מיתוג ערים ואזורים בגרמניה – 7 דוגמאות

מיתוג עיר - בורגהאסן

מיתוג עיר – בורגהאסן

בורגהאסן

היא העיר הגדולה ביותר באיזור אלטוטינג, במדינת בוואריה, על גבול אוסטריה, בדרום מזרח גרמניה. בעיר חיים כ-18,500 תושבים, והיא עיר עתיקה המוזכרת כבר בשנת 1025, וחפירות ארכאולוגיות גילו כי הייתה מיושבת עוד בתקופת הברונזה, הברזל, ובימי הרומאים. המיתוג החדש של העיר המבוסס על האות B, והסיסמה "הטירה הארוכה בעולם", הם תוצרים של אסטרטגיה ארוכת טווח (שרוב תושבי העיר ממש לא אוהבים, על פי פרסומים מקומיים).

ההשראה למיתוג מגיעה מאספקטים מרכזיים בפיתוח עירוני בעבר ובהווה. הסמל מורכב ממשולשים המזכירים את חיתוכי היהלומים, כדי לייצג את מבנה הקריסטלים המתקשר לסחר במלח שהיה מרכזי לעיר באופן היסטורי. מצד שני, הסמל גם מתקשר לתעשיית הכימיכלים בעיר.

המבנה הבולט ביותר בעיר הוא טירת בורגהאוסן, שאורכה 1043 מטר, והיא הארוכה ביותר באירופה, ולכן משמשת כמרכיב המרכזי בסיסמת המיתוג. החברה שביצעה את המיתוג היא creativbuero.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מיתוג עיר - לודוויגשאפן

מיתוג עיר – לודוויגשאפן

לודוויגשאפן

היא עיר בריינלנד-פלטינטה, על נהר הריין בקרבת מנהיים והיילדלברג. בדרום מערב גרמניה, על גבול צרפת. העיר מוכרת בעיקר כעיר תעשייה וחיים בה כ-170,000 תושבים. העיר הציגה השנה מיתוג חדש המבוסס על אייקון כחלחל וקורץ, שפותח על ידי חברה מקומית בשם Cyperfection.

הלוגו הוא חלק ממאמץ מיתוגי הנשען על חביבות וביטחון עצמי, ודרישות העיצוב כללו שיהיה מודרני, בטוח, מכיל ופונקציונלי. הסמל אינו רק אייקון ידידותי, אלא הצבע הכחול מסמל את מיקום העיר על נהר הריין, וכולל את האותיות L ו-U, שהן קיצור נפוץ לשם העיר.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מיתוג עיר - נאומונסטר

מיתוג עיר – נאומונסטר

נאומונסטר

היא עיר עצמאית בצפון גרמניה, מצפון להמבורג ולא רחוק מהגבול עם דנמרק. העיר היא צומת תחבורתית חשובה וחיים בה כ-77,000 תושבים. הלוגו החדש לעיר מורכב מ-3 צבעים, עם 2 גוונים של ירוק, ואפור. הלוגו מורכב מ-3 אלמנטים הכוללים את הברבור, העלה והמגן. הברבור הוא הסמל שהופיע באופן היסטורי בסמל העיר, ואופן הצבת האלמנטים בלוגו יוצרים את המגן, המסמל את החיים העירוניים.

העיר היא הרביעית בגודלה באזור שלזוויג-הולסטיין, וכחצי משטח העיר הם שטחים ירוקים, החוצים את העיר בפארקים ואגמים. המרחבים הירוקים, העיר הידידותית למשפחות, הרוגע והטבע היו נקודת הפתיחה לעיצוב הסמל. השילוב של הירוק בחיים העירוניים. המיתוג בוצע על ידי חברת polimorf.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מיתוג עיר - היילדסהיים

מיתוג עיר – היילדסהיים

היילדסהיים

היא עיר בת כ-103,000 תושבים, בדרום סקסוניה, מדרום מזרח לעיר הנובר. היא אחת הערים העתיקות ביותר בצפון גרמניה. העיר היא אתר מורשת עולמי, וידועה בזכות בנייה ההיסטורית האופיינית המשלבת קורות עץ בדוגמאות גיאומטריות על חזיתות הבניינים.

העיר קיימה ב-5 השנים האחרונות 4 תחרויות לעיצוב לוגו חדש לעיר, אך אף אחד מההצעות הזוכות לא התקבלה לשימוש על ידי העירייה. הלוגו החדש, שישמש כמותג גג, יכנס בהדרגה לשימוש, על פי העירייה, וזאת בהמשך להמשך השימוש בסמל הרשמי של העיר.

בהודעה לעיתונות שליוותה את השקת הלוגו החדש עיר הוא תואר כפשוט וזכיר – אדום על רקע לבן, והאות H גם נראית כמו hi שהוא גם קיצור שם העיר. הסמל גם מזכיר את הכנסיות המרשימות והמוכרות של העיר, וגם מרמז על הארכיטקטורה הייחודית והאופיינית לעיר. המיתוג בוצע על ידי חברת formvermittlung.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מיתוג עיר - הנובר

מיתוג עיר – הנובר

הנובר

היא בירת מדינת דרום סקסוניה בגרמניה. אוכלוסייתה מונה כ-525,000 תושבים, והיא שימשה בית למשפחת המלוכה הבריטית בתקופה בה הייתה חלק מבריטניה. בסיום מלחמות נפוליאון היא הפכה לממלכת הנובר. העיר היא אחת החשובות והמרכזיות בצפון גרמניה, ומארחת כנסי מסחר גדולים, והאוקטוברפסט בעיר הוא השני בגודלו בעולם. בשנת 2000 אירחה העיר את תערוכת האקספו העולמית, והיא בעלת חשיבות רבה בגרמניה בזכות האוניברסיטאות ובתי הספר לרפואה, ושדה התעופה הגדול שבעיר. העיר היא גם צומת חשובה לתחבורת רכבות.

האתגר בתהליך המיתוג היה לאחד שני מותגים נפרדים – העיר הנובר ואזור הנובר – למותג אחד אשר יבטא את חוזקות שני המרכיבים, ויציג את הנובר כיותר מפשוט "ירוקה". המיתוג בוצע על ידי חברת dievision.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מיתוג אזור ארזגבירגה

מיתוג אזור ארזגבירגה

ארזגבירגה

או הרי אורה, בגבול גרמניה וצ'כיה מפעיל את ארגון התיירות Tourismusverband Erzgebirge. השנה הארגון הציג לוגו חדש לתיירות לאזור. כתזכורת להיסטוריה של האזור שהתפרנס מכרייה, הלוגו החדש כולל פטיש ומכוש עם 11 צבעים שונים. הסמל מופיע בצורות שונות, בסמלי חלק מהערים באזור. החברה שביצעה את המיתוג היא Sandstein, מדרזדן.

שטוטגרט

מיתוג אזור שטוטגרט

מיתוג אזור שטוטגרט

הציגה לאחרונה לוגו חדש לאזור. האזור כולל את העיר השישית בגודלה בגרמניה והערים הסובבות אותה, שסה"כ כוללות כ2.7 מיליון תושבים. המיתוג בוצע על ידי חברת המיתוג מהמבורג Mutabor.

לפני כשנה היה ניסיון להציג לוגו תיירות לאזור שטוטדרט שכלל קווים צבעוניים היוצרים צורת כוכב. לאחר ההשקה בסוף 2010, הלוגו ספג ביקורת קשה מהקהילה המקומית, ובעקבות כך נזנח, והאזור יצא למהלך מיתוג מחודש.

אולי בעקבות התהליך הקודם שנכשל, הלוגו החדש הוא במידה רבה לוגו של דיאלוג. הלוגו מתבסס על האות S וכולל שני אייקונים  המוכרים מעולם הקומיקס, של בועת ציטוט או אמירה. יש גם התייחסות צורנית לסימן הגרשיים. הסיסמה המלווה, בתרגום חופשי, "מדבר בעד עצמו", מביעה ביטחון עצמי. הלוגו מופיע בצבעים צהוב, כחול, כתום, ירוק או סגול לפי ההקשר. הלוגו נבחר במכרז בו השתתפו 200 חברות, מהן 10 נבחרו להתמודדות הסופית.

מאמרים קשורים: מיתוג דיסלדורף- חיוך דיגיטלי לעולם | מיתוג אזורי הייטק – קארלסרוהה | ברזיל+גרמניה. המיתוג | מיתוג אוסטריה | דירוג איכות החיים בערים בעולם- ערי גרמניה בין הראשונות

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s