מחקר: אפליקציות תחבורה עושות אותנו לנוסעים שמחים

wazeממחקר לגבי שתי אפליקציות שיתוף עולה כי תשתית דיגיטלית טובה עבור נוסעים יכולה לשפר את התחבורה בעיר באופן כללי. אנחנו יודעים שאנו נוטים להיות מאושרים יותר כאשר אנו נוסעים עם, ועוזרים לאלה שסביבנו. אולם, האם עיקרון זה יכול להיות תקף גם לתחבורה בעיר?

ממחקר חדש שבוצע על ידי העיר סן חוזה, חברת אריקסון, והארגון ללא מטרות רווח New Cities Foundation עולה שכן. המחקר בן השנתיים בחן מידע שנותח משתי אפליקציות שיתוף- waze  ו-roadify, שמאפשרות לנוסעים לדווח על הפרעות בתנועה ולתקשר עם נוסעים בסביבתם. המחקר בחן מדדים כמו עד כמה ובאיזו תדירות נהגים ונוסעי תחבורה ציבורית מתקשרים באמצעות האפליקציות, כמו גם את רמת שביעות הרצון הרגשית שהייתה להם מכך. מאות אלפי שיתופים נאספו, וכן נערכו קבוצות מיקוד.

נהגים שהשתמשו באפליקציות דיווחו כי הם חשים "שמחים", "מרוצים" ו"נרגשים". הם היו "פחות מתוחים", משום שהם "היו מסוגלים לחזות ולדעת". נוסעי תחבורה ציבורית התגלו כ"מאד פתוחים לשיתוף וקבלת מידע מאנשים שאינם מכירים, בזמן הנסיעה" אומרים עורכי המחקר. "הם העריכו קבלת מידע, וזה עשה אותם למעוניינים יותר בחזרת מידע". הם דיווחו כי הם "חשים כאילו הם עוזרים".

"קיים הבדל אחד משמעותי בין נוסעים מחוברים לאלה שאינם מחוברים" כותבים העורכים. אנשים שאינם משתמשים באפליקציות נוטים לתחושות שליליות לגבי קיום תיקשורת עם נוסעים אחרים. למעשה, רבים מהם אמרו כי הם אינם בוטחים בשיתוף, וטענו כי הם עלולים לקבל מידע מוטעה.

מהמחקר עולה כי מחלקת התחבורה בארה"ב יכולה לשפר את חווית ויעילות הנסיעה פשוט על ידי הגדלת כמות האינפורמציה הנגישה לנהגים ונוסעים. "הערכת מחלקת התחבורה היא כי כחצי מהעומס בתחבורה הוא כתוצאה מאירועים כמו תאונות ועבודות בכבישים- בדיוק סוג האירועים שנוסעים אינם יכולים לחזות, אבל יכולים לשלב בתכנית הנסיעה" כותבים עורכי המחקר.

מה שמרתק לגבי המחקר הוא שהוא מציע הזדמנות לשיפור מצד ערים ומפתחי אפליקציות. "ברמה האישית, נסיעה זוהתה כאחת החוויות העירוניות הפחות נעימות, שנקשרה במקרים רבים עם רמות גבוהות של מתח".

מאמרים קשורים: מה עושה את האנשים בעיר שמחים? | מתברר הקשר בין ערים, מתח ופסיכוזה | הערים שלנו הופכות מפעלי מידע עצומים | המגמות שמשנות את הערים שלנו לתמיד | איך פייסבוק וטוויטר משפרות ערים מתפתחות

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s