האם צריך ללמד תושבים איך להשתמש בנתיבי אופניים? מסתבר שכן

רון חולדאי, מתנגד חדש לרכיבת אופניים על מדרכות תל-אביב, יורה לכל עבר: לא רק שר התחבורה, אלא גם המשטרה. אף אחד לא מתעניין בבעיית אופניים וקורקינטים על המדרכה, כך במאמר ב-ynet היום.

רוכבי קורקינטים חשמליים משתוללים על מדרכות? המשטרה לא אוכפת, לשר התחבורה לא אכפת, ולעירייה אין סמכות. האשמות חמורות אלה ואחרות מעלה ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, בהתייחסו לבעיות הבטיחות שיוצרים רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים. לדבריו, המשטרה כלל אינה אוכפת את החוק נגד רוכבי אופניים, חשמליים או רגילים. "זה מה שנקרא שטח הפקר מבחינת אכיפה", דברי חולדאי על פי ynet.

נתיבי האופניים הם חידוש בנוף העירוני של רוב הערים, כולל תל אביב, וככאלה הם באים לתת מענה לחלופות חדשות לתחבורה מסוג חדש, אבל הופעתם במרכזי הערים הצפופים גם יוצרים בעיות חדשות, כמו בכל מערכת בשלביה הראשונים.

עם בעיות מהסוג שרון חולדאי מציג יש דרכים שונות להתמודד. אכיפה, תקיפת משרד התחבורה והמשטרה הן דרך אחת, אבל יש גם דרכים אחרות. בניו יורק, שם נתיבי האופניים בהיקף רחב ושירות השכרת האופניים הם חדשים עוד יותר מבתל אביב, חשבו על דרך שונה להתמודד עם האתגרים החדשים, המופיעים עם סוג התחבורה החדש והפופולרי הזה.

קבוצה של רוכבים אקטיביסטים בשם Bicycle Ambassadors, שהם חלק מקבוצת תמיכה בתחבורה ציבורית בשם Transportation Alternatives מזוהים בעיר כמדוושים ברחבי העיר בבגדים כחולים, ומציעים עזרה לאנשים שהסתבכו בבעיות בטיחות. הקבוצה סיימה לאחרונה הכנת רשימה של התנהגויות לא בטיחותיות בנתיבי האופניים, והפכו אותה לסרטון תחת השם "Intersection Follies", ומנסה לחנך את הניו יורקרים איך הם אמורים להתנהג ולהשתמש בנתיבי האופניים, למען בטיחותם ולמען שיפור התנועה בנתיבים.

מאמרים קשורים: בלונדון רוצים להרים את נתיבי האופניים לאויר | קמפיין לעידוד הרכיבה לקראת השקת שירות השכרת האופניים בניו יורק | רם עמנואל רוצה להפוך אש שיקגו לעיר הידידותית ביותר לאופניים | איך האופניים משנים את הערים? | כך נראים 5 מיליון רוכבי אופניים בלונדון

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s