפיינים חדשים באוסטרליה, ברזיל, סין, גרמניה, מקסיקו ודרום קוריאה, והגדלת הנוכחות במדיה החברתית.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

גם במדינות ובערים השונות בארה"ב נעשים מאמצים עצומים להגדלת נפח התיירות. פלורידה מותגה לאחרונה מחדש כיעד לעסקים, פילדלפיה עברה מיתוג מחדש תחת הסיסמה "מיתוג בקוד פתוח", דאלאס עברה מיתוג מחדש, אטלנטיק סיטי, נאשוויל כעיר מוסיקה, אינדיאנפוליס כמרכז ספורט, ומינסוטה כמדינה שאוהבת אופניים.

דירוג מותגי התיירות של המדינות עדיין מציב את מותג ארה"ב כראשון בעולם, אולם, כאמור, סין צפויה לעקוף אותה. בארה"ב עצמה, דירוג מותגי התיירות של מדינות ארה"ב נותן את המקום הראשון לקליפורניה, השני לפלורידה והשלישי לניו יורק.

מיתוג ניו יורק

מיתוג ניו יורק

NYC & Company האחראי על מותג התיירות של ניו יורק, שמותגה מחדש לפני כשנתיים (תשכחו מהלב של ניו יורק), ערך לאחרונה את הכנס השנתי שלו, בו השתתפו כ-2000 גופי ועסקי תיירות, כדי לדון בהצלחה של שנת 2012, והתכניות ל-2013, כולל איך הארגון ישיג את היעד החדש שלו: 70 מיליארד דולר בהשפעה כלכלית ו-55 מיליון תיירים עד 2015.

ב-2012 ניו יורק שברה את השיא של עצמה, ומשכה 52 מיליון תיירים, עלייה של 16% מאז שנת 2006. 11 מיליון מתוך כלל התיירים היו ממדינות מחוץ לארה"ב, עלייה של 50% משנת 2006, והחלק של ניו יורק בתיירות הבינלאומית לארה"ב גדל באותה תקופה מ-28% ל-33%, אמר ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג.

בלומברג הציב את ההשקעה בתיירות כמרכיב קריטי בתכנית האסטרטגית כלכלית לעיר. מאז 2006 התעסוקה בתחומי האירוח והפנאי צמחה ב-25%, ופיתוח מלונות בעיר צמח ב-30% והגיע ל-93,000 חדרי מלון.

ב-2013 NYC & Company תבנה, על בסיס התכנית החדשה של ראש העיר, מודל רישוי ראשון בארה"ב להוסטלים בבעלות פרטית, המכוונת לתיירים בגילאי 18-29. החקיקה המוצעת תיצור ותאשר סוג חדש לחלוטין של אירוח לזמן קצר, על ידי מתן אפשרות לאורחים ללון בחדרים משותפים עם תיירים אחרים.

שיתופי פעולה בין ערים, בעיקר בשווקים המתפתחים, נמצאים גם כן בפיתוח ל-2013. שיתופי פעולה אלה היו מוצלחים במשיכת תיירים נוספים. בנוסף, תכנית חדשה מנסה משוך תיירים לאזורים נוספים של העיר ניו יורק, מג'קסון הייטס ועד וושינגטון הייטס ונמל סנוג.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מאמרים קשורים: הכוח הכלכלי של התיירות וההשפעה על המדינות | אתר התיירות החדש של תל אביב, והמיתוג שנזנח | דירוג ערי השופינג הטובות בעולם | הקרב העולמי בין שדות תעופה ואיך הוא משפיע על המדינות | מגמות התיירות בעולם ל-2013

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s