ה"ברומטר" לחדשנות עולמית. סקר ב-25 מדינות, בין 3000 מנהלים

זו השנה השלישית ש- The GE Global Innovation Barometer בוחן איך מנהלים סביב העולם רואים חדשנות ואיך התפיסות שלהם משפעות על אסטרטגיות עסקיות באופן מורכב יותר ובסביבה גלובלית יותר. הברומטר הוא סקר דעות בינלאומי של מנהלים בכירים המעורבים בניהול אסטרטגיות החדשנות של חברותיהם. זהו הסקר הגדול בעולם של מנהלי עסקים המוקדש לחדשנות.

הברומטר לחדשנות עולמית 10

הסקר התרחב בשנת 2013, והוא מקיף כעת יותר מ-3,000 מנהלים, ב-25 מדינות. השנה הברומטר בוחן אילו פקטורים, לדעת העסקים, מניעים וקובעים לגבי חדשנות, ומנתח אסטרטגיות ספציפיות ומדיניות המאפשרים חדשנות ומניעים צמיחה. להלן הממצאים העיקריים מהסקר, כפי שמופיעים גם באתר האינטראקטיבי:

  • קצב החדשנות מאתגר כלכלות מקומיות, ומותיר מנהלים בקונפליקט בין תאבון לגלובליזציה ובין נטיות למגננה מפני יבוא.
  • שיתוף פעולה נתפש כמפתח להגברת הצחה בחדשנות עיסקית, כשהשווקים המתעוררים מחבקים את שיתופי הפעולה בחדשנות יותר מאשר שווקי המערב. גישה לטכנולוגיה חדשה, והיכולת לחדור לשווקים חדשים הם המניעים הגדולים ביותר לשיתוף פעולה, בעוד חוסר אמון וחשש מגניבת כישרונות הם הגורמים המרתיעים ביותר.
  • חדשנות במודלים עסקיים צפוי לשחק תפקיד גדול יותר בביצועי עסקים בעולם.
  • התפישה של עסקים לגבי מדיניות הקשורה לסביבה חדשנית נמצאת בירידה עולמית. עסקים קוראים לפעולות מצד ממשלות: להתמקד בכישרונות ובחינוך, לצמצם ביורוקרטיה, להגן על IP ולתמוך בפיתוח הון סיכון חזק יותר, כדי לאפשר שגשוג של חדשנות. שבדיה, ישראל, טורקיה, סעודיה וקנדה מדווחות על שביעות רצון נמוכה יותר לגבי סביבת המדיניות ביחס לשנה שעברה, בעוד התפישות משתפרות בהודו.
  • תפישת כוח העבודה וניידות של כישרונות הן בראש הדאגות של מנהיגי עסקים בעולם המבקשים להגביר חדשנות.

הברומטר לחדשנות עולמית 9

הממצאים לגבי ישראל:

43% מהמנהלים מחשיבים את הסביבה הישראלית לחדשנות כחזקה ובונה. ממצא זה מציב את ישראל במקום ה-15 בדירוג זה. 97% מהמנהלים הישראלים חושבים כי הסביבה הישראלית לחדשנות היא חזקה ובונה. הציון הגבוה שנותנים המנהלים הישראלים הוא חריג ביותר ביחס לציון שכלל המנהלים נותנים לישראל בתחום.

הממצאים הנובעים לממשלה בישראל נמצאים בירידה, ביחס לשנה שעברה, ונתונים אלה מתייחסים ליכולת להקצות נתח הולם מהתקציב לתמיכה בחברות חדשניות, המהירות בה מוצרים חדשניים מובאים אל השוק. המנהלים הישראלים מדווחים שביעות רצון גבוהה יותר מהממוצע העולמי ביחס לאמונה כי החברה בכללותה תומכת בחדשנות., וכי יש תאבון לחדשנות בקרב הדור הצעיר. התמיכה הממשלתית בחדשנות נתפסת כמאורגנת ביעילות גבוהה יותר מהממוצע העולמי.

64% מהמשיבים היו מעודדים תרבות של חדשנות חזקה יותר המערכת החינוך, 60% היו יוצרים סביבה פיננסית המעודדת פיתוח הון סיכון, 57% מהמנהלים הישראלים תומכים במדיניות של יותר חממות ומתקנים עבור סטארטאפים.

מאמרים קשורים: דירוג הערים החדשניות בעולם | דירוג ערי הסטארטאפ בעולם | הדוח העולמי לחדשנות בקלינטק | דוח תחרותיות המדינות | תעשיית ההייטק חוזרת עיר

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s