מיתוג פינלנד – צוות עבודה הפרוס בכל העולם

מיתוג פינלנד 3במאי האחרון הצגתי את פרויקט מיתוג פינלנד – “Think Finland” , ובתחילת החודש השיקה פינלנד את המותג Team Finland. הגישה של המדינה למיתוג היא שאפתנית ומרתקת. המיתוג מבוסס על רשת של 72 צוותים סביב העולם (כולל השגרירות בישראל), המביאים יחד את כל בעלי העניין הקשורים לפינלנד, כולל ארגונים ציבוריים ומוסדות ממשלתיים. מטרת הצוותים היא לקדם את האינטרסים של המדינה סביב העולם, את הקשרים הכלכליים, בינאום העסקים הפיניים, מותג המדינה וההשקעות. הרשת מיועדת להביא את כל הארגונים והרשויות המרכזיות תחת מטרייה אחת, לשפר את יעילות תפקודן, ולספק לצרכן גישה קלה למגוון רחב של שירותים.

נראה כי לגישה של "צוות פינלנד" יש מספר פקטורים שיעזרו למיתוג להשיג את מטרתו. ראשית, היקף הפרויקט והפריסה הגלובלית שלו מבטיחה שהוא יקבל את תשומת הלב הראויה. בנוסף, פינלנד כבר עשתה עבודת הכנה מאומצת כדי לשלב את בעלי העניין החשובים לתמוך ולהשתתף בחזון למותג המדינה פינלנד. המותג מדגיש את החשיבות שבחיזוק השילוב בין סוגי שחקנים שונים, וועדת ההיגוי של "צוות פינלנד" מובלת על ידי ראש הממשלה, כך שלא ניתן לקבל מעורבות והובלה בכירה מזו.

מיתוג פינלנד 1הרמה הגבוהה של החומרים הפרסומיים והתקשורתיים של הפרויקט מבטיחה מסר חזק לגבי המדינה ככלל. האתר הוא ברמה גבוהה מאד, נקי, פונקציונלי, ידידותי למשתמש ועדכני. המידע זמין באנגלית, פינית ושבדית בשלב זה.

פינלנד מדורגת במקום ה-9 במדד מותגי המדינות ל-2012-3 מיד אחרי ארה"ב אבל לפני נורבגיה. המדד מדרג מדינות על פי מגוון קריטריונים הכוללים איכות חיים, ידידותית לעסקים, מורשת, תרבות, תיירות ועוד. דוח תחרותיות המדינות מדרג את פינלנד במקום השלישי בעולם, כשמקדימות אותה רק שוויץ וסינגפור. בנוסף דורגה פינלנד כמדינה הכי לא מושחתת בעולם, במקום ה-3 בדירוג המדינות הדמוקרטיות ביותר, מערכת החינוך הטובה בעולם (אקונומיסט 2012), המדינה עם החינוך הטוב בעולם (סקר פיזה 2000-2009), התקשורת החופשית בעולם 2012, ואפילו המדינה המאושרת בעולם לשנת 2012.

מאמרים קשורים: מיתוג ישראל – האמת יוצאת לאור | מיתוג דנמרק – מדינה ירוקה | מיתוג שבדיה- כשאזרחים מנהלים את המדינה | הלסינקי בירת העיצוב העולמית 2012 | מדד מותגי המדינות 

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s